Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 12.12.2012, 17:36:41
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.012
Implicit

Citat:
În prealabil postat de taniamecu Vezi mesajul
Buna Dimineata!
Eu cred ca toate cursurile de Management trebuie sa inceapa cu pilda CINA CEA DE TAINA.

Sa aiba smerenia DOMNULUI HRISTOS, sa iubeasca oamenii, pana la jertfirea de sine.

Oare cer prea mult de la Presedintele Tarii mele?

Tania M.
Da, tu ceri totul, deci ceri prea mult.
In principiu ai dreptate sa ceri asta Presedintelui Tarii noastre, dar dpmdv, nimeni nu e capabil de asa ceva.
Eu asteptam asta cel mai mult de la regele Mihai in 1947, dar nici el nu e capabil, ba mai mult, am vazut ca nu poate ierta fiindca a refuzat(nu demult) mana intinsa de Ion Iliescu; prin urmare si la el viata politica e un "joc de scena", nici acela impecabil la varsta lui.
Reply With Quote
  #222  
Vechi 12.12.2012, 18:32:27
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Eu nu vad deloc ziditoare astfel de discutii. Oricum ar fi, politica nu este pentru cei care cauta rugaciunea si vor sa se mantuiasca. Inca mai e o perioada buna de post. "Nu dati pacea pe galceava!" Oricum, parerile noastre nu au absolut nici o relevanta, iar tulburarea pricinuita in urma unor vorbe grele, ne provoaca multa suferinta. Cui foloseste simpatia sau antipatia noastra, in acest moment? Lumea e satula, cand de unii, cand de altii, cand de toata sleatca de politicieni!... Sunt convins ca cei care au votat acum cu "cineva", peste o vreme vor fi foarte dezamagiti. Dar la fel s-ar fi intamplat si daca ar fi votat cu "altcineva"... Oare tot nu ne-am inteles lectia in acesti 22 de ani de "democratie" neaos romaneasca?
E pacat ,intr-adevar, ca facem politica in postul Craciunului, sa ne ierte Dumnezeu pentru tot.

Cert este ca aceste threaduri de politica nu isi au rostul, dar cu toate astea lumea e atrasa de ele, ne ispiteste mult Satana prin acesti oameni care deschid aceste threaduri.

Mai ales cei care vin aici si fac propaganda desantata cand partidului comunist, cand PPDD-ului cand lui Basescu, dupa mine cel mai bine ar fi sa se inchida threadurile politice macar in post.
Reply With Quote
  #223  
Vechi 12.12.2012, 20:28:17
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Cert este ca aceste threaduri de politica nu isi au rostul, dar cu toate astea lumea e atrasa de ele, ne ispiteste mult Satana prin acesti oameni care deschid aceste threaduri.

Mai ales cei care vin aici si fac propaganda desantata cand partidului comunist, cand PPDD-ului cand lui Basescu, dupa mine cel mai bine ar fi sa se inchida threadurile politice macar in post.
Sigur ca aceste topicuri isi au rostul lor, dar nu e obligatoriu sa raspunda cineva.

Dar cine spune ca nu avem voie sa avem preferinte printre partidele politice?

Aceste topicuri se vor inchide de la sine, cand nu vor mai fi actuale.
Tie ti-ar place sa ti se puna pumnul in gura, atunci cand vrei sa discuti despre ceva de maxim interes?
Reply With Quote
  #224  
Vechi 13.12.2012, 05:34:59
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

[quote=Miha-anca;487830]Sigur ca aceste topicuri isi au rostul lor, dar nu e obligatoriu sa raspunda cineva.

Dar cine spune ca nu avem voie sa avem preferinte printre partidele politice?

Aceste topicuri se vor inchide de la sine, cand nu vor mai fi actuale.
Tie ti-ar place sa ti se puna pumnul in gura, atunci cand vrei sa discuti despre ceva de maxim interes?[/QUOTE


Of...........

Last edited by cezar_ioan; 13.12.2012 at 06:51:33.
Reply With Quote
  #225  
Vechi 13.12.2012, 09:16:07
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
E pacat ,intr-adevar, ca facem politica in postul Craciunului, sa ne ierte Dumnezeu pentru tot.

Cert este ca aceste threaduri de politica nu isi au rostul, dar cu toate astea lumea e atrasa de ele, ne ispiteste mult Satana prin acesti oameni care deschid aceste threaduri.

Mai ales cei care vin aici si fac propaganda desantata cand partidului comunist, cand PPDD-ului cand lui Basescu, dupa mine cel mai bine ar fi sa se inchida threadurile politice macar in post.
Nu stiu daca e pacat sa facem politica ,dar faptul ca judecam ,cartim ,ne inversunam se considera ca deja am pacatuit prin actiunile care rezulta din asta.
Reply With Quote
  #226  
Vechi 13.12.2012, 10:39:10
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Nu stiu daca e pacat sa facem politica ,dar faptul ca judecam ,cartim ,ne inversunam se considera ca deja am pacatuit prin actiunile care rezulta din asta.
Pai da, oricum a face politica in general nu se poate fara inversunare mai ales la noi in tara, asa suntem construiti.
Unii stau pe forum si fac propaganda de parca nu ar fi destul cat fac cei de la TV iar desteptii, politicienii stau si profita.

Cei de pe forum nu castiga nimic din discutii, sau poate doar cei care sunt implicati direct si trag foloase.
Reply With Quote
  #227  
Vechi 13.12.2012, 10:48:28
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Pai da, oricum a face politica in general nu se poate fara inversunare mai ales la noi in tara, asa suntem construiti.
Unii stau pe forum si fac propaganda de parca nu ar fi destul cat fac cei de la TV iar desteptii, politicienii stau si profita.

Cei de pe forum nu castiga nimic din discutii, sau poate doar cei care sunt implicati direct si trag foloase.
Asta tine de natura luptei politice si este legitima aceasta abordare atata timp cat regulile unui forum nu interzic discutiile despre politica.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sotul ideal cdiasimi Nunta 231 17.07.2012 10:34:54
Parintele Galeriu - duhovnicul ideal sophia Mari Duhovnici si predicile lor 13 12.05.2010 17:30:51
Destin si Ideal OmuBun Generalitati 4 28.08.2009 16:44:33