Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.03.2011, 18:55:39
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
Din pura curiozitate,derivata din lungul sir de profetii obscure care au aparut recent,pe acesta tema,precum ciupercile dupa ploaie:se zice ceva si de Libia?Nu de alta,dar tocmai fac cunostiinta cu avioanele de lupta franceze.

Update:hai ca m-am uitat si prin material.Motivul(unicul)>era in engleza.Foarte tare.Undeva,pe la final,exista profetiile Sfantului Anonimus :) Turcii vor fi masacrati de greci,apoi crestinii se iau la omor intre ei,probabil din lipsa de adversari,dar apoi un inger trimis de Hristos va linisti situatia si va da inapoi Constantinopole grecilor.Inca doare pierderea cetatii nu?Aici chiar inteleg situatia.

Okie,dupa Caracatia Paul si Baba Vanga a mai intrat in cursa un concurent.Ceva masacre dar nu va lasati intimidati,turcii si-o iau in freza la final mai rau ca la Vaslui :)
mda, mai lipseste Hancu sa ne vesteasca cateva cutremure, daca va mai aduceti aminte.
asta ca tot sunt la moda.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 19.03.2011, 19:00:36
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
mda, mai lipseste Hancu sa ne vesteasca cateva cutremure, daca va mai aduceti aminte.
asta ca tot sunt la moda.
Imi aduc aminte de el,era infricosator tipul,parca era Doctor Evil :) Desi doar Tatal stie cum si cand va fi acel moment,oamenii se ambitioneza sa bungheasa si ei ceva din planul divin.Curiozitatea umana :)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 19.03.2011, 19:03:33
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scotsman Vezi mesajul
Imi aduc aminte de el,era infricosator tipul,parca era Doctor Evil :) Desi doar Tatal stie cum si cand va fi acel moment,oamenii se ambitioneza sa bungheasa si ei ceva din planul divin.Curiozitatea umana :)
inficosator? prin ceea ce spunea da!
dar ca prezenta?
costum, cravata si adidasi albi?
hai ca era simpatic
Reply With Quote
  #14  
Vechi 19.03.2011, 19:07:31
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
inficosator? prin ceea ce spunea da!
dar ca prezenta?
costum, cravata si adidasi albi?
hai ca era simpatic
Cu siguranta :) >aici
Reply With Quote
  #15  
Vechi 19.03.2011, 19:16:52
milica1 milica1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2011
Mesaje: 15
Implicit simplu..crede

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Ideea cartii asteia e ca daca se adeveresc profetiile astea, oamenii trebuie sa devina ortodocsi sa nu aiva de suferit. Daca nu stiu oamenii de aceste profetii nici nu o sa stie ce sa faca cand aceste forte se vor dezlantui. E ca si cum ai primi bataie si nu ai sti de ce si nici cum sa iesi din situatie nu ai sti.

Randuiala da omului posibilitatea sa aleaga, in predestinare totul e deja ales pentru om si apare predestinarea in calvinism.
Doamne ajuta!e cea mai simpla cale..CREDINTA..nu religia..avem acelasi dumnezeu..iar noi alegem,il cautam noi,sau NU!DUMNEZEU sa ne lumineze mintea,si sa nu intrebam,DOAMNE..DE CE?sa ne uitam in sufletul nostru,si sa il intrebam..de ce ne-ai parasit suflete al nostru?doamne ajuta!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 20.03.2011, 20:51:59
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Rugaciunea In vreme de necaz si de nenorociri

Doame nori negri ai nenorocirilor se Ingramadesc asupra capetelor noastre ,si Intristarile chinuitoare ne Ingrozesc , dar de si suferim nu cIrtim Impotriva Ta Prea bunule, penrtu ca Tu sti todeauna Sprijinitorul Peatra ce ne clintita pe cre sunt intemeiate nadejdile noastre Tu cunoati ,Dumnezeule, pricinilor nenorocirilor si Intristarilor noastre si Ingrijesti de soarta noastra ,Desi suferim, dar stim ca tu ne iubesti , si aceasta Incredintare ne Incurajaza ,Plini de nadejde In dragostea si bunatatea Ta, Nu vom lasa sa biruiasca Impotrivirile soarte ,ci ne vom lupta cu curaj si credem ca avInd ajutorul tau vom iesi biruitori. Doamne Tu Cel ce cIrmuiesti soarta muritorilor cIrmuieste si corabia vieti noastre cea izbita de valurile ispitelor, spre limanul cel linistit,si Intelepciunea Ta sa ne povatuiasac pururea In calea binelui si a fericiri pentru rugaciunile, Preacuratei de Dumnezeu Nascatoare Maria si pentru rugaciunile tuturor Sfintilor Tai amin amin amin
Reply With Quote
  #17  
Vechi 20.03.2011, 21:09:18
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow """"@ spre_rasarit

Dragul meu cred ca aceste probleme au fost lamurite De biblie si de Sfinti parinti care au spus ca Inderptarul nostru este Biblia , si SfInta carte spune sa nu cercetam duhurile mortilor si sa nu credem ca tot ce ne arata aceasta lume este de la Dumnezeu pentru ca noi usor credem oamenilor si nici decum Lui Hristos , spun aceasta nu ca sa te supar sau sa ma cert cu tine Insa aceste profetii despre care ai spus daca nu era internetul nu sar fi cunoscut nu zic ca In veac Insa nu asa de usor ar fi ajuns la urechile oamenilor .
Spune Biblia ca pIna nu va fi propovaduita La toata faptura nu va veni sfIrsitul lumi si vedem ca si atazi se mai descopera triburi care nu cunosc aceasta lume civilzata, si ce crede fratia ta ca aceti oameni sai converteasca cineva la ortodoxie si la crestnism cIt timp va trebui eu cred ca nu vom trai sa auzim ca acestia sau crestinat ca este cale lunga si truda mare sa faci pe cineva sa inteleaga si sa creada.
Spusa Hristos multe Invataturi si referitor la vremurile de la sfIrsit Insa nu suntem cu luarea aminte la ele , spune si Sf. Parinti ca dac nu avem Invatatori de care sa ascultam si cre nu Invata Drept dupa Sf Scriptura sa cutam Invatatura In Sf: SCRIPTURA amin amin amin +++ +++ +++ +++
S L A V I T sa fie D O M N U L
Reply With Quote
  #18  
Vechi 20.03.2011, 22:57:57
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

1 Tesaloniceni 5, 20

"Proorociile să nu le disprețuiți."
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A 3-a profetie a Maicii Domnului - Fatima patinina34 Biserica Romano-Catolica 38 26.01.2013 20:40:41
despre viitor ionitamihaela Generalitati 3 19.09.2012 20:21:39
casatorie viitor preot livadarufelix Generalitati 61 17.01.2011 15:50:18
Homosexualitatea in viitor SylverCheetah53 Homosexualitatea 41 29.07.2010 11:28:09
Se departeaza luna-profetie biblica alexandra28again Generalitati 2 05.02.2009 10:48:08