Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.11.2009, 08:37:04
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit Remediu

Epidemii ,scuze de greseala din postarea anterioara.Sa ne ne rugam la Duhul Sfant si vom avea tamaduire .Si daca e sa ne vaccinam ,ne vaccinam ca tot Duhul Sfant lucreaza .
Reply With Quote
  #22  
Vechi 16.11.2009, 10:06:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
Epidemii ,scuze de greseala din postarea anterioara.Sa ne ne rugam la Duhul Sfant si vom avea tamaduire .Si daca e sa ne vaccinam ,ne vaccinam ca tot Duhul Sfant lucreaza .
Cum sa lucreze Duhul Sfant mana in mana cu satana? Stim ca vaccinul mai nociv decat gripa in sine. Atunci de ce sa ne dam copiii la vaccin? Nu aceasta e pozitia corecta a crestinului. Ca daca moare copilul din cauza vaccinului, mama poate raspunde inaintea lui Dumnezeu daca a stiut ca vaccinul nu e bun si l-a acceptat.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 16.11.2009, 14:25:09
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit Parerea mea ,de femeie simpla de la tara

La o conferinta ,mari teologi au ajuns la concluzia comuna ca cea mai mare virtute a omului modern este DISCERNAMANTUL.Ori acum mai mult ca niciodata cand auzim de conspitatii ,epidemii,sfarsitul lumii ...cine ,,risipeste negura nestintei si a rautatii si ne povatuieste pe noi de tot adevarul,,?....Duhul Sfant, maica Duhul Sfant Duhul Sfant ne uneste pe noi cu Dumnezeu.Cum spunea Sfantul Ioan Gura de Aur ,,Daca n-ar fi Duhul Sfant noi credinciosii n-am putea chema pe Dumnezeu,,Cea mai de pret comoara pe care ne-a trimis-o Mantuitorul .Sarut urmele pasilor Tai ,Doamne.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 16.11.2009, 14:41:09
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Duh Sfant are doar un sfant. Vad ca se vorbeste cu prea mare usurinta de Duhul Sfant, dar ce facem noi ca sa Il capatam de la Bunul Dumnezeu? Suntem noi vrednici de a-L primi? Vai noua!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 16.11.2009, 14:47:06
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
peste un milion de contaminari si 300 de morti in ucraina.Si alte multe stiri peste tot in lume.Mai nou,cica se vor imperechea alte 2 tulpine de virusi gripali cu AH1N1.Ce va urma?Dumnezeu stie.Dupa um se stie si nu mai este nici un fel de taina..........acest virus a luat fiinta in laboratoarele americane......de ce scriu ecestea?pt ca un prieten de-al meu sa infestat cu acest-virus?o fi real?toate analizele se trimit la bucuresti............atunci cand a fost descoperit a inceput o intreaga nebunie....toata familia a fost nevoita sa i se faca vaccin....altfel putand ramane fara servici.....pt ca ar putea contamina si acele locuri pe unde merg.in fine!intrebarea este:cat de real este acest virus si daca este real,ce se urmareste?nu cred ca acel vaccin a scapat accidental din laboratoare,asa cum se spuna.sa fimseriosi.nu cred ca suntem atat de tampiti sa credem aceste aberatii....
ce e in ucraina e o alta poveste...
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #26  
Vechi 16.11.2009, 15:48:59
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Prietenul meu are cica viroza respiratorie :D Se simte foarte foarte rau...de abia mai vorbeste si respira greu...ii e foarte rau...Slava Domnului ca s-a ales doar cu viroza...Laudat fie Domnul!
Cine a zis ca rugaciunea nu ajuta, a mintit! E cel mai bun leac impotriva oricarei suferinte...trupesti sau sufletesti...

Edit: o_tzaranca: si noi tot tarani suntem :D...locuim in Ilfov la 1 ora de Bucuresti :D E de n ori viata mai simpla si mai frumoasa la tara decat la oras...
__________________
Faca-se voia Ta!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 16.11.2009, 18:44:46
adriano's Avatar
adriano adriano is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Locație: Moldova, Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
Si daca e sa ne vaccinam ,ne vaccinam ca tot Duhul Sfant lucreaza .
daca aveai barbat drept nu scriai asa ceva
Reply With Quote
  #28  
Vechi 16.11.2009, 19:51:24
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Floar3 Vezi mesajul
Duh Sfant are doar un sfant. Vad ca se vorbeste cu prea mare usurinta de Duhul Sfant, dar ce facem noi ca sa Il capatam de la Bunul Dumnezeu? Suntem noi vrednici de a-L primi? Vai noua!
Evident ca nu! Dar ... tot trebuie sa-L cerem , cu frica si cu dragoste.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 16.11.2009, 20:39:10
razvan_andrei's Avatar
razvan_andrei razvan_andrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 339
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
peste un milion de contaminari si 300 de morti in ucraina.Si alte multe stiri peste tot in lume.Mai nou,cica se vor imperechea alte 2 tulpine de virusi gripali cu AH1N1.Ce va urma?Dumnezeu stie.Dupa um se stie si nu mai este nici un fel de taina..........acest virus a luat fiinta in laboratoarele americane......de ce scriu ecestea?pt ca un prieten de-al meu sa infestat cu acest-virus?o fi real?toate analizele se trimit la bucuresti............atunci cand a fost descoperit a inceput o intreaga nebunie....toata familia a fost nevoita sa i se faca vaccin....altfel putand ramane fara servici.....pt ca ar putea contamina si acele locuri pe unde merg.in fine!intrebarea este:cat de real este acest virus si daca este real,ce se urmareste?nu cred ca acel vaccin a scapat accidental din laboratoare,asa cum se spuna.sa fimseriosi.nu cred ca suntem atat de tampiti sa credem aceste aberatii....
Exista o explicatie foarte simpla: virusul nu este deloc asa periculos pe cum se crede, insa oamenii au fost informati in asa masura incat sa se creada acest lucru. De ce s-a facut asta? Pai ganditi-va putin: criza financiara in intreaga lume, asta inseamna ca nici industria farmaceutica nu scapa, in concluzie un virus de gripa porcina e numai bun pt a incasa miliarde de euro pe vaccin. Foarte simplu si frumos din partea lor sa ne sece pe noi de bani.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 16.11.2009, 20:59:20
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Vaccinul, din cate stiu eu, se face cand esti inca sanatos. Dupa ce te-ai inbolnavit, gata, infrunti boala asa cum este.
daca nu are diaree si varsaturi ,ambele adica ,atunci nu e gripa porcina ..sa nu faca vaccinul ca efectele secundare il pot dobori .Sa ia NUROFEN PT GRIPA SI RACEALA DE 2X1PE ZI SAU PARACETAMOL SAU FERVEX,DC ARE FEBRA.sUCCES!!..FARA VACCIN.!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Gripa porcina,faceti vaccinul? tigerAvalo9 Generalitati 302 27.05.2010 17:30:49
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17