Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.11.2009, 21:30:08
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit Gripa porcina sau gripa porceasca?

peste un milion de contaminari si 300 de morti in ucraina.Si alte multe stiri peste tot in lume.Mai nou,cica se vor imperechea alte 2 tulpine de virusi gripali cu AH1N1.Ce va urma?Dumnezeu stie.Dupa um se stie si nu mai este nici un fel de taina..........acest virus a luat fiinta in laboratoarele americane......de ce scriu ecestea?pt ca un prieten de-al meu sa infestat cu acest-virus?o fi real?toate analizele se trimit la bucuresti............atunci cand a fost descoperit a inceput o intreaga nebunie....toata familia a fost nevoita sa i se faca vaccin....altfel putand ramane fara servici.....pt ca ar putea contamina si acele locuri pe unde merg.in fine!intrebarea este:cat de real este acest virus si daca este real,ce se urmareste?nu cred ca acel vaccin a scapat accidental din laboratoare,asa cum se spuna.sa fimseriosi.nu cred ca suntem atat de tampiti sa credem aceste aberatii....
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.11.2009, 21:49:27
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Sa nu cumva sa va vaccinati! Abia acesta este pericolul cel mare.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.11.2009, 21:53:34
adriano's Avatar
adriano adriano is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Locație: Moldova, Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

uitate si tu pe-aici http://www.220.ro/Rdtj1bfU9B/V-Ati-I...l-Virus-Gripal
da daca nu esti desavarsit scapi de una dai de alta

Last edited by adriano; 15.11.2009 at 21:58:41.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.11.2009, 21:55:21
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.11.2009, 22:05:08
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Doamne apara si pazeste! Mi-e foarte frica de acest virus, daca ar fi sa mor acum m-as duce in fundul iadului. Nici vaccinul nu l-as lua... numai Dumnezeu de s-ar milosti de noi si ne-ar scapa, dar meritam noi mila Sa?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.11.2009, 22:05:27
adriano's Avatar
adriano adriano is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Locație: Moldova, Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
frate asta e crima nu-i o gluma....gripele astea, cancerul, sida is niste arme biologice, astia chiar vor sa disparem de pe fata pamantului
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.11.2009, 22:29:53
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Nu va luati dupa ce vedeti la TV si cititi in ziare e o mare dezinformare.
Din sursa sigura va spun (sotia mea e medic) ca aceasta gripa nu are nimic deosebit fata de gripa sezoniera sau care apare in fiecare an in lume in anotimpul rece, ba chiar rata de mortalitate e mai mica decat la gripa sezoniera.
Comaniile farmaceutice au investit miliarde de dolari in vaccine si trebuie vandute, si unde mai pui ca o "pandemie" acum pe vreme de criza e mana cereasca pentru toata industria medicala ... si nu numai.
Explicatia de ce asa multe cazuri e f.f.f. simpla orice caz de gripa apare (si acum apar destule ca e sezonul gripei si virozelor) se raporteaza ca si gripa AH1N1 sau gripa porcina/noua din motive de "siguranta" zic ei si din simplul fapt ca testele pentru gripa noua sunt scumpe si dureaza pana la 7 zile timp in care gripa se vindeca de la sine :) cu sau fara medicatie.
Acum marea problema e vaccinul ... multe voci spun ca e o problema cu el ... eu nu stiu ce sa va zic dar sfatul meu e sa nu va vaccinati ... orice om e expus virozelor si sistemul imunitar trebuie antrenat si tinut in priza, si parerea mea e ca nu are rost sa bagi in tine un virus (chiar si atenuat) plus o gramada de adjuvanti (adjuvantii combinati cu virusurile moarte sau atenuate se folosesc pentru "boost-ingul" sistemului imunitar) daca nu e nevoie?
E ca povestea cu drobul de sare ...
Ca o alta dovata ca e un mare "fas" aduceti-va aminte de gripa aviara de acum cativa ani ... parca acea gripa trebuia sa omoare 1/4 din populatia globului, SARS aparut in China la fel.
Totul e paranoia alimentata de cineva pentru un motiv ascuns (va las pe voi sa vi-l imaginati).
Sotia mea si nimeni din familia mea (avem si un copil de 5 ani) nu vom face acel vaccin ... asta e decizia noastra ... in rest fiecare decide pentru corpul si sanatatea lui.

Scuze de post-ul prea lung ... sper ca nu v-am plictisit.

Doamne ajuta!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.11.2009, 22:47:20
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

E posibil ca prietenul meu sa fi luat asa-zisa gripa porcina :|
__________________
Faca-se voia Ta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 17.11.2009, 11:25:45
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit ai dreptate

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
daca este sa mori mori, dupa cum spui si tu. eu am avut gripa porcina, a fost ca o gripa tipica de influenta A cu dureri de cap, de muschi, febra care a tinut 6 zile (mai rau era noaptea ca asa este ceasul corpului), senzatie de voma si tusa(tusa a continuat inca 5 saptamini dupa ce a trecut gripa). dar am supravietuit.
am mai avut gripa influenza A in urma cu 8 ani si a fost ceva mai rau decat acum ( am fost bolnavat 10 zile cu febra).

uitati de vitamine si tot felul de naturalitati, ca sint baliverne. cel mai bun mijloc de a nu lua gripa este sa nu fie corpul obosit, stresat sau exteunat.

cum a aparut vaccinul de gripa porcina l-am si luat ca stiu ca o sa ma apere cat de cat daca gripa se va intoarce sub alta forma. lucrez in laborator si se testeaza pe bune de asa ceva. este o alta gripa de sezon, si are un nume( ca de altfel toate gripele).
nu am luat gripa din laborator l-am luat de la copiii prietenilor mei care si eu l-au luat de la scoli.la servici am fost doar doua persoane care am avut gripa asta. cealalta persoana la luat de la fiul ei care tot asa la luat de la scoala.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.11.2009, 11:18:00
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://savatie.wordpress.com/2009/11...eral/#comments
Vezi David Icke
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Gripa porcina,faceti vaccinul? tigerAvalo9 Generalitati 302 27.05.2010 17:30:49
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17