Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 16.11.2009, 21:21:29
JohndaRuss JohndaRuss is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Mesaje: 9
Implicit Bine spus

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
Epidemii ,scuze de greseala din postarea anterioara.Sa ne ne rugam la Duhul Sfant si vom avea tamaduire .Si daca e sa ne vaccinam ,ne vaccinam ca tot Duhul Sfant lucreaza .
Adevăr grăiești. Pănă la urmă cine stabilește persoanele care sunt infectate și efectele bolii ? Mântuitorul este cel care trimite peste păcătoși boli și probleme. Și ca efect, noi oamenii ne apuca și spunem în mintea nostră întunecată: Au facut virus în laborator ca să ne extermine, o să ne îmbolnavim, o sa murim, etc. Nimic din ce se întămplă pe pământ nu este fără cunoștința lui Dumnezeu. Mai multă credință în Dumnezeu.
__________________
Fericiți cei săraci cu duhul, că a lor este Împărăția Cerurilor.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 16.11.2009, 21:29:40
JohndaRuss JohndaRuss is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Cum sa lucreze Duhul Sfant mana in mana cu satana? Stim ca vaccinul mai nociv decat gripa in sine. Atunci de ce sa ne dam copiii la vaccin? Nu aceasta e pozitia corecta a crestinului. Ca daca moare copilul din cauza vaccinului, mama poate raspunde inaintea lui Dumnezeu daca a stiut ca vaccinul nu e bun si l-a acceptat.
Dacă mama știe cu siguranță că vaccinul poate dăuna sănătății copilului înseamnă că Dumnezeu i-a arătat calea pe care trebuie să o urmeze. Te rogi lui Dumnezeu cu smerenie și Dumnezeu te va călăuzi în viață.
__________________
Fericiți cei săraci cu duhul, că a lor este Împărăția Cerurilor.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 17.11.2009, 00:01:27
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Cum sa lucreze Duhul Sfant mana in mana cu satana? Stim ca vaccinul mai nociv decat gripa in sine. Atunci de ce sa ne dam copiii la vaccin? Nu aceasta e pozitia corecta a crestinului. Ca daca moare copilul din cauza vaccinului, mama poate raspunde inaintea lui Dumnezeu daca a stiut ca vaccinul nu e bun si l-a acceptat.
Antoniap, de unde "stim" ca vaccinul e mai nociv decat gripa in sine??? De la teoriile conspirationiste care circula pe net scrise de diversi oameni care nu au nici o treaba cu medicina?

Din moment ce medicii ne indeamna sa ne vaccinam de gripa, cum ai ajuns tu la oasemenea concluzie, total opusa fata de ce spun doctorii?

Din moment ce preotii ne indeamna sa ne rugam neincetat (si cand sintem bolnavi si cand sintem sanatosi) iar cand sintem bolnavi sa mergem si la doctor si sa ascultam sfaturile medicilor, cum poti sa afirmi ca vaccinul e de la satana?
Reply With Quote
  #34  
Vechi 17.11.2009, 10:33:19
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adam000 Vezi mesajul
Antoniap, de unde "stim" ca vaccinul e mai nociv decat gripa in sine??? De la teoriile conspirationiste care circula pe net scrise de diversi oameni care nu au nici o treaba cu medicina?

Din moment ce medicii ne indeamna sa ne vaccinam de gripa, cum ai ajuns tu la oasemenea concluzie, total opusa fata de ce spun doctorii?

Din moment ce preotii ne indeamna sa ne rugam neincetat (si cand sintem bolnavi si cand sintem sanatosi) iar cand sintem bolnavi sa mergem si la doctor si sa ascultam sfaturile medicilor, cum poti sa afirmi ca vaccinul e de la satana?
Daca esti medic, si afirmi cu simtul raspunderii ca teoriile raspandite pe net sunt gresite, atunci poate aduci niste dovezi. Pana una-alta, intra pe altermedia.ro sau pe apologeticum.ro, sau chiar pe saccsiv.ro si vezi cat de multi aduc dovezi ca acest vaccin este neindicat.

Medicii se pare ca urmeaza sa primeasca ordine din ce in ce mai ciudate. In America, medicii au facut greva din pricina ca nu sunt convinsi de utilitatea vaccinului. In Germania, la fel, medicii opun rezistenta. Se cauta pentru nemti un alt tip de vaccin, nu cel initial. De asemenea, si acolo pentru oficialitati se propune un alt tip de vaccin.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 17.11.2009, 11:16:07
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Antoniap, asa cum atunci cand este vorba despre Dumnezeu si despre credinta ar trebui sa crezi ce spune Biserica si preotii (si nu sa crezi ce spune un ONG), la fel si cand este vorba despre vaccinuri si boli ar trebui sa crezi ce spun medicii (si nu sa crezi ce spune un ONG). Si nu e de loc greu sa afli chiar tu ce spun medicii, doar facand o cautare simpla pe net:

http://www.sfatulmedicului.ro/Vaccin...ntigripala_837

http://www.gripa-vaccin.ro/vaccinarea_siguranta.php

http://www.gripa-vaccin.ro/vaccinare...ii_adverse.php

Iar acum sa analizam niste date concrete din aceste informatii:

Citat:
In perioada 1982-1997, in urma administrarii a peste 87,5 milioane de doze de vaccin (Influvac) au fost inregistrate doar 273 de episoade de reactii adverse
Din 87,5 milioane de vaccinari au fost 273 de reactii adverse.
Asta inseamna ca procentul de reactii adverse (adica oameni care sufera de pe urma vaccinului) este de 0,000312 %

De pe urma gripei (a bolii) insa sufera mai mult sau mai putin toti care se imbolnavesc (sufera 100%).

Deci procentul de oameni care sufera de pe urma bolii este de 320512 de ori mai mare decat procentul celor care sufera de pe urma vaccinului.

Acum hai sa analizam ce se intimpla in america datorita epidemieide gripa porcina:

http://www.cdc.gov/h1n1flu/updates/073109.htm

Deci, de cand a inceput gripa porcina la ei (din aprilie) si pina pe 30 iulie cand a fost publicat acel raport, din 5514 de bolnavi au murit 353 de oameni.
Asta inseamna ca au murit 6,4% din cauza gripei porcine.

Asta inseamna ca procentul celor care au murit din cauza gripei este de 20512 de ori mai mare decat procentul celor care sufera de pe urma unui vaccin de gripa.

Last edited by adam000; 17.11.2009 at 11:24:23.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 17.11.2009, 11:25:45
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit ai dreptate

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
daca este sa mori mori, dupa cum spui si tu. eu am avut gripa porcina, a fost ca o gripa tipica de influenta A cu dureri de cap, de muschi, febra care a tinut 6 zile (mai rau era noaptea ca asa este ceasul corpului), senzatie de voma si tusa(tusa a continuat inca 5 saptamini dupa ce a trecut gripa). dar am supravietuit.
am mai avut gripa influenza A in urma cu 8 ani si a fost ceva mai rau decat acum ( am fost bolnavat 10 zile cu febra).

uitati de vitamine si tot felul de naturalitati, ca sint baliverne. cel mai bun mijloc de a nu lua gripa este sa nu fie corpul obosit, stresat sau exteunat.

cum a aparut vaccinul de gripa porcina l-am si luat ca stiu ca o sa ma apere cat de cat daca gripa se va intoarce sub alta forma. lucrez in laborator si se testeaza pe bune de asa ceva. este o alta gripa de sezon, si are un nume( ca de altfel toate gripele).
nu am luat gripa din laborator l-am luat de la copiii prietenilor mei care si eu l-au luat de la scoli.la servici am fost doar doua persoane care am avut gripa asta. cealalta persoana la luat de la fiul ei care tot asa la luat de la scoala.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 18.11.2009, 11:18:00
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://savatie.wordpress.com/2009/11...eral/#comments
Vezi David Icke
Reply With Quote
  #38  
Vechi 18.11.2009, 14:06:40
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Antoniap, cand vine vorba de o stiinta gen medicina, cand vine vorba de vaccinare, hai sa nu ne luam dupa orice conspirationist care elucubreaza diverse aberatii. Hai sa ne luam dupa ce spun doctorii, nu dupa ce spun anti-crestinii, astrologii sau conspirationistii.

Acest David Icke este un anti-crestin declarat. El considera ca crestinismul este o creatie a unui grup Iluminati, iar in opinia lui crestinismul a fost creat pentru a diviza si cuceri rasa umana prin conflicte fara sfarsit.

Pai un asemenea individ, cu asemenea opinii anti-crestine nu merita bagat in seama absolut deloc. Cu atat mai putin nu ar trebui dat drept exemplu pe un forum crestin.

Despre ideile si opiniile acestui David Icke, gasim:

Citat:
Icke argues that most organized religions, especially Judaism, Christianity, and Islam, are Illuminati creations designed to divide and conquer the human race through endless conflicts, as are racial and ethnic divisions

Citat:
Icke identified the Global Elite in his third book, The Biggest Secret (1998). They are reptilians from the constellation Draco, who walk on two legs and appear human, and who live inside the earth itself, in tunnels and caverns.
The reptilians have crossbred with human beings—the breeding lines being carefully chosen for political reasons—and these half-bloods are then controlled by the full-blood reptilians. The hybrid reptilian-human DNA allows the half-bloods to change from reptilian to human form—called shapeshifting—if they consume human blood. Many prominent people and practically every world leader, including George W. Bush, Tony Blair, the Queen, and the late Queen Mother, are either full-bloods or half-bloods, or work for the reptilians as what Icke calls slave-like victims of multiple personality disorder
Sper sa iti dai seama cam ce gen de oameni raspandesc astfel de materiale, inclusiv anti vaccinare. Sint aceeasi anti-crestini care, asa cum raspandesc materiale anti-crestine, raspandeasc materiale anti-vaccinare inducand in eroare oamenii, iar rezultatul e ca cei care ii cred sufera pe toate planurile.

Last edited by adam000; 18.11.2009 at 14:18:36.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 18.11.2009, 17:16:56
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Deja incep sa ma imunizez la zvonuri, dar de vaccinat nu ma vaccinez. Cunosc si eu medici crestini cu adevarat care nu indica nici vaccinul Gardasil si nici vacinul impotriva gripei porcine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 15:52:10
Gripa porcina,faceti vaccinul? tigerAvalo9 Generalitati 302 27.05.2010 17:30:49
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 20:45:48
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 00:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 12:09:17