Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.03.2011, 17:02:31
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit Profetie despre viitor

http://www.scribd.com/doc/48367346/S...he-Marble-King
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.03.2011, 17:24:33
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow profetii despre viitor

Dragul meu daca vrei sa faci reclama la ceva sau daca acest sait este pt . INTELIGENTI In ale calculatorului sau vrei sa vinzi publicitate eu zic sa postezi pe un sait de publicitate sau sa postezi ceva care sa pota fi citit de or ce om interesat de ceva GHICITORI sau alte lucruri .
Nu sti ca viitorul si ce va veni sau cInd va fi ziua aceia nu stie nici Ingeri cerurilor nici Fiul ce numai TATAL.
Sau vreti sa mai duceti si voi pe unu la ratacire vedeti ca plata pacatului stiti care este M O A R T E A , IADUL asa ca aveti mare grija ce vorbiti si cu ce Indemnati pe oameni sa faca sau sa citeasca .
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.03.2011, 17:28:47
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Ioan, in ce sens vezi ratacirea? Da-mi un ALT sait in care este cartea si o sa pun saitul ce mi-l dai.

Este cartea scrisa de un grec referitoare la profetiile unor ortodocsi, din cate am inteles eu.

Sa dea Dumnezeu ca acea carte sa nu zminteasca pe nimeni. Amin.

Asa cum s-a arata la Niniveh, daca se schimba conditiile, profetiile pot deveni nule.

Last edited by spre_rasarit; 19.03.2011 at 17:35:44.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.03.2011, 17:49:45
docmana docmana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Locație: Campia Turzii
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Ioan, in ce sens vezi ratacirea? Da-mi un ALT sait in care este cartea si o sa pun saitul ce mi-l dai.

Este cartea scrisa de un grec referitoare la profetiile unor ortodocsi, din cate am inteles eu.

Sa dea Dumnezeu ca acea carte sa nu zminteasca pe nimeni. Amin.

Asa cum s-a arata la Niniveh, daca se schimba conditiile, profetiile pot deveni nule.
totusi, ce este scris in Apocalipsa, adica acele profetii, nu se vor anula, pentru ca Dumnezeu stie exact conditiile care vor fi in ultimele zile ale acestui veac.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 19.03.2011, 17:56:20
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Eu nu cred in predestinare.

Eu cred ca exista pronia cereasca adica purtarea de grija dar cred ca oamenii pot schimba cursul evenimentelor in bine ca in Niniveh.

Dumnezeu stie orice dar a dat si libertatea omului sa aleaga.

Vad ca esti de alta confesiune, asa ca iti spun sa ai grija caci protestantismul a renuntat la Sfanta Euharistie carte e mancarea pentru viata vesnica. Ioan 6:54. Au mai renuntat la multe pe langa asta incluzand spovedirea pentru iertarea pacatelor .

Exista multe documente despre Biserica primara si ce credeau, stim cam tot ce se intampla atunci, insa protestantismul inafara de Biblie nu considera nimic cand nu ii convine si construieste apoi pe baza imaginatiei ceea ce este explicat pe indelete in documentele istorice valide si de aceea sunt 30 000 de culte.

Ei zic daca nu e in Biblie nu consideram. Bine, in Biblie nu zice nimic de reforma protestanta si totusi reforma asta e considerata. Deci nici p[rincipiul asta nu e pastrat decat atunci cand este convenabil. Cand nu e convenabil, ca de exemplu la explicatia de ce se ia dupa reforma cand REFORMA nu apare in Biblie, principiul asta nu mai are importanta.

Eu as vrea personal ca nici un razboi sa nu fie si as vrea sa aveem creatia restaurata inapoi fara durere.

Last edited by spre_rasarit; 19.03.2011 at 18:27:48.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.03.2011, 18:23:17
docmana docmana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Locație: Campia Turzii
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Eu nu cred in predestinare.

nici eu nu cred.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 19.03.2011, 18:41:31
submihail's Avatar
submihail submihail is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de docmana Vezi mesajul
nici eu nu cred.
...dar cred in randuiala.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 19.03.2011, 18:42:30
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Ideea cartii asteia e ca daca se adeveresc profetiile astea, oamenii trebuie sa devina ortodocsi sa nu aiva de suferit. Daca nu stiu oamenii de aceste profetii nici nu o sa stie ce sa faca cand aceste forte se vor dezlantui. E ca si cum ai primi bataie si nu ai sti de ce si nici cum sa iesi din situatie nu ai sti.

Randuiala da omului posibilitatea sa aleaga, in predestinare totul e deja ales pentru om si apare predestinarea in calvinism.

Last edited by spre_rasarit; 19.03.2011 at 18:45:32.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.03.2011, 18:57:59
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din pura curiozitate,derivata din lungul sir de profetii obscure care au aparut recent,pe acesta tema,precum ciupercile dupa ploaie:se zice ceva si de Libia?Nu de alta,dar tocmai fac cunostiinta cu avioanele de lupta franceze.

Update:hai ca m-am uitat si prin material.Motivul(unicul)>era in engleza.Foarte tare.Undeva,pe la final,exista profetiile Sfantului Anonimus :) Turcii vor fi masacrati de greci,apoi crestinii se iau la omor intre ei,probabil din lipsa de adversari,dar apoi un inger trimis de Hristos va linisti situatia si va da inapoi Constantinopole grecilor.Inca doare pierderea cetatii nu?Aici chiar inteleg situatia.

Okie,dupa Caracatia Paul si Baba Vanga a mai intrat in cursa un concurent.Ceva masacre dar nu va lasati intimidati,turcii si-o iau in freza la final mai rau ca la Vaslui :)

Last edited by Scotsman; 19.03.2011 at 19:35:12.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.03.2011, 19:12:34
docmana docmana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.03.2011
Locație: Campia Turzii
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de submihail Vezi mesajul
...dar cred in randuiala.
daca nu ar fi o randuiala din partea Domnului...ce ne-am face? totul se intampla cu permisiunea Lui.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A 3-a profetie a Maicii Domnului - Fatima patinina34 Biserica Romano-Catolica 38 26.01.2013 21:40:41
despre viitor ionitamihaela Generalitati 3 19.09.2012 21:21:39
casatorie viitor preot livadarufelix Generalitati 61 17.01.2011 16:50:18
Homosexualitatea in viitor SylverCheetah53 Homosexualitatea 41 29.07.2010 12:28:09
Se departeaza luna-profetie biblica alexandra28again Generalitati 2 05.02.2009 11:48:08