Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #701  
Vechi 04.06.2007, 11:24:51
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

;)Mirean ajunge si regizor de film:D,ti-am sugerat sa scrii decat"Divina Tragedie" iar nu "Divina Comedie",ca aceea a mai fost scrisa odata,am vazut eu ca ai talent,vezi,si tu nici macar nu vroiai sa ma crezi,ia mai asculta si de altii care iti doresc binele cum si tu le doresti lor:dozingoff:.Poate scrii si o sceneta sau improvizezi si o piesa de teatru???Wow!!! ce talente avem pe aici, pe forum,si noi nici macar nu ne dam seama,nu realizam asta,cu tine dam inainte la TEATRU si la Filme,vezi ca mai ai o sansa si in alt domeniu? :)Poate te reprofilezi:rolleyes:,cine stie?:D Niciodata nimic nu este imposibil sub cerul albastru,si niciodata sa nu spui niciodata!:)Sper sincer,ca in realitate sa fie un final mai frumos si fericit decat in filmul realizat si regizat de tine.???Mai sunt si minuni de la Dumnezeu,eu in acestea cred:)
  #702  
Vechi 04.06.2007, 11:52:38
odin odin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Mesaje: 471
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de calator
asteptam si filmul pt varianta Tanacu (macar in film poate ii da un final mai fericit)
Am doua propuneri pentru rolul maicilor si una pt Corogeanu!
Oooo,da, da... si eu am...:D:D:D
  #703  
Vechi 04.06.2007, 13:15:51
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:DTrei,Doamne si toti trei,Ioan,Luca si Matei.:D
  #704  
Vechi 24.06.2007, 12:54:55
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

Citat:
În prealabil postat de odin
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de calator
asteptam si filmul pt varianta Tanacu (macar in film poate ii da un final mai fericit)
Am doua propuneri pentru rolul maicilor si una pt Corogeanu!
Oooo,da, da... si eu am...:D:D:D
lol. eu vreau sa fiu maicuta rastignita. lol.
  #705  
Vechi 24.06.2007, 13:07:05
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Romandragut,in acest caz inseamna ca ti-ai asigurat un loc in Raiul cel mult ravnit de catre toti,daca vrei sa fii in rolul ei,al surorii Irina Cornici(caci nu era si nu a fost niciodata maicuta,asta pt.cultura ta generala,ca sa stii si tu),asa ca,ce pot eu sa iti doresc tie este, sa ai mult succes de acum inainte,si calatorie sprancenata si placuta spre Rai.:D
  #706  
Vechi 24.06.2007, 13:44:47
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Romandragut,stii ce rol mi-ar placea mie sa am in acest film, referitor la cazul Tanacu?Acela al judecatorului care da un verdict favorabil tuturor celor acuzati si incriminati.:D
  #707  
Vechi 24.06.2007, 14:23:56
Silviu Silviu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2007
Mesaje: 139
Implicit

Sa-i lasa sa plece ma saracii ca au mai fost cazuri destule cand omul posedat a murit si s-a vazut clar ca nu era vina calugarilor, monahilor.
  #708  
Vechi 24.06.2007, 14:54:11
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Amin,Silviu!Asa sa te auda Dumnezeu,si sa se faca Voia Lui!Doamne ajuta!:)
  #709  
Vechi 24.06.2007, 18:06:02
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de romandragut
Citat:
În prealabil postat de odin
Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de calator
asteptam si filmul pt varianta Tanacu (macar in film poate ii da un final mai fericit)
Am doua propuneri pentru rolul maicilor si una pt Corogeanu!
Oooo,da, da... si eu am...:D:D:D
lol. eu vreau sa fiu maicuta rastignita. lol.
Iata niste replici, care nu-si au locul pe acest topic. Se simte nevoia unui administrator activ(stiu ca din pacate nu are timp), care sa elimine asemenea manifestari. Din pacate avem destule de acest gen pe forum, fara ca cineva sa ia atitudine. Nu ne putem abtine oare, de la asemenea cuvinte fara noima? Acesta este un forum si nu e cazul sa dam celor din afara motiv sa ne judece pentru nivelul scazut pe care il afisam.
Totusi, interesanta companie, nu ziceti?!? Iar si iar aceeasi atitudine.
Consider ca ar trebui inchis acest topic, intrucat nu au mai fost de mult timp luari de pozitie la acest caz.
Sa o lasam pe Irina Cornici, fie-i tarana usoara, sa se odihneasca in pace!
  #710  
Vechi 24.06.2007, 19:34:45
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

:)Ancah,asa este ca tine,sunt de acord cu tine in ceea ce priveste afirmatia ta,eu am dat-o pe gluma,iar nu pe ironii sau pe vorbe rautacioase,caci nu imi plac jignirile,si cui i-or placea oare acestea?,asa ca i-am numit cei 4 muschetari(Romandragut,Odin,Calator si Mirean)ai acestui Topic,in gluma,fie vorba intre noi.Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca pe sarmana fata,si sa ii fie tarana usoara!Dumnezeu sa ii ierte de asemenea pe toti!:)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
COMUNICAT DE PRESA TANACU TANACU Stiri, actualitati, anunturi 50 15.01.2011 16:00:37
Cazul Ungheni PadreCory Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 15 22.05.2008 12:13:01
cazul tanacu crypo Din Vechiul Testament 3 06.04.2008 15:06:52
Cazul Seraphim Rose si altii veilur Intamplari adevarate 15 14.12.2007 22:38:12