Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 04.03.2010, 18:01:17
monicag monicag is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.11.2009
Mesaje: 2
Implicit Parintele

CUM pot ajunge la Parintele Iustin Parvu?in orice zi sau orice ora?mai sta de vorba cu persoanele?multumesc
Reply With Quote
  #42  
Vechi 04.03.2010, 23:29:23
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit cateva info despre cum se ajunge la man. P. Voda

Citat:
În prealabil postat de monicag Vezi mesajul
CUM pot ajunge la Parintele Iustin Parvu?in orice zi sau orice ora?mai sta de vorba cu persoanele?multumesc
Cred ca cel mai indicat ar fi sa telefonezi acolo si sa intrebi, inainte de a merge. Depinde si de unde vrei sa ajungi. Se poate ajunge acolo cu microbuz sau cu trenul pana in Piatra Neamt, apoi de acolo din fata garii, cu microbuz sau autocar care te lasa in apropiere (intr-o localitate numita ori P. Voda, ori Poiana Teiului, la drumul care duce spre man. Petru Voda - dar intrebi soferul, ca stie sigur unde sa faca statzie si sa te lase mai exact), apoi mai ai ceva de mers pe jos, daca nu gasesti o ocazie etc. Sau, alta varianta ar fi cu trenul pana in Iasi, iar de acolo, de la autogara, iarasi, cu microbuzul (care tot asa, te lasa undeva 'in drum', in apropiere). Acolo la man. P. Voda se face slujba Sf. Maslu in fiecare joi seara, dar si miercurea dimineata etc, depinde; acum nu mai stiu exact care mai este ordinea si orarul slujbelor, dar, repet, cred ca cel mai bine ar fi a suna acolo si a intreba.

Nr. de tel. fix man. Petru Voda: 0233 257 003 (nu stiu daca acest nr. mai are si vreun alt prefix, ceva, in functie de localitate, judet etc - este in jud. Neamt).
Reply With Quote
  #43  
Vechi 15.03.2010, 09:51:41
iuly.mitr iuly.mitr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Mesaje: 2
Implicit

si cu asa zisi preoti clarvaztori nu cred ca toti au acest har. soacra mea s-a dus la un preot munteanu petru sta pe langa piatra neamt si i-a povestit ea totul ca e bolnava si acest preot i-a dat si in procente cat este bolnava. hai sa fim seriosi 70% cancer ai fii mai mult mort decat viu si ea arata destul de bine foarte putini preoti mai sunt care au acest har printre ei preotul Iustin Parvu de la Petru Voda. toti ne inselam singuri cu astfel de oameni nu vreau sa judec pe nimeni ca nici eu nu sunt un om bun si fara pacate dar mai muolt rau ne facem crezand tot ce ni se spune. spuneti voi nu Dumnezeu ne hotaraste soarta in fiecare clipa nu tot El a inviat mortii si a vindecat atatea persoane bolnave.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 15.03.2010, 09:54:40
iuly.mitr iuly.mitr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de monicag Vezi mesajul
CUM pot ajunge la Parintele Iustin Parvu?in orice zi sau orice ora?mai sta de vorba cu persoanele?multumesc
parintele mai sta de vorba cu oamenii dar foarte greu mai reusesti sa intri la el pentru ca merge foarte multa lume. Petru voda e undeva pe laga poiana teiului dar odata ce ajungi in judetul neamt e imposibil sa nu gasesti pe cineva sa te indrume .
Reply With Quote
  #45  
Vechi 18.03.2010, 16:51:13
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit parintele Ciprian Gradinaru, de la man. Sihastria

parintele Ciprian Gradinaru, de la man. Sihastria, este, iarasi, un parinte deosebit
Reply With Quote
  #46  
Vechi 27.09.2010, 13:40:40
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit e greu sa fii clarvazator

buna ma numesc dragos am 24 ani si as vrea sa va povestesc ceva ce mi se intimpla nu trebuie sa fii preaot ca sa fii clarvazator yo am aflat de acum 7 luni ca detin har de la D-zeu habar nu am cum sal folosesc dar mi se intimpla de f multe ori sa vd despre prieteni fara sami dau seama dar zic ceva ce a facut in trecut sau de ce e frica personei pe care o ating as dori sa ma ajute cineva sa pot sami descopar calitatile date de D-zeu de multe ori citesc ginduri la cei din jur le spun ce gindesc dar nimeni nu prea recunoaste e ciudat sa vezi ce gindeste lumea din jurul tau ex nus daca ma intelegeti dar daca la cineva mai apropiat de mine ii este frica yo il simt daca e bucuros simt citeodata vad imagini de ce se vb in anturajul meu timp de 2-3 secunde si cind zic ex daca povesteste de o intimplare yo vad patul pe care sa intinplat scena concreta ma poate ajuta cineva in meu de mes e dragos_fgm yo caut sa fiu ajutat sa pot controla clarviziunile simt ca inebunesc rog cei ce pot sa ma ajute sa ma contacteze multumesc mult
Reply With Quote
  #47  
Vechi 27.09.2010, 15:55:58
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Ce ai tu nu mi se pare dar de la Dumnezeu; darul lui Dumnezeu nu te face sa innebunesti. El este dulce, iti limpezeste mintea, te ajuta si te apropie de Dumnezeu. Darul de la Dumnezeu functioneaza intotdeauna cu un folos si spre binele tau si al altora. Daca il ai vei fi imbogatit duhovniceste, nu apasat.
Parerea mea este sa mergi la un duhovnic bun sa-i explici totul si sa se roage pentru tine. Si asta cat mai repede. Dumnezeu sa-ti ajute!
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #48  
Vechi 16.10.2011, 01:44:54
caryna caryna is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit sigur exista o cale de rezolvare

Citat:
În prealabil postat de daneliza Vezi mesajul
Crezi ca daca voi lua legatura cu dumnealui exista o cale de rezolvare a ceea ce ma doare?Ai auzit de situatii rezolvate?Daca da te rog sa spui sau sa povesteti pe scurt ce anume te-a impresionat in cazul tau! Multumesc.
Suna-l cu cea mai mare incredere pe Adrian Lacatus. Mi-e mi-a rezolvat problema in 3 zile,avand in vedere ca ma chinuiam de luni de zile cu Acatiste la alti preoti. Nu e nici materialist. Doamne ajuta
__________________
"De la aproapele vine si viata, si moartea. Caci, daca aducem folos duhovnicesc aproapelui, pe Dumnezeu dobandim si daca gresim aproapelui, lui Hristos gresim." (Sf. Antonie cel Mare)
Reply With Quote
  #49  
Vechi 16.10.2011, 11:19:28
bogdan81 bogdan81 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2011
Mesaje: 1.270
Implicit

Este gresit sa cauti preoti "clarvazatori".
Orice preot are harul lui Dumnezeu.
A cauta cu orice pret numai preoti care au anumite "daruri", e o dovada de superficialitate in credinta.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 02.03.2012, 23:05:46
caryna caryna is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit

Citat:
În prealabil postat de yuriko Vezi mesajul
am apelat la o clarvazaroare careia iam trimis doua poze cu mine si pritenul meu, si mi-a spus ca eu nu ma voi casatori cu el. Ceea ce ma pune pe ganduri si nu-mi da pace este ca anul trecut in aceiasi perioada(septembrie) noi am fost despartiti o luna si am citit acatistul Sf. Nicolae pe care si acuma il mai citesc si m-am rugat sa ne impacam daca el imi este partea, si cu ajutorul rugaciunilor ne-am impacat si suntem din nou impreuna si acus facem 3 ani. Problema mea este ca sunt foarte mahnita si tulburata de ceea ce mia zis acea femeie. Va rog sa imi dati un sfat
Nu te amagi degeaba...nu asculta ce zic clarvazotoarele.
Totul depinde de tine si de credinta ta.
Roaga-te in continuare........
__________________
"De la aproapele vine si viata, si moartea. Caci, daca aducem folos duhovnicesc aproapelui, pe Dumnezeu dobandim si daca gresim aproapelui, lui Hristos gresim." (Sf. Antonie cel Mare)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preoti de tara sau preoti de oras? paulac Preotul 38 26.06.2013 11:55:03
preoti rentea Preotul 5 01.04.2013 12:52:24
Despre preoti ColdFusion Preotul 114 20.03.2011 20:16:31
despre 'parinti clarvazatori' si ghicitori boby1976 Generalitati 3 17.12.2009 16:40:48