Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 15.10.2009, 15:57:59
lavinia40 lavinia40 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.09.2009
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Doamna lavinia sunt si eu familiar cu acele lucruri mai sus mentionate de dvs, cred ca de pe apologeticum wordpress, sau nush ce.In fine, acum mai nou apar prin media tot felul de stiri , conspiratii si declaratii care dupa parerea mea sunt menite sa creeze panica.Ce trebuie sa se implineasca se va implinii, dar sa tinem cont ca inainte ar trebui sa se intample alte chestii si/sau orori.Pana la venirea lui Anticrist, si iesirea `fiarei` din mare, sunt niste dureri mari inainte care trebuie sa vina.Inainte ca acest imperiu sa apara vor fi fel si fel de chinuri , de foamete mare si de morti.Acestea vor afecta o mare parte a planatei in rapoarte 1/4 , 1/3.Catastrofe mari se vor intampla, notabile, probabil cum nu au mai fost.Iar Antihrist nu vine pana nu apare lepadarea de credinta.Nu pot sa zic ca aceste probleme nu au inceput sa apara in glob , dar ele vor fi la o scara mare si transante.Inainte trebuie sa apara lepadarea credintei, iar din unele profetii ale sfintilor mai mult sau mai putin oficiale , se vorbeste de un razboi premergator venirii lui Antihrist, si mare necaz si suferinta dupa acest razboi(sa ne gandim la arme nucleare,arme biologice s.a.m.d, ce avem acum in lume).Deci dupa acest razboi va veni pacea , "pacea" lui Antihrist si atunci se va inscauna.Despre faptul ca el va veni pe cer e posibil, si nu exclus.Stim ca ingerii cazuti isi au locasul in vazduh.Dar se spune de asemenea despre antichrist ca e om, "omul pierzarii" deci varianta cu venirea pe nori e mai putin probabila.La inceput se zice ca o sa fie un lider politician, abia mai apoi revendicandu-se drept un dumnezeu , ba chiar dumnezeu.Va atrage cu falsitate lumea la el , parand bun dar apoi isi va da pe fata natura lui.
Bine Danut, esti un tip OK,ai citit si tu despre acest proiect.Acest ,,Moshulet''insa da cu piatra inainte sa auda tot mesajul.E nepoliticos...
Nu am cum sa stiu exact despre ce e vorba,dar daca ne raportam la acest proiect, exista acea punere in scena globala, care are menirea sa pacaleasca oameniii...Fenomenul de la Moscova l-am simtit ca o pregatire a Marelui Show(lumini, efecte scenice....si de ce nu un mic experiment cu Crucea de pe Caraiman)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lucruri minunate in imagini costel Generalitati 2258 28.09.2017 16:49:14
imagini haioase ... LapetiteMoc Generalitati 34 22.10.2013 23:22:51
IMAGINI DI ROMA kekodu Stiri, actualitati, anunturi 8 19.10.2010 13:02:29
Marturie cutremuratoare despre martirii din Rusia comunista andrei_im Intamplari adevarate 4 05.02.2010 15:10:05