Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.03.2014, 10:28:41
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dalian Vezi mesajul
Lucian agent 008, sper că despre tine comentezi mai sus și nu te-ai apuca de-acuma de mărturisit păcatele... altora
Io nădăjduiesc că ți le vezi pe ale tale, doar n-oi fi și tu precum fariseul lăudăros din Evanghelie.
Nu, nu vorbeam despre mine. Si asemanarea cu fariseul nu are nici o valoare atat timp cat, inca o data, eu nu vorbeam despre mine. Vorbeam despre faptul ca unii care nu stiu de capul lor ii invata pe altii. Si incearca sa transmita prostiile si ineptiile pe care ei le cred si altora. Si mai mult, la umbra falsei modestii incearca sa abata discutia de la subiect (acolo unde isi exprimau credintele proprii si le numeau invatatura Sfintilor Parinti) la persoane.
Inteleg, e greu sa recunosti atunci cand gresesti. E mai simplu sa te victimizezi (se citeste printre randuri).
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
 

Tags
batjocorirea lui iisus, iisus sau isus



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
scrie undeva in biblie de reincarnare? annajanette Generalitati 144 27.12.2013 20:00:51
Autopsier -unde scrie in Biblie despre el ? elenavioletacocos Slujba inmormantarii 8 05.11.2012 01:48:09
E adevarat ce e scrie in urmatoarea carte? tinutza Biserica Romano-Catolica 23 28.05.2012 18:43:43
PR. IUSTIN PARVU SCRIE PATRIARHULUI SI SF. SINOD!! orthodoxis Stiri, actualitati, anunturi 13 04.06.2008 23:55:17