Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.08.2007, 03:44:22
GDI GDI is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 10
Implicit

me-dice: Exista, si se mai poate face ceva folosind "KARNAK Sensor" cu ceva modificari in soft. Gasesti mai multe la Medicina cuantica
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.04.2008, 22:04:37
TheEconomist TheEconomist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2008
Mesaje: 5
Implicit

Buna seara dragii mei. Am sa aduc un plus de cunostinte in acest domeniu pentru ca eu am suferit de asa ceva si inca suport consecintele acestea. Am ramas cu o anxietate si un tremor interior si alte probleme gastrointestinale si etc. Tinta acestui "Qiuicksilver" este de fapt sistemul nervos central. Deci in neaosa limba engleza se numeste "Quick silver"...dar mai bine va las sa studiati tot ce se stie pe "wikipedia". Probabil este destul de vechi subiectul aici, este inca si primul meu post, dar am de gand sa activez pe acest forum si sa aduc un plus de cunostinte , acolo unde stiu, unde cunosc sau unde ma pot documenta.

Iata link-ul de pe wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury_%28element%29

Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.05.2008, 09:05:57
TheEconomist TheEconomist is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2008
Mesaje: 5
Implicit

Otravirea cu mercur este cunosuta sub termenul englezesc “mercurialism” sau “hydrargyria” sau Sindromul Hunter-Russell sau “acrodynia ( cand fenomenul apare la copii) este fenomenul de infectie, cauzat de expunerea a mercur sau compusii sai toxici. Trebuie sa spunem ca mercurul este un element chimic toxic , se afla in tabloul lui Mendeleev ( tabloul elementelor chimice), are masa atomica 80, are o densitate foarte mare (13,354 g/cm3) si este singurul metal care se afla in stare lichida la temperatura camerei (20 grade C).
Mercurul este un metal greu care are compusi toxici cumulativi sub forma de elemente anorganice ca “sarea de bucatarie” sau elemente organice.
Oricum la o suficienta expunere la mercur sau elementele sale toxice,
aceasta afecteaza sistemul nervos central si alte organe si sisteme organice ca ficatul ori tractul gastrointestinal.
Simptomele tipice includ: deteriorari senzorile (imagini, vedenii, voci, soapte, probleme cu auzul ) si probleme in a-si coordona miscarile. Tipul si gradul simptomelor depinde de expunerea la toxine, d doza la care s-a expus si de durata la care persoana s-a expus la mercur. Ca o dovada a toxicitatii mercurului, exista deja multe campanii in multe tari care promoveaza interzicerea folosirii mercurului.

Semne/ semnale si simptome:

Simptomele comune includ: peripheral neuropathy (afectiuni ale sistemului nervos periferic, prezenta ca paresthesia si se manifesta prin senzatii de “tiuituri in ureche”, furnicaturi, piscaturi, furnicaturi, neliniste, agitatie, dureri intepatoare, usturatoare, amorțeli sau pruritus ( mancarimi ale pielii) care te face sa te scarpini, arsuri si dureri, decolorarea pielii ( obraji rosii) si cresterea volumului organelor interne ( deoarece creste volumul lichidelor interstitiale ale tuturor organelor-manifestate prin umflaraea acestora). tahicardie si hipertensiune, hipersalivatie.

Cand afecteaza copii acestia au obrajii si nasul imbujorati, buze rosii, caderi de par si dinti, unghii. o slabiciune a muschilor si fotofobii ( nu suporta lumina), deteriorarea memoriei si insomnii.


Sursa wikipedia


Pai “wikipedia” spune de “exposure”-adica expunere iar nu faptul ca cineva chiar poate inghiti o cantitate de mercur. Eu am inghitit cel putin cantitatea dintr-un termometru, nu stiu cat a fost poate doua termometre. imaginativa ca il bei odata cu o cana de cafea neagra si tare...nici nu-i simti gustul initial, sau il simti dar dupa ce-l ingiti. Avand densitate foarte mare , mercurul are un volum f. mic. Luati si priviti un termometru din ala clasic cu mercur.
Nu e nevoie de “vraji” ca sa inghiti mercur; pur si simplu il bei fara sa-ti dai seama.
Cineva rau intentionat poate face asta cu usurinta.


Reply With Quote
  #14  
Vechi 17.07.2008, 08:09:19
remus2008 remus2008 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut_teologie
Am vazut oameni care aveau argintul viu in ei! Au fost la doctori si dupa toate analizele le spunea ca nu au nici si cu toate acestea ei se simteau foarte rau! Cred ca exista asa ceva. Diavolul are multe metode prin care sa-i picam in cursa. Parerile voastre,......
De cativa ani, am probleme de sanatate. Au inceput si s-au accentuat, in urma unor apeluri telefonice, prin care, o femeie, imi canta ceva pe o limba necunoscuta. La cateva zile dupa fiecare apel, am suferit o pareza puternica. Pe langa aceasta, am o stare de rau permanenta (voma, senzatia de lesin, dureri de cap, dureri puternice pe partea dreapta a gatului, imi cade parul, etc ) . Unii, spun insa, ca asa avea argintul viu .Pana acum,nu am crezut in asa ceva. Am ajuns insa sa cred.Aveam niste mancarimi puternice de piele. In urma scarpinarii, pielea se inegrea .Doctorii ma intrebau pe mine ce am. Ajunsesem sa am numai dare negre pe tot abdomenul. O femeie in varsta din Padina, jud.Buzau, mi-a dat apa descantata. Dupa trei zile, atat mancarimea cat si petele au disparut. Nu am eliminat insa nimic, desi femeia mi-a spus ca ar trebui sa elimin prin urina. Daca cineva, cunoaste sau a auzit de o batrana sau o femeie serioasa, care stie sa descante, il rog sa-mi trimita un mesaj si o eventuala adresa. As vrea sa fiu luat in serios. Nici eu nu am crezut in asa ceva .
Reply With Quote
  #15  
Vechi 17.07.2008, 09:34:10
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Argintul viu iese cu rugaciuni ,post ,spovedanie ,sf.Maslu nu cu ajutorul babelor ,caci e ca si cum am apela la demoni sa ne ajute.
Un ajutor putem primi ,dar e de la cel rau care apoi ne cere dobanda.
Raul deja l-ai facut ,mergi la un duhovnic vazator cu duhul sau la o manastire si vei scapa cu siguranta.
Parintele Cleopa ,par.Arsenie Boca spun ca spovedania curata si deasa precum si slujbele bisericii ne feresc de orice atac din paretea celui necurat
Reply With Quote
  #16  
Vechi 17.07.2008, 09:36:20
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

O cunostinta a mea s-a trezit in casa sub o mobila cu bobite de mercur.
Le-a curatat si dupa cateva luni au aparut din nou.
Mercurul trimis de vrajitoare e ceva real ,sa ne fereasca Dumnezeu.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.07.2008, 00:26:04
TLP TLP is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.07.2008
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut_teologie
Am vazut oameni care aveau argintul viu in ei! Au fost la doctori si dupa toate analizele le spunea ca nu au nici si cu toate acestea ei se simteau foarte rau! Cred ca exista asa ceva. Diavolul are multe metode prin care sa-i picam in cursa. Parerile voastre,......
Nu exista asa ceva. Argintul viu e o inventie a oamenilor primitivi din evul mediu.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 02.03.2009, 19:22:02
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.173
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TheEconomist Vezi mesajul
Otravirea cu mercur este cunosuta sub termenul englezesc “mercurialism” sau “hydrargyria” sau Sindromul Hunter-Russell sau “acrodynia ( cand fenomenul apare la copii) este fenomenul de infectie, cauzat de expunerea a mercur sau compusii sai toxici. Trebuie sa spunem ca mercurul este un element chimic toxic , se afla in tabloul lui Mendeleev ( tabloul elementelor chimice), are masa atomica 80, are o densitate foarte mare (13,354 g/cm3) si este singurul metal care se afla in stare lichida la temperatura camerei (20 grade C).
Mercurul este un metal greu care are compusi toxici cumulativi sub forma de elemente anorganice ca “sarea de bucatarie” sau elemente organice.
Oricum la o suficienta expunere la mercur sau elementele sale toxice,
aceasta afecteaza sistemul nervos central si alte organe si sisteme organice ca ficatul ori tractul gastrointestinal.
Simptomele tipice includ: deteriorari senzorile (imagini, vedenii, voci, soapte, probleme cu auzul ) si probleme in a-si coordona miscarile. Tipul si gradul simptomelor depinde de expunerea la toxine, d doza la care s-a expus si de durata la care persoana s-a expus la mercur. Ca o dovada a toxicitatii mercurului, exista deja multe campanii in multe tari care promoveaza interzicerea folosirii mercurului.

Semne/ semnale si simptome:

Simptomele comune includ: peripheral neuropathy (afectiuni ale sistemului nervos periferic, prezenta ca paresthesia si se manifesta prin senzatii de “tiuituri in ureche”, furnicaturi, piscaturi, furnicaturi, neliniste, agitatie, dureri intepatoare, usturatoare, amorțeli sau pruritus ( mancarimi ale pielii) care te face sa te scarpini, arsuri si dureri, decolorarea pielii ( obraji rosii) si cresterea volumului organelor interne ( deoarece creste volumul lichidelor interstitiale ale tuturor organelor-manifestate prin umflaraea acestora). tahicardie si hipertensiune, hipersalivatie.

Cand afecteaza copii acestia au obrajii si nasul imbujorati, buze rosii, caderi de par si dinti, unghii. o slabiciune a muschilor si fotofobii ( nu suporta lumina), deteriorarea memoriei si insomnii.


Sursa wikipedia


Pai “wikipedia” spune de “exposure”-adica expunere iar nu faptul ca cineva chiar poate inghiti o cantitate de mercur. Eu am inghitit cel putin cantitatea dintr-un termometru, nu stiu cat a fost poate doua termometre. imaginativa ca il bei odata cu o cana de cafea neagra si tare...nici nu-i simti gustul initial, sau il simti dar dupa ce-l ingiti. Avand densitate foarte mare , mercurul are un volum f. mic. Luati si priviti un termometru din ala clasic cu mercur.
Nu e nevoie de “vraji” ca sa inghiti mercur; pur si simplu il bei fara sa-ti dai seama.
Cineva rau intentionat poate face asta cu usurinta.

Tot respectul si consideratia pentru cele scrise mai sus. Ar trebui sa ne gandim de zece ori inainte sa punem in relatie rugaciunea Bisericii cu fapte reprobabile, grave, dar care nu au legatura nemijlocita cu supranaturalul. Rugaciunile de dezlegare nu se fac pentru dezintoxicarea persoanelor ci pentru izbavirea de duhurile necurate iar practica dezlegarilor se face cu multa economie si discretie. S-a mai spus pe acest forum in ce conditii.
In alta ordine de idei, exita practici babesti (asociate cu vrajitoria, cea ce nu-i tocmai exact) de dezintoxicare si nu numai de mercur ci si de alte substante toxice ajunse, mai mult sau mai putin accidental, din organism.
Rugati-va impreuna cu noi pentru preotii care, din dragoste nemasurata de arginti si slava desarta, ametesc poporul dreptcredincios cu show-uri diabolice si practici care nu sunt altceva decat blasfemii in act.
Ganduri bune tuturor!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 17.10.2009, 21:55:17
deea84 deea84 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sebastiana Vezi mesajul
Da,si eu stiu ca argintul viu este mercurul,am avut o colega care nu a avut de lucru,nu a avut ce face mai exact,si a apelat la o tiganca vrajitoare care lucra cu mercur si care i-a strecurat acest argint viu in chiuveta ca sa ii faca rau,aceasta colega a mea gasindu-l mai tarziu,a doua zi,scurs in sifonul de la robinet.Asa ca aviz amatorilor care vor sa fie pungasiti,fraieriti,escrocati si"vrajiti" sau,in cel mai rau caz,omorati cu mercur de vreo tiganca sau de altcineva de alta nationalitate care lucreaza cu acest mercur allias argintul viu.P.S.Nu va lasati pacaliti de uneltele diavolesti si lucrarile diavolului.
as dori sa vb si eu cu tine si eu am gasit in baie pe giuveta niste argint viu stropit ca si cum ai arunca cu stilou cu cerneala as vrea sa stiu si eu mai multe va rog spunetim si mie
Reply With Quote
  #20  
Vechi 17.10.2009, 22:17:59
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Hahhaaha, probabil era mercur dintr-un termometru spart. Te-ai uitat sa vezi daca toate termometrele din casa sunt intregi? :D
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce stiti de argintul coloidal ? Daniel_7 Generalitati 68 05.12.2016 03:07:11
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 14:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 16:37:16