Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.01.2011, 09:08:43
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit PT raul

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie
Deci.....inca o data ATENTIE....ca doar nu crezi ca ar fi o "sfanta"....nu-i asa?

Am spus ca NU STIU! Dar tu de ce crezi ca nu ar fi? Sau ma rog,de ce crezi ca era impotriva lui Dumnezeu? Pana una alta mergea la manastiri,indemna pe oameni sa umple bisericile caci sunt goale,cinstea pe Maica Domnului,pe preoti (criticandu-i pe cei care nu-si fac datoria cum se cuvine),indemna la a-L iubi pe Hristos etc.


Iti voi raspunde din politete....
Degeaba mergea la manastiri (si vecinul meu din casa in care am copilarit mergea, dar pe patul de moarte a marturisit ca in tinerete isi ucisese un coleg , a carui moarte nu fusese elucidata zeci de ani....)...si degeaba poza in imaculata....DACA credea in ACELA, nu-si alcatuia un Templu....nu accepta sa fie adorata , nu-si facea CLAR prozeliti....DAR , mai ales nu pretindea ca vine din alta dimensiune si ca este reicarnarea.....nu spun cui....Ba, mai mult, nu incerca sa-si faca fiul .........aidoma stii tu bine cui...Sa fim seriosi....Dincolo de talentul ei literar absolut discutabil, dincolo de arta desavarsita de a poza in ceva ce oricum nu e si n-a fost si nici nu va mai fi , imi vine in minte chestia cu ..si cel rau poate lua chip de inger de lumina....A fost subtila insa n-a reusit totusi sa sminteasca toata lumea....
ps. Aiurea chestia cu curcubeele cand se ruga sau inmultirea prajiturilor...Prostii....Nimic real, doar minti bolnave facute praf, cum graieste o melodie......

Last edited by calator prin ploaie; 27.01.2011 at 09:11:14.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
copilul minune care vorbeste ca un om mare alexandra28again Generalitati 26 01.01.2013 20:19:13
cine vorbeste romaneste The_Fallen Generalitati 13 06.06.2012 22:22:13
Va rog frumos o rugaciune pt tatal meu care se stinge! Patrice Generalitati 41 21.04.2011 20:03:46
Un zambet de dincolo de moarte!/ In bratele Tatalui Ceresc Annijo Mari Duhovnici si predicile lor 2 20.11.2010 19:04:10
Femeia intre televizor si telenovela-M.D(Femeia care a uitat de modelul M-ciiDomnului 11111111 Generalitati 98 10.01.2010 09:41:15