Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #371  
Vechi 01.02.2011, 11:44:38
KANDIA KANDIA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit e adevarat...

Eu am fost la Prislop in urma cu 2 ani si am atins crucea parintelui Arsenie Boca.Nu citisem si nu primisem nici un mesaj asemanator cu ceea ce a postat Cristian dar asa mi-a venit sa fac.Si am simtit...ceva.Nu ma puteam opri din plans si nu stiu daca era de fericire sau de necaz.In acelasi timp ma simteam si cea mai mare pacatoasa si ceream indurare pentru indrazneala mea si tare imi parea rau pentru toate relele si tot ce a fost gresit sau urat in viata mea si in acelasi timp era si o mare bucurie pe care o simteam...ca o eliberare de tot raul.Si desi-s tare rusinoasa nu-mi era rusine de plansul meu desi erau multi oameni acolo si din ce plangeam simteam ca totul e bine cu mine ca aveam destule pe suflet.Am plecat de acolo mult mai usoara.Parca pluteam.

De multe ori m-am intrebat ce s-o fi intamplat cu mine acolo ca asa ceva n-am mai patit.Un lucru e sigur ca de atunci am inceput sa-L caut pe Domnul si Calea Lui.Asa sa ma ajute Dumnezeu!
  #372  
Vechi 01.02.2011, 11:48:14
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de KANDIA Vezi mesajul
Eu am fost la Prislop in urma cu 2 ani si am atins crucea parintelui Arsenie Boca.Nu citisem si nu primisem nici un mesaj asemanator cu ceea ce a postat Cristian dar asa mi-a venit sa fac.Si am simtit...ceva.Nu ma puteam opri din plans si nu stiu daca era de fericire sau de necaz.In acelasi timp ma simteam si cea mai mare pacatoasa si ceream indurare pentru indrazneala mea si tare imi parea rau pentru toate relele si tot ce a fost gresit sau urat in viata mea si in acelasi timp era si o mare bucurie pe care o simteam...ca o eliberare de tot raul.Si desi-s tare rusinoasa nu-mi era rusine de plansul meu desi erau multi oameni acolo si din ce plangeam simteam ca totul e bine cu mine ca aveam destule pe suflet.Am plecat de acolo mult mai usoara.Parca pluteam.

De multe ori m-am intrebat ce s-o fi intamplat cu mine acolo ca asa ceva n-am mai patit.Un lucru e sigur ca de atunci am inceput sa-L caut pe Domnul si Calea Lui.Asa sa ma ajute Dumnezeu!
Iar acelora care cauta mereu un semn,asa cum fac evreii,nu pot sa le spun decat ca desi gainile au aripi,nu vor atinge niciodata ,,inaltimile''vulturilor.
  #373  
Vechi 01.02.2011, 11:54:19
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Lightbulb ...

no comment my dear friend!

Last edited by calator prin ploaie; 01.02.2011 at 17:49:59. Motiv: corectura
  #374  
Vechi 01.02.2011, 12:13:03
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
WOOOW.....surprinzator dragul meu Cristian67....Cu vibratiile , nivelul vibrational, sunt familiarizat, insa restul trage spre altceva...Face referire clara la schimbarea vibratiei pamantului si a oamenilor, dar prea nu-mi vine a crede ca de SUS dansul si-a modificat brusc o anume optica...Cat despre" veniti la crucea mea de lemn"..de ce sa-l cautam pe cel "viu"(ca in cer spiritul ii traieste), intre morti, unde sunt depozitate lesurile? Doar nu elogiem tzarana...ATENTIE....in timpul din urma .....Sa ne ajute Dumnezeu pe toti !
Probabil cu vibratiile esti familiarizat ca si notiune,nu ca si traire.Vorbesti de lesuri?Pentru a te ridica cu adevarat la cer,e necesara trairea adevarata in les.Ajuta Doamne necredintei noastre!
  #375  
Vechi 01.02.2011, 12:17:23
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit prietenului meu

am gresit, imi cer iertare !

Last edited by calator prin ploaie; 01.02.2011 at 17:54:36. Motiv: pt cristian67
  #376  
Vechi 01.02.2011, 12:28:38
KANDIA KANDIA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit semne

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
Iar acelora care cauta mereu un semn,asa cum fac evreii,nu pot sa le spun decat ca desi gainile au aripi,nu vor atinge niciodata ,,inaltimile''vulturilor.
Nu cautam semne,eram doar foarte indurerata si cautam alinare.Cat despre vulturi as zice ca nu folosesc nimanui.Cu inaltimile lor sau fara.
  #377  
Vechi 01.02.2011, 12:33:48
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Si vulturii au rolul lor ecologic...important e ca oratania din ograda sa nu se inchipuie vultur si sa pape in loc de soricei , lucruri de valoare....Si asta se conjuga fiecaruia din noi la diverse moduri si timpuri...
  #378  
Vechi 01.02.2011, 12:45:31
Grabriella Grabriella is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2009
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
mesaj de la parintele arsenie boca


arsenie boca
mare mistificare !!!
  #379  
Vechi 01.02.2011, 13:11:22
KANDIA KANDIA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Si vulturii au rolul lor ecologic...important e ca oratania din ograda sa nu se inchipuie vultur si sa pape in loc de soricei , lucruri de valoare....Si asta se conjuga fiecaruia din noi la diverse moduri si timpuri...
Grija pentru oratania din ograda si pentru ce se inchipuie ea a ajuns atat de mare incat biata oratanie chiar nu va indrazni vreodata-la nici un timp sau mod-sa se creada ecologistul vultur.
  #380  
Vechi 01.02.2011, 13:35:11
Pippo_'s Avatar
Pippo_ Pippo_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.01.2011
Locație: Cu capul in nori si picioarele pe pamant.
Mesaje: 413
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristian67 Vezi mesajul
MESAJ DE LA PARINTELE ARSENIE BOCA
Acum ai inceput sa crezi toate minciunile care zboara?! Cum a venit mesajul asta, prin spiritism, prins scriere automata? Cum a aparut el?

Dar nu cred ca este necesar sa ne batem capul cu originea mesajului considerand continutul ce reflecta fluturasii verzi pe pereti ai ideilor New Age.
__________________
Cu sinceritate, Pippo
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca Carmen FUNIERU Biserica Ortodoxa Romana 141 20.01.2014 16:22:05
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 14:14:43
7 intamplari cu Arsenie Boca florisca Generalitati 13 31.08.2010 20:40:31