Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.01.2012, 22:49:44
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit spaga in spitale :obicei "crestinesc"

Toti ne-am lovit mai mult sau mai putin de lipsa de omenie din sistemul sanitar romanesc.Aproape toti am dat spaga ,aproape toti am auzit de semeni de ai nostri care au fost lasati sa moara pt ca nu au avut bani de dat la doctor,am auzit de gravide care au murit la nastere pt ca nu au dat spaga pt cezariana si asa mai departe.Este "crestinesc" sa dam spaga ?putini sint doctorii care dupa o operatie nereusita sau dupa moartea bolnavului restituie banii inapoi rudelor.ati dat spaga vreodata?dr a cerut sau a dat de inteles ca vrea bani?daca da cit si cui ati dat?(spuneti numele doctorului).si nu uitati daca noi invatam personalul medical cu foloase necuvenite,semeni de ai nostri fara posibilitati materiale vor fi lasati sa moara.ce-i de facut ca sa stopam fenomenul SPAGA??????
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 07:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 17:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 08:26:42