Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.09.2009, 18:27:06
costin_andrei costin_andrei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.09.2009
Mesaje: 1
Implicit Va rog un sfat sa aflu ce este

Buna ziua am si eu o mare probllema , prietena mea a gasit la mine pe soba in partea din spate catre cos un pachetel de hartie impaturit in care se aflau alte doua pachetele tot din hartie unu gol si in celalalt o bucatica de vata alba cele doua pachetele erau impaturite identic doua bucatele de hartie patrata impaturite in romb(pe diagonala) cum e la tamaine numai ca era conu presat.
Ajutati-ma sa aflu si eu ce inseamna , m-a lasat cam masca , e vraja ce e , e de bine , de rau ???
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.09.2009, 15:01:11
ElenaBlanaru ElenaBlanaru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.09.2009
Locație: Birlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Buna. Nu stiu ce sa iti zic referitor la ntrebarea ta, dar cel mai bine este sa nu ii dai importanta prea mare. Daca e o "vraja", atunci te sfatuiesc sa te rogi lui Dumnezeu sa te pazeasca de toate cele rele si sa te sfatuiesti cu un preot. Foarte bine ar fi si daca i participa la slujba vecerniei...la mine la b9iserica se tine aceasta slunba in fiecare duminica si la sfarsit se citeste o rugaciune de aparare a caselor noastre si a oamenilor de toate farmecele diavolilor....
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.09.2009, 15:28:12
cristina2012's Avatar
cristina2012 cristina2012 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.04.2006
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

In primul rand intreaba-i pe ai tai din casa daca stiu ce este cu acest pachetel, pentru ca intr-adevar este ciudat, apoi mergi la duhovnicul tau (daca nu ai inca ar fi bine sa iti gasesti cat mai repede) si faci ce iti zice duhovnicul.
Daca e posibil sa fie vraji trebuie sa faci urgent sfestanie acasa, si trebuie sa te spovedesti, sa mergi duminica la biserica si in alte zile in care mai poti. Poti stropi si tu in casa cu agheasma si poti tamaia.Mai poti citi acatistul sf. Ciprian. Cam atat.
Vrajile nu se prind de cei ce sunt cu Hristos in Biserica, pentru ca nu e diavolul mai tare ca Dumnezeu, dar ceilalti oameni care sunt straini de Biserica sunt mai vulnerabili.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.10.2009, 14:48:20
georgedar georgedar is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 34
Implicit

Si eu am mai auzit de astfel de cazuri. La fel ca si Cristina si eu iti recomand sa stropesti peste tot prin casa cu agheasma si arde tamaie. Si sa te rogi neincetat la Dumnezeu sa te apere de ce-i rau
__________________
Cititi mai multe despre Maica Domnului a Patimii
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.10.2009, 15:19:14
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Poate e vreo solutie pentru gandaci ceva?Daca totusi ca e vraja,eu zic sa mergi la un preot sa iti dea sfaturi!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 18:23:24
Cum aflu care este voia lui Dumnezeu in viata mea? Marcel_Ionut Generalitati 21 20.09.2012 02:23:18
Este Este permisa slujba logodnei pe perioada postului? pompi Preotul 16 21.03.2011 21:32:41
Este nevoie de intermediari intre noi si Hristos sau este suficienta credinta in El? maria-luisa Generalitati 41 05.01.2010 22:35:11
as vrea sa aflu si eu un raspuns!!!!!please georgyana_op Generalitati 4 18.01.2009 19:03:28