Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.06.2011, 10:51:10
mihaisepo mihaisepo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Imi cer scuze pt raspunsul incet(au trecut cateva luni), dar nu m-am gandit sa imi verific Mesajele Private si de-abia acum le-am vazut.

Eu sunt programator de C# si cunosc in C# urmatoarele: Aplicatii Desktop cu Windows Forms, Baze de Date ADO.Net si pe Microsoft SQL Server(SQL language), XML, Remoting.Net(echivalentul COM, DCOM si ActiveX in Visual C++) si un pic de ASP.Net(am facut cateva situri pt mine si un proiect de diploma). Cunosc bine programarea Orientata pe Obiecte(POO).

Am facut multe aplicatii cu interfata Windows Forms si B.D. Microsoft SQL Server si cu XML(uneori pt serializare de date).

Doresc sa muncesc de acasa si sa trimit prin Internet ceea ce fac.
Poate pentru inceput s-ar gasi ceva de facut si ca OperatorPC(sa muncesc ceva in Word sau Excel).

Experienta am de 7 ani in C# cu tehnologiile de mai sus.

Doamne ajuta,
Mihai
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.06.2011, 11:08:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Sunt diverse job -uri in domeniu asta, daca ai acces la Internet trebuie sa cauti in cat mai multe locuri, posteaza cerere de job -uri, trimite CV -uri la firmele de programare care le gasesti pe Internet, vezi pe diverse forumuri de IT poti deschide un topic ceva.

Daca ai timp liber ai putea sa incepi sa lansezi pe cont propriu niste programe/utilitare care sa te faca cunoscut si sa-ti completeze CV -ul.
Fa-ti un site personal.

Firmele primesc niste reduceri la impozite daca angajeaza persoane cu handicap, ar trebui sa ai macar un mic avantaj in acest sens.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 02.02.2014, 18:59:49
eteria eteria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.10.2006
Mesaje: 2
Implicit

Din proprie experienta: cea mai buna modalitate de munca la domiciliu e aceea in care iti dezvolti propria afacere, oricat de mica (freelancer sau liber-profesionist).

Ideea e sa nu aplici niciodata la asazisele oferte de munca la domiciliu de pe internet, mai bine lucrezi pe cont propriu (tehnoredactare, traduceri, handmade etc.) asa ai controlul situatiei si nu depinzi pe nimeni.

Cum spunea si cineva mai sus exista si site-uri pentru freelanceri.

Pe scurt, se poate! Poti gasi idei si informatii gratis, chiar pe net (vezi aici de exemplu: http://www.munca-la-domiciliu.biz/cu...crezi-de-acasa ), restul depinde de aptitudinile tale, de concurenta si de modul in care reusesti sa te promovezi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dreptul de a muri linistit acasa cozia Eutanasia 46 01.12.2014 15:58:13
Vreau sa plec de acasa... inamuresan19 Morala Crestina 79 04.01.2013 00:17:14
Ne mantuim acasa sau in manastire? manxxique Intrebari utilizatori 0 21.02.2010 18:02:21
cununia religioasa acasa anakatoh Nunta 8 10.01.2010 22:06:25
Lucrez troite de lemn Simina Stiri, actualitati, anunturi 0 16.08.2005 13:14:56