Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.04.2008, 23:20:14
bitza bitza is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

Am primit o adresa de net si cand am intrat pe ea,nu mi a venit sa cred ce vad!Animale nevinovate maltratate cu o cruzime de neimaginat intro tara ce se pregateste anul asta sa organizeze cel mai important eveniment sportiv al anului,e vorba de China.Adresa este http://www.ea6gk.org/ la primul U Tube, intrati si veti vedea lucruri incredibile!!!!!! filmul a fost facut pe ascuns,persoana resp. asumandu si un mare risc...Copii nu ar trebui sa vada filmul si restul materialelor......Pentru cine doreste,exista posibilitatea de a vota on-line boicotul J.O. din vara din China chiar pe acea adresa,atrocitatile facandu se cu sprijinul autoritatilor comuniste de stat.Dati si altora adresa prin e-mail sau messenger,pentru ca astfel de lucruri nu sunt cunoscute......
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.04.2008, 14:42:25
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Dumnezeule Maaaareeee!!!!!!! Cruzime e putin spus! Fratilor, nu am mai vazut asa ceva pana acum, adica nu imi inchipuiam ca oamenii pot fi atat de rai in adevaratul sens al cuvantului, chiar diabolici! Cred ca este cea mai cumplita si grozava moarte care o poate suferi o fiinta! Nu va uitati, ca eu m-am uitat si am vazut de ce sunt in stare unii oameni sa faca. Inteleg, nu am ceva in potriva acelei actiuni, dar macar sa fi omorat animalul mai intai si dupa asta sa il jupoaie de blana :( ???
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.04.2008, 15:57:45
bitza bitza is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

o sa vin in curand si cu alte materiale si mai ingrozitoare ca sa vada toata lumea de ce sunt in stare cei pentru care insusi Fiul lui Dumnezeu a fost nevoit sa vina pe pamant si sa moara in chinuri pentru ca ei sa nu se duca la dracu.....O sa vin cu materiale "tari",horror, cu si despre maltratari bestiale,incredibile inclusiv din minumata noastra tarisoara......nu trebuie ascuns asa ceva,toti trebuie sa le vada ca sa nu mai aud comentarii prostesti de genul "vai ce bun si frumos e omul"...nu,omul e cea mai perversa,rea si al dracului creatura care poate exista,e asemanator diavolului,acest lucru sa vazut inca de la debutul aparitiei sale cand a preferat sa asculte de cel rau si sa ignore porunca Domnului.....si atunci ma intreb si eu asa,de ce sa mai agitat Dumnezeu sa salveze o asemenea jalnica creatura de la moartea pe care ea insasi a aleso...?Greu de raspuns.....:(
Reply With Quote
  #4  
Vechi 06.04.2008, 17:28:45
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Pentru ca sunt si oameni care vor sa fie sfintiti de Dumnezeu prin viata pe care o duc (sfintii), iar al doilea motiv il constituie necesitatea inlocuirii demonilor cazuti cu sufletele oamenilor.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.04.2008, 17:06:19
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

shi mai este un motiv, tot omul este din primul om, care este facut dupa Chipul shi asemanrea lui Dumnezeu... dar zmeus care plateshte prin pacatuire, fecioarelor cu violul umpland cartzile adolescentzei cu himerele lui Homer, cartzi groaznic de mincinoase shi scarboase prin minciuni, astfel ca in realitate zmeus e defapt unul din shefii minciunilor shi pacalelilor aventurilor falselor dreptatzi, scoase ca dreptatzi eroice, iar pe mine nu ce fac chinejii ma revolta ci cum dupa 2000 de ani de la Hristos se mai pastreaza un obicei pagan in toata regula, al inchinarii unor jocuri olimpice la draci adica la flacarile aprinse in cinstea unor zei pagani, la pietre shi minciuni shi altare shi jertfe spurcate, nu e inchinare la Dumnezeu... deci asta e revoltator/trist (nu pentru revolta ca n-are decat lumea sa-shi rezolve tampeniile ei, ce ma amestec eu) shi nu ce fac chinejii... ci ce se face sub ochii noshtrii.... poi astea sunt lucruri de plans shi sunt aclamate shi facut propaganda la ele ca la circ.... mi-e shi frica sa ma uit la tv sa nu imi spuna gandul ca pacatuiesc, dar precis o sa ma uit... ca deshi se shtie ca nu sunt nimic decat spurcaciuni, ca "Nu este alt Dumnezeu afara de Mine" ne spune sfanta Treime, totushi unii sarmani, mai slabi la cuget, dca shi mine de exemplu, s-ar putea rani, avand impresia ca alea sunt jocuri inchinate la zei, poi e vorba de szmeus shi gasca lui... ca doar s-a vazut la tv.... e propaganda ieftina sa scoata bani shi reclame din orice......

Huoo zmeus, Hai Romania... :)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.04.2008, 22:57:30
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi

Huoo zmeus, Hai Romania... :)
M-ai facut sa rad copios! Auzi tu: ZMEUS! Frate, de unde ai mai scos-o si pe asta? :) :D
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.04.2008, 23:30:01
oni91 oni91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 230
Implicit

Nu am accesat tot ce era pe acel site, insa stiu situatia cainelui lasat sa moara de foame si de sete in numele "artei". La inceput m-am ingrozit, apoi...mi-am adus aminte de unii caini de pe la noi de pe la tara...si m-am intrebat de ce ne sensibilizam mereu la situatii a caror rezolvare nu sta in mainile noastre si nu luam acasa cainii numai piele si oase pe pe strazi(pe mine oricum nu ma lasa mama:()...sau de ce nu salvam cainii legati de tarani cu sarme sau cu sfori care rod carnea animalului pana la sange,lasat sa moara de foame si de sete chiar de catre stapan?Eu zic sa ne uitam mai intai in curtea noastra si apoi in cea a vecinului.;)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 09.04.2008, 12:01:06
ireal ireal is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2007
Mesaje: 32
Implicit

Si totusi care este rostul boicotarii JO???
Oricum asta nu va pune stop unor astfel de fapte! Si mai e ceva! Ce rost are sa ne batem joc de munca atator sportivi pentru ca totusi JO sunt unul din cele mai mari competitii sportive daca nu cea mai mare!!!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 09.04.2008, 16:17:15
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Pe mine nu ma intereseaza jocurile olimpice, ci lacomia oamenilor de a face bani cu ocazia acestor jocuri, stiind ca vor avea multi turisti in tara lor, si nu oricum facand acesti bani, ci chinuind animale JUPUINDU-LE DE VII LA PROPRIU! Si nu numai ca le jupoaie, dar le mai si bate crunt in timp ce o fac! :( Imaginati-va si voi ce simte acel animal care inca traieste si simte toata usturimea dupa ce i-a fost jupuita pielea de pe el! Dar ar putea sa ii omoare macar ca pe porci prin scurgere de sange, si dupa ce au murit sa ii jupoaie de piei, dar nu! Ei au si o deosebita placere sa chinuie animalul, sa ii produca cat mai mult chin si suferinta ???
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.04.2008, 21:30:28
bitza bitza is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

Vsovi tu zici ca ceea ce fac chinezii nu te revolta,bine.... totusi punete in situatia(posibila de altfel) in care niste baieti(de exemplu,din China) tiar jupui tie pielea incet si cu rabdare,de pe spate,sa zicem(probabil sa o vanda ca si afrodisiac cuplurilor iubarete):D....iar eu,ganditor si analistic,as spune ca de fapt,ceea ce fac chinezii nu e o problema chiar asa de grava...ci,ca de fapt J.O.sunt o problema fiind un lucru pagan...tu cum teai simti?(ha ha,ce intrebare,ai raspunde: ba, nu se vede,destul de jupuit,nu vezi?,(probabil)...):D Ideea este ca,in timp ce unu ca tine ne face analize filozofice,niste fiinte sufera acolo,cum probabil mintea ta(si a altor "crestini" nu poate sa priceapa....deci punete macar o clipa in pielea(jupuita sau nu )a acelor fiinte...(sfat:ia o lama de barbierit si taieti o bucatica de piele de pe partea anterioara a antebratului si apoi,in loc sa urli de durere,fa o analiza filozofica a......Greciei Antice(sa zicem).....te vei simti mai bine(garantat...):D:D:D
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Marea escrocherie a jocurilor de noroc ! cristiboss56 Generalitati 18 14.11.2018 01:30:10
Ma sperie ce mai aud de jocurile olimpice oare sa fie adevarat? Marcel_Ionut Intrebari utilizatori 6 10.08.2012 10:58:39
Nevazatorul care merge la Jocurile Olimpice cu bicicleta! ioan cezar Stiri, actualitati, anunturi 2 25.07.2012 10:09:25
Simbolismul în lumea IT și a jocurilor video colaps Generalitati 5 26.11.2010 22:06:22
euro - 2008 philalex Secte si culte 2 06.06.2008 08:29:34