Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.05.2008, 17:00:33
oni91 oni91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2007
Mesaje: 230
Implicit

majoritatea PAR a apartine acestui curent, insa de fapt adera la el pentru ca asa este la moda, ca sa fie si ei mai altfel, cei care sunt cu adevarat necajiti nu mai au gandul la freze date cu placa si haine negre si shoesi si etc...adica sunt "emo" in sufletul lor, nu ii intereseaza sa arate asta la toata lumea...parerea mea; oricum e o tampenie promovata de presa pe care o comenteaza acum toata lumea...de parca pana acum n-ar fi existat:dozingoff:
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.05.2008, 17:35:12
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Ai dreptate oni91. Trist nu este cand intalnesti o persoana care se identifica cu muzica, imbracamintea, etc. Trist este cand multe persoane isi iau acest curent drept masca pentru a supravietui.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 26.05.2008, 17:56:37
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Acesti copii se simt abandonati si chiar sunt intr-o mare masura de catre parinti,profesori,societate.Sunt sensibili,dar si orgoliosi ca toti tinerii.Relatia lor cu Divinitatea deasemeni este subreda.Considera ca Dumnezeu nu-i iubeste destul ceea ce nu-i adevarat.Sa le ajute Dumnezeu sa se cunoasca si mai ales sa-l cunoasca pe Mantuitorul Hristos!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 26.05.2008, 18:06:16
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

spun lucrurile asa cum le vad eu, nu iau apararea nimanui...
acum am intrat si eu pe forumul lor, dar nu prea am rabdare sa citesc... din cat am citit, am inteles ca presa a exagerat (ceea ce ma asteptam.. ), dar chiar si asa... curentul emo nu e deloc constructiv.. ba din contra.
iar sfaturi nu e toata lumea dispusa sa primeasca... mai ales crestine... de multe ori nici macar crestinii nu primesc sfaturi crestine.
copiii emo, dupa cum se autodescriu si dupa cum ii caracterizeaza si altii, sunt niste copii normali... adica si ei se bucura, si ei fac bine, si ei au calitati... insa ceea ce predomina e starea deprimanta... repet, asta e ceea ce-am inteles.
desi... dupa cum discutau pe forum.. nu pareau deprimati in asa hal in care a lasat presa sa se inteleaga.
stilul emo e un stil ca oricare altul... un stil cu dezavantajele lui, asa cum toate au. numai ca emo este scos la inaintare.
iar faptul ca un copil emo s-a sinucis pt mine poate fi si o simpla coincidenta... sa fim seriosi, cat la suta dintre cei care se sinucid sunt emo?

de fapt, ca toate celelalte curente, emo este rodul necredintei; si intr-un fel sau altul, mai greu de inteles... emo este o dovada a faptului ca omul, prin natura sa, trebuie sa se raporteze la un sistem de valori. numai ca acel sistem se numeste ortodoxie.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 26.05.2008, 19:20:11
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

8-| emo emo emo..apai multe`s oile din turma asta si is cativa emo nu intentionat,dar akm mai mult toata turma e pe stilul vestimentar si freza8-|.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 26.05.2008, 21:43:03
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

:)e doar un stil mai exagerat...in legatura cu sinuciderea e foarte josnic:angry:sunt mereu tristi..oricat de frumoasa ar fi viata ei o vad invers..etc
Reply With Quote
  #17  
Vechi 28.05.2008, 20:00:00
e_diana e_diana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2007
Mesaje: 12
Implicit

Fara suparare, Tokio Hotel nu promoveaza stilul emo.Nu ascult asa ceva, fiindca nu-mi place rockul, dar stiu sa fac diferenta dintre rockeri si emo-kids.;)
Reply With Quote
  #18  
Vechi 28.05.2008, 20:20:40
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

trebuie sa te contrazic...s-a zis si la tv...
Reply With Quote
  #19  
Vechi 29.05.2008, 15:50:42
Annamarria Annamarria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2006
Mesaje: 260
Implicit

De ce in ultima vreme se vorbeste asa de mult despre acesti EMO kids? Ma simt ciudat...de vreo 3 zile in fiecare zi dau despre cineva care vorbeste despre asta. Sunt noi? Eu am inteles ca a aparut mai demult acest curent. Ma simt foarte ciudat, pentru ca asa brusc, ca o explozie apare o discutie despre ceva de care eu habar nu aveam. Cand au aparut? Chiar la tot pasul dau de EMO astia...:|
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.05.2008, 16:14:55
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Eu nu prea am auzit de Emo,decat la televizor.O fi insemnand ceva acest cuvant EMO,adica prin analiza majusculelor,au un anumit specific?
Personal,cred ca ispita_ta s-a exprimat cel mai bine si mai plauzibil despre aceasta categorie de copii,care pana la urma reprezinta o categorie a societatii contemporane.
Reply With Quote
Răspunde