Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.01.2009, 12:20:15
vasiram2006 vasiram2006 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.01.2009
Mesaje: 4
Post Cand si cum se tin anumite posturi !!!!!

Aceasta este o mare intrebare pe care mi-o pun de ceva vreme ....acum sunt foarte decisa sa caut un preot , un duhovnic care sa ma indrume ...
As vrea tare mult sa discutam despre cum trebuie tinute anumite posturi cum ar fi , postul sfantului anton.(si multe altele)...am citit multe despre el , mai mult am inteles de fapt ca te ajuta , insa vreau sa stiu cum trebuie tinut, ce ai voie sa faci , ce nu ai voie, etc....ideea este ca nu numai acest post ci de fapt credinta si rugaciunea...., nu sunt o foarte mare crestina insa acum imi dau seama ca nu se mai poate....eu vreau sa imi intemeiez o familie pentru ca , consider ca am gasit persoana potrivita ....de aproape un an locuim impreuna(in pacat, de altfel)insa vrem sa oficializam logodna noastra prin slujba crestina , dar se pare ca suntem urmariti de ghinioane, mai tot timpul apare cate ceva care ne face sa avem discutii in contradictoriu, sa ne certam , sa pierdem lucruri , bani, timp etc. deocamdata ii multumim lui Dumnezeu ca suntem sanatosi dar cine stie pt cat timp deoarece ne-am cam indepartat de biserica si de rugaciuni.... Consider ca e timpul sa facem ceva pentru viata noastra si nu cred ca este o alta cale mai buna decat asta ...de a ne ruga sfintilor sa ne ajute sa intemeiem famila pe care ne-o dorim .

Voi posta mesajul in mai multe locuri si nu as vrea sa se supere cineva dar am nevoie de indrumarile dvs.
Am decis sa caut un preot care sa ne faca niste dezlegari pentru a ne curati ...dat fiind faptul ca nici unul dintre noi nu a dus o viata tocmai curata.Sa ne ajute Domnul sa depasim aceste probleme.

Multumesc mult!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dezlegari ,,speciale" in posturi Hector Postul 17 30.07.2012 11:32:32
Tatuare - Intrebare cu privire la anumite simboluri TudorN Morala Crestina 73 22.04.2012 09:55:53
Pot anumite icoane sa dauneze? tigerAvalo9 Generalitati 5 01.05.2010 19:08:29
Eu cand v-am zis Mara2009 Nunta 3 10.09.2009 20:10:00
Cand sa nu ingenunchem? ionela Sfanta Liturghie 28 10.02.2008 17:12:39