Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.10.2009, 13:44:52
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit Asociatia Angelis e ortodoxa?

Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.10.2009, 13:49:17
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
Ei bine, eu numai cat am citit si am deschis site-ul am dedus ca nu ar avea nimic de-a face cu Ortodoxia.... integrarea in absolut...prea multe numai despre ingeri, Cartea lui Enoh....CIUDAT

Asta e parerea mea...poate si le mai expun si altii.

Doamne ajuta!

Edit: Novenele, apa incarcata energetic, rugaciunea sfantului Francisc de Assisi ( asta s-ar zice ca e ceva catolic, desi poate fi doar preluat de la ei pentru a parea mai credibili), stare de relaxare, "practici evocatorii sacre care constau in evocarea launtrica", modalitati de contactare a entitatilor angelice, " Cum ne rugam Divinului?-Aspirația către Absolut sau rugăciunea este în esență o simultană focalizare a minții și orientare a sufletului care ne deschide accesul în domeniul spiritului și ne face să fim într-o inefabilă rezonanță lăuntrică cu baza (substratum) imaterială ultimă a lumii. " .........ce de-a ciudatenii ciudate, ma doare mintea deja si in consecinta voi lua un ketonal :))

Last edited by AndruscaCIM; 28.10.2009 at 14:04:34.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.10.2009, 14:03:46
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Ok, multumesc. mai sunt pareri sau informatii clare ?? Va roooog inainte sa plec
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.10.2009, 14:06:33
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Ok, multumesc. mai sunt pareri sau informatii clare ?? Va roooog inainte sa plec
Pai bine dar tu fiind ortodoxa, chiar nu ti-ai dat seama ca nu este????
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.10.2009, 14:07:07
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Pai nu te duce
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.10.2009, 14:10:32
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de truthtostone Vezi mesajul
Pai nu te duce
Pai ai vazut ca am scris clar ca sunt o groaza de lucruri care nu tin de ortodoxie, ar fi cel mult catolice ( dar nu ma pronunt)...si nu isi poate da seama dintr-o simpla privire ca nu are absolut nici o treaba
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.10.2009, 14:10:45
fleur_de_neige's Avatar
fleur_de_neige fleur_de_neige is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clementia Vezi mesajul
Daca aveti informatii despre aceasta Asociatie , va rog foarte mult sa-mi scrieti. Este vorba despre asociataia care organizeaza simpozioane in tara numite "Saptamana Ingerilor' Fiica a mea a primit un pliant de la scoala si urmeaza sa mergem asta seara in cazul in care confirma vreunul din voi ca sunt ortodocsi.
este vorba despre, vezi link :
http://angelinspir.ro/saptamana-inge...r-la-iasi.html
Va multumesc
se vede dintr-o privire ca nu sunt ok; daca as fi in locul dumneavoastra, eu nu m-as duce.
__________________
A descrie frumusetea omului înseamna a cânta cel mai frumos imn gloriei lui Dumnezeu. În om este cuprinsa minunea : în gândire, atâta inteligenta; în inima, atâta iubire; în viata, atâta vointa. ( Pr. Agatanghel Gutu)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.10.2009, 14:12:49
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Pai bine dar tu fiind ortodoxa, chiar nu ti-ai dat seama ca nu este????
Mi s-ar fi parut ca nu e chiar ok , e din cauza ca m-ar fi interesat programul ce-l aveau asta seara: un soi de terapie rabdare , curaj, calm seninatate.
__________________
"Pe scara sufletului meu, M-am intalnit cu bunul Dumnezeu-
Eu coboram mahnit din constiinta mea, Iar El urca surazator spre ea...
Si ne-am oprit la jumatatea scarii, Incrucisandu-ne in clipa-ntampinarii
Sagetile perechilor de ochi ,ca de-obicei, Ah ! Ochii Lui cum semanau cu ochii mei!
Pe scara sufletului meu , M-am intalnit din nou cu Dumnezeu-
El cobora solemn din constiinta mea, Iar eu urcam surazator spre ea."(Minulescu)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.10.2009, 14:14:46
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Vaai, ce ghiveci aici! cateva elemente catolice, mult MISA, integrare in absolut, chestii de bioenergie si paranormal! o mare si gogonata salata sectanta! Ortodocsii nu trimit pliante si nu pun ingerasi kitchiosi pe site-uri! Daca doresti sa te convingi cum este, du-te, dar eu, in locul tau, mi-as gasi ceva mult mai bun de facut!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.10.2009, 14:15:13
GeorgeS GeorgeS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: Slobozia
Religia: Ortodox
Mesaje: 132
Implicit

E clar ca nu este ortodoxa! apare acolo un "inger"(sa nu fie cumva altceva!) cu numele de
Metatron care mai intai , cica , a fost om. Noi stim ca ingerii nu au trup material ci sunt fiinte spirituale si ca nici dupa moarte omul , oricat de sfant ar fi nu se transforma in inger ci ramane om.
Pe scurt e o varza acolo :rugaciunile au iz catolic, uneori il pomeneste si pe sfantul Serafim de Sarov dar nu am vazut nicaieri o Sfanta Cruce!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Alcohol mouthwash si asociatia cu cancerul oral speranta1970 Generalitati 14 25.05.2021 10:02:02
Asociatia platitorilor de impozit mihaiB Stiri, actualitati, anunturi 3 23.09.2012 00:53:52
2% catre Asociatia "Prietenul sarmanilor- Sfantul Ioan Maximovici" georgeval Generalitati 0 22.03.2010 12:49:51
Pareri despre ASCOR(Asociatia Studentilor Crestin Ortodocsi Romani) none Generalitati 6 17.11.2009 00:08:07
Asociatia PRO FILIIS - Pitesti, 8 iunie Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 0 07.06.2008 23:06:20