Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.10.2010, 23:28:52
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Analize gratuite pentru cancer

Examenul PET/CT poate fi efectuat la o clinică din Oradea, este cea mai modernă metodă de diagnosticare și se decontează de CNAS.
Centrul de diagnostic al cancerului Pozitron-Diagnosztika PET/CT din Oradea e unicul din România unde se poate efectua controlul PET/CT, importantă pentru bolnavii de cancer. Acum, pot fi investigate cu PET/ CT mai multe tipuri de cancer. În plus, Casa Națională de Asigurări de Sănătate (CNAS) decontează analizele dacă se îndeplinesc câteva condiții... Cititi mai departe pe:
http://www.libertatea.ro/stire/iata-...er-307666.html
Persoanele interesate se pot adresa clinicii din Oradea, Bihor, care are sediul pe bd. Gen. Magheru nr. 1, tel.+40 259 409-090, +40 259 409-091; e-mail: info@ petct.ro.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.10.2010, 23:34:50
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

In caz ca vreti sa lasati ceva bani celor dragi nu uitati insa sa va faceti asigurarea pe viata INAINTE sa fiti diagnosticati. :)))
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.10.2010, 23:38:36
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
In caz ca vreti sa lasati ceva bani celor dragi nu uitati insa sa va faceti asigurarea pe viata INAINTE sa fiti diagnosticati. :)))
Ce vrei sa spui, Andrei?!?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.10.2010, 23:42:15
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

eu te cred ca esti de buna credinta ... dar tot este o reclama ...

chiar crezi ca CNAS deconteaza analizele in functie de interesul pacientului?

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Examenul PET/CT poate fi efectuat la o clinică din Oradea, este cea mai modernă metodă de diagnosticare și se decontează de CNAS.
Centrul de diagnostic al cancerului Pozitron-Diagnosztika PET/CT din Oradea e unicul din România unde se poate efectua controlul PET/CT, importantă pentru bolnavii de cancer. Acum, pot fi investigate cu PET/ CT mai multe tipuri de cancer. În plus, Casa Națională de Asigurări de Sănătate (CNAS) decontează analizele dacă se îndeplinesc câteva condiții... Cititi mai departe pe:
http://www.libertatea.ro/stire/iata-...er-307666.html
Persoanele interesate se pot adresa clinicii din Oradea, Bihor, care are sediul pe bd. Gen. Magheru nr. 1, tel.+40 259 409-090, +40 259 409-091; e-mail: info@ petct.ro.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.10.2010, 23:46:25
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de daniil96 Vezi mesajul
eu te cred ca esti de buna credinta ... dar tot este o reclama ...

chiar crezi ca CNAS deconteaza analizele in functie de interesul pacientului?
Nu stiu, dar sper ca da; dar cum putem afla, decat dand un telefon...
Sa nu fim suspiciosi inainte de vreme.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.10.2010, 00:02:01
daniil96 daniil96 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 376
Implicit

nu vreau sa fiu rau ...

dar toate aceste firme privat sunt capuse ale sistemul de asigurari de sanatate

pentru fiecare analiza pe care o faci la privat ... ramai fara 10 operatii la stat

cel mai bun exemplu este al Euromedic pe vremea lui Nastase (doar e capusa lui)

Euromedic primea 3 milioane Euro pe luna chiar daca nu efectua nicio investigatie ... asa e si acum

firmele care efectueaza PET-Scan primesc bani de CAS ... chiar daca CAS nu da bani nici de pansamente in spital


pentru fiecare examinare PET mor oameni in spital pentru ca nu li se mai dau bani ... chiar daca si-au platit asigurarea toata viata
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.10.2010, 01:03:56
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

... si atunci e mai bine sa nu foloseasca oamenii aceasta aparatura moderna de detectare a cancerului?
Cred ca romanii sunt dezamagiti si pe buna dreptate; dar de aici si pana la a refuza niste servicii ce se ofera e cale lunga. Daca tot se primesc subventii, macar sa fie si cineva care beneficiaza. Sau poate nu inteleg eu bine suspiciunea...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bolnava cancer! maria horia Umanitare 63 09.09.2014 22:41:57
Proteze gratuite-tineri pe picioare deducrysty Umanitare 0 25.08.2012 08:55:32
Va rog mult o rugaciune pentru doi oameni suspecti de cancer. Un_trecator Umanitare 5 11.04.2011 12:54:19