Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 14.03.2013, 08:48:06
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Matei Didina Claudia Vezi mesajul
Am inteles mesajul dvs. care este de a cere ajutorul unui dr psiholog sau psihiatru.La indemnul unei persoane am facut acest lucru (desi nu cred in dr psihologi etc) si nu am absolut nimic grav,dupa doua sedinte dr a considerat ca trebuie sa incheie terapia.
Poate ati fost la un psiholog clinician,nu la un consilier sau psihoterapeut.Este cu totul si cu totul altceva.
La psihoterapie nu mergem pentru ca suntem nebuni si nici nu ni se pun diagnostice,nu se fac evaluari de tipul...grav sau mai putin grav.Sau...ati fost la cineva care are doar denumirea de psiholog,nu si stiinta.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #42  
Vechi 14.03.2013, 09:06:28
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Paola Raisa Vezi mesajul
Buna, Am 19 anii si sunt de etnie Roma..Am fost maritata cu un baiat care nu ma merita si ma iubea foarte mult,am stat 1 an de zile cu el si porma nu am mai vrut eu pentru ca ma tine numai inchisa in casa si nu ma lasa afara singura ci doar in prezenta lui,Vroiam sa ma duc la munca si nu ma lasa ca spunea ca poate imi fac alt gagic, vazand lucrurile astea am loat o hotarare si iam spus ca numai vreau sa mai stau cu el cu toate ca il iubeam foarte mult,dar mam gandit ca nu merit sa stau numai inchisa in casa si sa ma plimb pe afara numai insotita de el si iam spus ca numai vreau,el kand a auzit nu a fost de acord,iam spus ca nu se mai poate continua relatia deoare ce nici mama lui nu ma vroia sub nici.o forma nu ma putea suporta era o femeie foarte rea,...Si intr-un final am scapat de el mi.am gasit alt gagic dupa 2 ani..si vad ca nu imi merge nimic bine ne certam din lucru de nimic se ia de mine ca nu fac curat si din contra fac non-stop tot ca sa ne fie bine sa nu ne certam si el tot nu e multumit, cu parintii ma cert zi de zi din lucrurii de nimimic nu ne merge de loc bine in casa visez seara de seara numai sierpi,caini,pisici,Si visul care ma speriat cel mai tare a fost cand am visato pe mama fostului gagik ca radea la mine si asta stiu ca nu e bine cand visezi pe cineva razand am fost la Biserika Si cand preotul spunea rugaciunea speciala pentru indepartarea farmecelor cascam si ma durea capul foarte rau pur si simplu ma loa o ameteala am fost la slujba timp de 7 lunii si tot degeama vreau sa scap cu orice pret de farmecee va rog daca stiti un leac ajutati ma astept comentariu
pai...primul pas: sa incetezi cu "gagicareala"
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cred ca sunt blestemat DoryLucky Umanitare 58 31.07.2017 19:20:53
Cine este blestemat trebuie sa binecuvanteze pe cel ce l-a blestemat spre_rasarit Vrajitoria 13 28.02.2012 02:25:19
Omul blestemat ! adrian_b Vrajitoria 10 16.09.2011 20:38:25
DE CE A FOST HAM BLESTEMAT Laurentiu Generalitati 8 18.08.2007 14:03:42