Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.11.2009, 23:09:21
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
dorinel, eu nu stiu ce sa fac, daca face vaccinul e de rau, daca nu-l face, iar nu e bine :-s si se simte foarte rau..
Ce simptome are daca nu te superi?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.11.2009, 23:18:46
dorinel78 dorinel78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 260
Implicit

pana una alta sa ia paracetamol nurofen...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.11.2009, 23:24:26
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

il dor muschii, oasele, are febra, il doare capul, are stari de voma, tuseste putin, se simte foarte foarte obosit si slabit...
__________________
Faca-se voia Ta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 15.11.2009, 23:32:56
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
dorinel, eu nu stiu ce sa fac, daca face vaccinul e de rau, daca nu-l face, iar nu e bine :-s si se simte foarte rau..

Vaccinul, din cate stiu eu, se face cand esti inca sanatos. Dupa ce te-ai inbolnavit, gata, infrunti boala asa cum este.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 15.11.2009, 23:37:40
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Evanghelia de la Matei cap 24

6. Și veți auzi de războaie și de zvonuri de războaie; luați seama să nu vă speriați, căci trebuie să fie toate, dar încă nu este sfârșitul. 7. Căci se va ridica neam peste neam și împărăție peste împărăție și va fi foamete și ciumă și cutremure pe alocuri. 8. Dar toate acestea sunt începutul durerilor. 9. Atunci vă vor da pe voi spre asuprire și vă vor ucide și veți fi urâți de toate neamurile pentru numele Meu. 10. Atunci mulți se vor sminti și se vor vinde unii pe alții; și se vor urî unii pe alții.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 16.11.2009, 02:36:25
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

de problema vaccinului nici la mine nu se pune problema stiu ca acel vaccin poate avea efecte secundare insa premierul Emil Boc a spus ca doar atunci se va utiliza aceste vaccin daca cel care l-a facut va fi responsabil de efectele secundare, gripa e un pretext pentru diminuarea populatiei pamantului am vazut cazuri in care grupuri de teroristi americani creau un virus biologic si il imprastiau in aer ca sa iasa "verzisori" multi pt ca se castigau bani multi din asa ceva dar nu le-a iesit planul pt ca un viteaz crestin protestant(luteran) german a descoperit planul lor si l-a oprit.Totul s-a petrecut intr-un tren ce avea destinatia Wittemberg.Asa sa ne ajute Dumnezeu pe toti sa ne ferim cum putem de aceasta boala.Pe curand
Reply With Quote
  #17  
Vechi 16.11.2009, 07:24:21
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pana una alta, nu e rau sa stim sa ne aparam si noi un pic.

Am un sistem imunitar subred, asa ca iau in fiecare an toate gripele. Am amestecat ulei de lavanda, salvie, pin si brad si m-am dat pe maini si am inspirat. Am facut chiar si putin masaj cu aceste uleiuri. Sa stiti ca remediul asta mi-a desfundat nasul si m-a revigorat. Am mancat cate doua frunze de aloe pe zi si cu asta mi-am alungat celelalte simtome. Am mancat catina cu miere , polen pentru a ajuta organismul sa lupte.

In lipsa acestora, iau vitamine si minerale. Am luat si niste grau incoltit, asa pentru regenerarea celulelor. Nu las sa se agraveze, ci lupt cu gripa de la primele simptome. Curaj, fratilor. Nu trebuie sa capitulam inainte de a lupta chiar si cu boala! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 16.11.2009, 07:29:48
dorinel78 dorinel78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 260
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Simona-Marilena Vezi mesajul
il dor muschii, oasele, are febra, il doare capul, are stari de voma, tuseste putin, se simte foarte foarte obosit si slabit...


Nu te speria. Sa sune pe medicul de familie si sa i urmeze sfaturile. Sa nu ia antibiotice de capul lui. si sa ne tii la curent
Reply With Quote
  #19  
Vechi 16.11.2009, 07:31:36
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit remediu impotriva gripei DRUMUL PANA LA PIATA

sau pana la bunicile voastre la tara .2-3 catei de usturoi pa zi,tine la distanta...infectiile respiratori ,un ceai de ceapa contra tusei (nu prea e placut la gust dar merita chinul de a-l bea),radacina de hrean ras amestecata cu miere (hrean se gaseste pe piata acum ca se pune la muraturi) ,lamaie ,socata ... Si cel mai bun remediu e sa nu va uitati la toate stirile de la Televizor epidemi..... AU FOST DE CAND E LUMEA SI PAMANTUL
Reply With Quote
  #20  
Vechi 16.11.2009, 08:18:17
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Da, epidemii au fost de cand lumea si pamantul. De exemplu epidemia de gripa spaniola din 1918 (tot Ah1n1) se estimeaza ca au murit intre 50 - 100 milioane de oameni, ceea ce reprezinta de trei pina la de sapte ori numarul de oameni ucisi in timpul razboiului mondial. Pe vremea aia nu exista vaccin. Dar acum exista si putem sa prevenim gripa prin vaccin.
Acum daca noua ca si crestini nu ne pasa ce se poate intimpla, nu ne pasa de faptul ca au murit 50 - 100 de milioane de oameni la o epidemie de gripa si nu vrem sa ne vaccinam, macar de rudele si de apropiatii nostrii (de copii si batranii nostrii), de fratii nostri ortodocsi ar trebui sa ne pese ca se pot imbolnavi daca nu fac vaccin si sa nu mai raspandim teorii conspirationiste.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Gripa porcina,faceti vaccinul? tigerAvalo9 Generalitati 302 27.05.2010 17:30:49
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17