Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 25.03.2024, 19:23:10
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nici să vrei n-ai cum să greșești întodeauna și altul să aibă dreptate întodeauna.
Userul catolic nici n-am văzut să mai scrie de ceva timp dacă te referi la el Mihail sau cum avea nickname-ul, iar eu am intrat după 6 ani deci nu aveam cum să țin partea.
Cum spuneai și tu eu am intrat mai târziu când forumul se rărise, deci nu mă aliasem cu nimeni și nici nu spărgeam semințe pe margine ca un comentator care privește o încăierare cu popcornul în mână.
Se pare ca nu intelegi mesajele mele. Eu am spus acum de Rappy, nu de userul catolic. Chiar tu ai demonstrat ca te inseli, dar nu am vazut sa recunosti asta. Tot ce ai afirmat despre mine sunt pareri gresite, ai demonstrat asta in privinta a ceea ce mi-a scris Rappy, cu "ai o capacitate intelectuala limitata", chiar tu ai spus ca oricine ar trebui sa fie deranjat. Cezi cum se comporta Rappy, desi chiar el sustine ceva fara sens, neintelegand ce inseamna nasterea, adica inceputul existentei unei fiinte.
Acum o sa-ti arat ca te-ai inselat si cu celelalte afirmatii. Eu am fost atacat pe acest forum doar pentru ca sustineam ce spune invatatura ortodoxa. Am fost atacat pentru ca scriam despre catolicism, despre ecumenism si despre evolutionism. Desi acest forum se numeste ortodox, marea majoritate erau useri catolici sau de alte culte si ortodocsi cu vederi ecumeniste. Inca de la primele mesaje userul catolic a inceput sa devina agresiv, intrasem la un subiect despre Filioque. El fusese ateu si se convertise cand intrase pe forum. Mai rau e ca aceia ce sunt agresivi tind sa se alieze cu alti useri cu acelasi comportament si cu aceleasi conceptii. Si daca ii contrazici prind pica pe tine, pentru ca nu suporta sa faci asta. La inceput userul catolic s-a laiat cu userii neortodocsi, apoi s-a aliat cu userii ecumenisti, ca AlinB. Prima disputa cu un user ortodox a fost cu Alin, pe tema apei sfintite, mai apoi am aflat ca el nu crede deloc in minuni si considera Lumina de la Ierusalim o pacaleala. Nu doar eu, ortodocsii care scriau despre aceste teme erau atacati, ironizati, ridiculizati. Daca te uiti la orice subiect de pe forum o sa vezi ca majoritatea userilor care au scris acolo au fost restrictionati (unii si-au sters si conturile). Chiar si acum unii useri care scriu au fost restrictionati de cateva ori. Dar un user agresiv care era restrictionat revenea cu alt nick, dar tot asa ramanea, nu se schimba. Cred ca atunci cand ai intrat tu eram atacat de userul catolic si Alin (cu care se aliau si alti doi useri ecumenisti, dar mai putin agresivi) pentru ca sustineam ca doar in ortodoxie exista har si mantuire, adica ce spune si invatatura ortodoxa. Pe forumul catolic spuneam aceleasi lucruri, dar nu eram atacat, pentru ca administratorii de acolo nu permiteau jignirile si o atmosfera urata. Userul catolic e cel ce a generat si certuri pe forumul catolic, dupa ce eu nu mai era asa activ (imi spusese si mie ca nu am ce sa caut pe forumul catolic).
Din cate imi aduc aminte si tu aveai conceptii care tineau de ecumenism, nu stiu daca ma insel. Un user care avea cocneptii ortodox era Palama, care mi-a si tinut partea de cateva ori.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Este limpede că Simona Halep e genul cu carierismul pe primul loc, femeile care sacrifică familia și poate desconsideră bărbatul, probabil că astfel de persoane apreciezi.
Eu văzând cât de rău face carierismul și feminismul, nu am decât să descurajez așa ceva.
Ba chiar m-a surprins plăcut Wozniacki, deși mai avea un cuvânt de spus s-a retras la nici 31 de ani, copilul a fost mai important și nici măcar nu e creștin-ortodoxă și la nordici familiile erau mari în anii 50 dar acum s-au rărit.
Halep luase deja unul divorțat, dar nu vreau să mă bag eu, doar constat o disperare după rezultate și reveniri care te fac să sacrifici orice să iei ceva tratamente minune.
Chiar dacă o jucătoare nu s-ar dopa după normele curente, dacă ia adjuvante de potențare a performanței, încă nedescoperite, e tot intenția de a trișa.
Cine știe câte substanțe și tratamente considerate azi corecte vor fi peste nici 5 ani dopaj.
E limpede ca tu ai o parere negativa despre cei ca Halep, despre care aproape toti au o parere pozitiva, in timp ce ai o parere pozitiva despre unii ca Putin, chiar Simion, despre care aproape toti au o parere negativa, ca sunt agresivi. Iar cand eu iti spun acest adevar tu esti deranjat. Cred ca iar vorbesti despre lucruri pe care nu le stii prea bine. Tu nu stii ce anume a luat Halep si despre ce e vorba, dar ai dat deja verdictul. Halep nu a luat adjuvant sau tratament minune, ci un supliment obisnuit, recomandat de echipa lui Muratoglou. Acel supliment a dost luat de la o firma din Canada si era contaminat cu substanta care a fost depistata la Halep. Asta s-a demonstrat inca de atunci, dar agentia de doping nu a vrut sa ia in considerare rezultatele de la borator. Muratoglou este fostul antrenor al Serenei, care e cea mai buna prietena a lui Wozniacki. Aceasta din urma este poloneza, nu nordica, au emigrat in Danemarca. Majoritatea femeilor din ziua de azi lucreaza, nu stiu cum ai bazut-o tu numai pe Halep carierista. Tenismenele lucreaza mult mai putin decat o femeie care merge 8 ore la serviciu. Daca nu stii, Wozniacki s-a intors pe teren, desi are 2 copii.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Care ar fi spusele propagandei ruse în ce postez eu
Am aratat acest lucru la subiectul cu razboiul, aproape tot ce sustii la acest subiect sunt neadevaruri ale propagandei rusesti. Si aici ii consideri victime pe agresori, adica pe rusi si agresori pe ucraineni, adica pe vrictime.

Last edited by catalin2; 25.03.2024 at 20:25:34.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 25.03.2024, 20:39:57
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Din cate imi aduc aminte si tu aveai conceptii care tineau de ecumenism, nu stiu daca ma insel. Un user care avea cocneptii ortodox era Palama, care mi-a si tinut partea de cateva ori.
I-auzi acuma sunt și ecumenist, nu știam, după eticheta de putinist, legionar, acuma și asta de ecumenist.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
E limpede ca tu ai o parere negativa despre cei ca Halep, despre care aproape toti au o parere pozitiva,
Majoritatea lingăilor ei au sărit împotriva ei când a fost prinsă cu substanța.


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
in timp ce ai o parere pozitiva despre unii ca Putin
Eu am o părere neutră despre Putin, constat că omul merge pe doctrina refacerii sferei de influențe a urss și-și consolidează alianța economică BRICS.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
, chiar Simion, despre care aproape toti au o parere negativa, ca sunt agresivi. Iar cand eu iti spun acest adevar tu esti deranjat.
Despre Simion nu au aproape toți o părere negativă, are 25% în sondaje în condițiile în care s-a dat cu căcat în el de la progresiți prin Bot, la băsiști papahagi, bănescu et co, la Șoșoacă și la cine vrei și nu vrei.

I s-a demonizat intenționat imaginea ca să nu amenințe mafiile PSD-PNL-USR și clica lor de interese care fură orașele, vezi cum jefuiește USR Timișoara sau Sectorul 1 sau alte zone unde și-au întins acțiunea parazită, ce cheltuieli deșențate fac pe afișe, corturi și alte materiale promoționale, toate din banii unui buget tot mai mărit.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cred ca iar vorbesti despre lucruri pe care nu le stii prea bine. Tu nu stii ce anume a luat Halep si despre ce e vorba, dar ai dat deja verdictul. Halep nu a luat adjuvant sau tratament minune, ci un supliment obisnuit, recomandat de echipa lui Muratoglou.
Faptul că a luat anumite substanțe minune nu arată decât disperare de a reveni, de a-și capacita artificial fizicul.
Nici ce a luat Șarapova nu era considerat dopaj în 1995, în 2001, abia după 2010, nu înseamnă că o substanță care azi e la limită, mâine nu va fi dopping.

Tocmai asta a distrus frumusețea competiției și bucuria de a reveni.

Observ că și David Popovici ia suplimente dar nu e prins cu nimic, nici măcar cu o urmă.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Daca nu stii, Wozniacki s-a intors pe teren, desi are 2 copii.
Nu am văzut-o disperată să revină, sau să recurgă la orice.


Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am aratat acest lucru la subiectul cu razboiul, aproape tot ce sustii la acest subiect sunt neadevaruri ale propagandei rusesti. Si aici ii consideri victime pe agresori, adica pe rusi si agresori pe ucraineni, adica pe vrictime.
Mai degrabă care sunt neadevărurile, nu e adevărat că Donbasul era terorizat de guvernul de la Kiev cu bombardamente de la Avdiivka, că 6 milioane de locuitori erau ținuți în amenințare pt că în virtutea autodeterminării au vrut să se rupă ca și Crimeea ?

Nu e adevărat că Ucraina a fost favorizată de toți dictatorii în afară de Stalin ?

Nu e adevărat că niciodată în istorie n-a fost atât de mare ca în perioada 1990-2014 ?

Ce e propagandă aici, tu repeți propaganda care vrea să ne arunce carne de tun la ruși, cum au pățit-o cei de la Getica, se lăudau pe facebook că sunt haiduci în pădurile Bolgorodului și o parte au sfârșit urât, nici nu li s-au strâns cadavrele.

Nu vezi că suntem aproape să fim aruncați într-un război pt a apăra o sferă de influență care distruge familia, promovează homosexualitatea, desfrâul, adulterul, divorțul, swingingul, taxele aberante pe gaz și energie, distrugerea autonomiei personale prin interzicerea mașinilor cu motor diesel, astea sunt valorile establishmentului vestic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.03.2024 at 20:42:59.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 26.03.2024, 02:18:51
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
...
Ce e propagandă aici, tu repeți propaganda care vrea să ne arunce carne de tun la ruși, ...
Nu vezi că suntem aproape să fim aruncați într-un război pt a apăra o sferă de influență care distruge familia, promovează homosexualitatea, desfrâul, adulterul, divorțul, swingingul, taxele aberante pe gaz și energie, distrugerea autonomiei personale prin interzicerea mașinilor cu motor diesel, astea sunt valorile establishmentului vestic.
Fratilor, uitati de chestii mult mai sinistre care... ce influenta... sunt deja adoptate oficial de multe parlamente in UE, Canada, SUA
- Eutanasia, mancarea cu adaosuri de faina de gindaci si muste de kkt. In UE sunt deja industrii intregi create pe linia asta.
- Dungile dese aproape zilnice pe cer printre altele pentru aburirea sistematica a soarelui.
- Obligativitatea de a asculta de Organizatia "sanatatii" mondiale
- In Canada, schimbarea sexului la cererea copiiilor mici, castrarea sau invers.
- Interzicerea transportului personal care deja este anuntat pentru 2035, dar sigur vine mai iute.
- Orasele/cartierele de 15 minute
si inca multe alte demente care nu se pot spune aici
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 26.03.2024, 11:55:57
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 279
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
(...) pe Simion (...), îl văd ca pe un om de jertfă, neobosit, uită-te numai câte destinații atinge azi e la Washington, mâine e în Polonia, poimâine e la București la ședință parlamentară șamd.
(...)
Un om de „jertfă” care vrea să jertfească, să nenorocească destinul unui popor întreg și al unei țări întregi, pentru ca el să parvină politic și mai mult decât a parvenit până acum, pentru că e clar că personajul are probleme grave, dacă un neica-nimeni ca el are aspirații de președinte de țară, de prim-ministru, de ministru și așa mai departe. Personajul este „dus” rău de tot!

În ceea ce privește „relaționările internaționale”, pe lângă ideile și argumentele și dovezile pe care deja le-am adus, uite că mai aduc o dovadă, o probă, venită de data asta direct din gura „de aur” a lui Gușă Cozmin, susținător aproape fanatic și complet iresponsabil și ticălos al acestui „vierme” și al așa-zisului partid AUR, și sintetizând aceste informații nu putem să nu punem cumva laolaltă ACTUL DE TRĂDARE comis de acest „vierme”, despre care am mai vorbit și cu alte ocazii, și pe de altă parte „relaționarea internațională”, diverse „uși” care dintr-odată s-au deschis acestui impostor, acestui escroc, acestui trădător pestilențial de cea mai joasă speță, G. Simion. (A se vedea vagabondările lui prin Italia, inclusiv cu terfelirea imaginii Papei Francisc, prin SUA și pe unde âncă mai îngăduie Dumnezeu să golănească vechiul, „noul” și viitorul golan Simion.)

„Gușă: Simion scapă AUR-ul de eticheta de extremism/fascism, beneficiind de sprijinul lui Netanyahu, premierul „izreelian” orientat anti-Soros! - 29 aug. 2023 - Se deschide un culoar pentru relaționarea cu dreapta europeană, dar și cu republicanii din SUA.”

E adevărat că Gușă Cozmin face referire la alte aspecte din întîlniri ale lui Simion cu ambasadorul „Izreelului” în România, și ascunde actele de trădare pe care Simion le-a comis și despre care am mai vorbit, anume acele proiecte de legi despre care a vorbit Simion, probabil în numele AURului, care să permită încetățenirea și inclusiv posibilitatea invaziei a sute de mii de cetățeni ai statului Israel pe teritoriul României (care probabil că nu întîmplător a fost depopulată în special în ultimii 34 de ani), prin escrocheria de-a dreptul satanică, diabolică, a așa-ziselor „retrocedări” de cetățenii care, chipurile, le-ar fi fost „furate” migranților „sioniști” din România în Israel, cetățenii la care au renunțat într-un mod foarte firesc, așa s-a întîmplat și se întîmplă în foarte multe cazuri, de exemplu și azi (nu doar în urmă cu 70 de ani) dacă un român vrea să devină cetățean al Austriei, trebuie să renunțe la cetățenia română.

G. Simion a făcut mai multe declarații în acest sens, atât în presă din România, cât și în presă din Israel, așa încât lucrurile sînt foarte clare, și probabil ar trebui ca niște înalți procurori ai statului român să cerceteze dacă între fenomenele menționate de mine există o cauzalitate, o interrelaționare directă cauzală, care mie mi se pare „cel puțin” veridică, plauzibilă.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 26.03.2024, 13:38:01
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cezi cum se comporta Rappy, desi chiar el sustine ceva fara sens, neintelegand ce inseamna nasterea, adica inceputul existentei unei fiinte.
Aici ai susținut erezia ariană, zicând că Fiul are început. Bravo, continuă să susții erezii doar ca să nu-ți admiți incapacitățile personale de a înțelege lucruri bine stabilite de oameni mult mai mari ca tine.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #76  
Vechi 26.03.2024, 14:14:06
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
încetățenirea și inclusiv posibilitatea invaziei a sute de mii de cetățeni ai statului Israel pe teritoriul României (care probabil că nu întîmplător a fost depopulată în special în ultimii 34 de ani),
Vezi că depopularea României are la bază actele de trădare ale PSD-PNL-UDMR prin distrugerea industriei, distrugerea agriculturii, distrugerea ruralului, precarizarea urbanului care a rămas cu infrastructură veche în școli și instituții.

Deci pecetea dezastrului o poartă FSN-PNL-PSD pe care îi susții tu atacând AUR-ul, e limpede că taci ca un escroc pestilențial în chestiunile care leagă PSD de Israel, chiar șefii de campanie a lui Dragnea erau israelieni și nu a mai vrut psd să-i plătească, a încercat să le dea țepe Dragnea Liviu și lor.

Oricum la cum pui tu problema, e un mod agresiv antisemit pe care nu l-am mai văzut mai nicăieri în blogosferă, probabil că și tu faci jocul sistemului de ți se permite să fii așa agresiv pe o chestiune sensibilă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 26.03.2024, 22:57:24
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
- Orasele/cartierele de 15 minute
Sunt in faze de proiect in Rusia si China, mai ales in China orasul de 15 minute. La fel si CBDC ....totul e o mascarada cu conflictele Vest vs Est....sunt proiecte pilot, inca nu sunt realizate.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #78  
Vechi 27.03.2024, 10:15:49
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 279
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Vezi că depopularea României are la bază actele de trădare ale PSD-PNL-UDMR prin distrugerea industriei, distrugerea agriculturii, distrugerea ruralului, precarizarea urbanului care a rămas cu infrastructură veche în școli și instituții.

Deci pecetea dezastrului o poartă FSN-PNL-PSD pe care îi susții tu atacând AUR-ul, (...)
Păi am spus, și cred că de mai multe ori chiar, că Simion și AUR nu urmăresc altceva decât să ducă la un nou nivel dezastrul pe care l-au început alții înaintea lor încă de la trădătorii și criminalii din 1989. Și există destule argumente, inclusiv eu am adus câteva aici pe forum în acest sens, inclusiv în postarea anterioară.

Faptul că sînt împotriva trădătorilor de la AUR nu înseamnă că susțin pe altcineva, nici măcar indirect. Habar n-ai tu cât i-am criticat eu, cu argumente, nu cu de-stea viscerale ca tine, care poate că te temi că ai putea să nu ajungi prin parlament sau cine știe pe unde, dar nu trebuie să îți dau eu ție explicații în acest sens.

Mata ai convingerea greșită că dacă aceia sînt răi și sînt moștenitorii practic a celor care au făcut mult rău românilor și României, asta înseamnă că AUR (și nu vorbesc doar de ei, s-ar putea să fie și alți nemernici, alte „conserve”, care s-au travestit în „suveraniști” și „conservatori”) ar fi o alternativă reală, mai bună decât opoziția lor. Tocmai despre asta-i vorba, în caz că te prefaci în continuare că nu pricepi despre ce-i vorba, despre faptul că în vremurile prezente AUR este un rău chiar mai mare decât cei pe care îi „contestă”. Faptul că au alt nume de partid în niciun caz nu îi face automat o alternativă cât de cât viabilă, acceptabilă la ceilalți, adică nici măcar în sens de rău mai mic. Simion și AUR sînt rele chiar mai mari decât „USL”.

Asta nu înseamnă că susțin „USL”
, că nici nu-i susțin și nici nu-i votez și nici nu i-am votat niciodată, dar asta nu înseamnă că voi vota Simion / AUR la oricare dintre alegerile viitoare, cel mai probabil nu voi merge să votez, iar avînd în vedere că totuși în 2020 am votat AUR și acum văd ce MÎRȘĂVIE INIMAGINABILĂ a devenit această escrocherie „politică”, am și din acest punct de vedere tot dreptul să îi critic.
Reply With Quote
  #79  
Vechi 27.03.2024, 18:52:18
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Vezi că depopularea României are la bază actele de trădare ale PSD-PNL-UDMR prin distrugerea industriei, distrugerea agriculturii, distrugerea ruralului, precarizarea urbanului care a rămas cu infrastructură veche în școli și instituții.
Plecarea romanilor in vest e mai mult legata de lacomia de bani decat de politica.

Eu si multe alte milioane de oameni am ramas in tara si n-am murit de foame.
Ahtiatii după bani s-au repezit în vest. Si acum au gura mare si acuză politicul. E o schemă ridicolă.

În pofida clasei politice de doi bani, in România poti trăi bine si demn. Oriunde te-ai duce în vestul Europei, da, castigi mai multi bani dar esti cetatean de mana a doua, indiferent de lozincile pe care le flutura ei.

Da, pesedeul e un partid de rahat dar lozinca cu plecarea românilor din tara din pricina pesedeului e cusuta cu ata alba.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 27.03.2024, 22:55:13
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Plecarea romanilor in vest e mai mult legata de lacomia de bani decat de politica.
Nu cred că e așa, fiindcă mulți oameni care lucrau și erau cinstiți înainte de 1989 s-au trezit fără loc de muncă după ce PDSR-PNTCD-PNL-PD-L le-a închis fabrica, uzina, întreprinderea.

Să nu uităm că înainte de 1989 în multe sate erau medici de familie obligați să stea acolo, erau dascăli de la oraș calitativi sub aspect educațional, era viață a satului, tineret, șamd, acum nu mai e așa decât în foarte puține comune din România.

Satul s-a distrus, când au distrus irigațiile, când s-au scumpit îngrășămintele, când au distrus fabricile de utilaje agricole Tractorul Brașov, când s-a distrus Banca Agricolă și a devenit Reifeissen.

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Eu si multe alte milioane de oameni am ramas in tara si n-am murit de foame.
Ahtiatii după bani s-au repezit în vest. Si acum au gura mare si acuză politicul. E o schemă ridicolă.
Mi se pare că e ușor să abordezi tema așa, dacă ar fi rămas în România mulți nu-și puteau lua nici măcar un apartament cu o cameră.
Plus că au căutat și siteme sanitare mai bune, zone de agrement unde se poate face sport.



Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
În pofida clasei politice de doi bani, in România poti trăi bine si demn. Oriunde te-ai duce în vestul Europei, da, castigi mai multi bani dar esti cetatean de mana a doua, indiferent de lozincile pe care le flutura ei.

Da, pesedeul e un partid de rahat dar lozinca cu plecarea românilor din tara din pricina pesedeului e cusuta cu ata alba.
S-au depopulat satele și localitățile medii unde erau dinozauri politici, indiferent din ce partid care ajungeau la 4-5 mandate sau mai mult, furau și ei și toată familia și clica lor, la sate au furat unii și pășunea satului, s-a vândut și casa parohială, s-au furat și cărămizile din căminul cultural dezafectat, s-au tăiat la ras păduri proprietate privată de către grupări infracționale, totul era controlat, nu mișca nimic.

Deci sunt zone foarte deprivate civilizațional în România.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde