Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.10.2007, 00:21:36
ionut85 ionut85 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.10.2007
Mesaje: 1
Implicit

Daca intrebarea mea nu este adresata in locul unde trebuie va rog sa ma scuzati!
Ideea este ca tin foarte mult la cineva insa am pierduto din cauza greselilor mele iar ea acum are pe altcineva! Vreau sa stiu daca prin post, rugaciune si dovada mea pt ca ea m-am schimbat, ca sunt alt om, tin la ea si vreau ca peste un timp sa fim iar impreuna, voi reusi sa trec de aceasta cumpana grea din viata mea! Va rog dati-mi un sfat caci sunt f. trist si dezamagit de mine!

Va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.10.2007, 00:42:10
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ca tu esti capabil de pocainta si de indreptare este una, iar daca ea este capabila si doreste sa te ierte este cu totul altceva.
Daca ea ti-ar fi facut acelasi lucru si apoi isi punea cenuse in cap si-isi cerea iertare....o iertai?
Daca da si ea nu te iarta....atunci trebuie sa te bucuri ca v-ati despartit.
Daca nu....atunci de ce sa ceri lucruri de care tu nu esti capabil?
Raspunde cele spuse intrebarii tale?:)
Sau intrebarea suna: il pot obliga pe Dumnezeu sa faca cum doresc eu? Atunci raspunsul este nu!???
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.10.2007, 18:15:26
danut danut is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.04.2007
Mesaje: 33
Implicit

E un lucru foarte bun ca te-ai schimbat si mai ales ca te-ai apropiat de D-zeu.Insa daca ea si-a gasit pe alcineva si daca tu inca te mai gandesti la ea, e nasol pentru tine. Daca fata nu iti e data de D-zeu poti sa faci tu orice, ca nu o sa fii cu ea. Oricum asta este o modalitate de a te apropia de biserica. Poate ea este fericita cu celalat si poate este timpul sa o uiti ,si sa te rogi sa treci peste lucrul asta. E foarte greu sa treci singur prin asa ceva dar cu ajt lui D-zeu o sa gasesti si poate chiar sa intalnesti si alta fata. Cu fiecare din noi are D-zeu un plan.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.10.2007, 18:24:07
krabu krabu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 336
Implicit

Cu fetele e greu.
Dacă tu esti bun si te-ai schimbat, iar ea nu este căsătorită cumva, de asemenea dacă tie îti place de ea dar fără să o doresti să fie a ta (nu dori ce nu e al tău! - greu nu?) timpul va fi cel care îti va spune.

Răbdare si fă ca această schimbare să fie pentru tine si nu pentru ea. Dacă ea se întoarce la tine bine. Dacă nu tu mergi înainte.

Îti spun din experienta mea că fiecare are o jumătate si numai una. Asa ca tu roagă-L pe Dumnezeu să-ti dea să te întâlnesti cu cea pe care El a ales-o pentru tine si nu să te întâlnesti cu cea pe care tu ti-ai ales-o. Rugăciunea asta e foarte puternică si ea ne-a născut pe majoritatea dintre noi, pentru că au folosit-o părintii nostrii.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
un sfat ioansorin Generalitati 31 16.08.2016 16:30:14
cer un sfat credinta ortodoxa Nunta 17 11.09.2011 22:54:10
Un Sfat madyydam Nunta 10 18.05.2010 18:36:40
Un sfat truthtostone Generalitati 9 03.05.2010 20:58:43
nu stiu cui sa ma adresez -tatal meu este vetran de razboi mariazet45 Generalitati 2 26.05.2009 16:56:01