Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.02.2011, 17:41:47
ovidiu.mihai05 ovidiu.mihai05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2010
Locație: navodari
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Exclamation Biserica secreta!?

Domne Ajuta!Am si eu o intrebare ce parere aveti despre site acesta ...www.bisericasecreta.wordexpress.com,precizez ca are o conotatie cel putin din punctul meu de vedere pro ortodoxism...dar spre a ma putea lamuri as avea nevoie si de alte pereri.Va multumesc anticipat!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.02.2011, 18:24:36
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

M-am uitat in mare peste continut si nu am vazut nimic anti-ortodox.
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.02.2011, 18:29:47
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Linkul nu merge. Dacă era vorba de Biserica ortodoxă secretă, atunci să știi că nu e ortodoxă, ne-au implantat-o americanii ca să ne strice credința, se practică yoga, femeile slujesc etc.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.02.2011, 18:35:29
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
M-am uitat in mare peste continut si nu am vazut nimic anti-ortodox.
Eu nu am vazut nimic pro-ortodox, sau, mai bine zi, nimic crestin.

In schimb, am vazut multe lucruri anti. La prima vedere, anti-catolice, anti-protestante, anti-patriarh, etc.

In fond, anti-ortodoxe.

Va propun urmatorul criteriu pentru a aprecia calitatea reala a unui site, persoane, carti etc.: Simt oare in continutul acestui site, in purtarea sau vorbirea acestei persoane, ideile acestei carti - acea calitate fundamentale a crestinului, acea virtute teologala fara care nu suntem nimic, dupa cum spunea apostolul - IUBIREA ?

Eu m-am uitat pe sit-ul acela si am vazut ura.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.02.2011, 18:39:07
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Talking

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Linkul nu merge. Dacă era vorba de Biserica ortodoxă secretă, atunci să știi că nu e ortodoxă, ne-au implantat-o americanii ca să ne strice credința, se practică yoga, femeile slujesc etc.
Woow...linkul nu merge, de unde tragi aceste concluzii?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.02.2011, 18:41:00
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Woow...linkul nu merge, de unde tragi aceste concluzii?
Reformulez...linkul nu merge la mine.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.02.2011, 18:41:30
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Woow...linkul nu merge, de unde tragi aceste concluzii?
Merge linkul, dar scoateti de la sfarsit ceea ce autorul a adugat in plus si scrieti wordpress in loc de wordexpress.

Asta, daca sunteti curios sa cititi un blog sectar, super-fundamentalist, asa zis ortodox, care emana ura si autosuficienta atat de straine spiritului crestin, care are, printre altele, o sectiune intitulata "Jidanii"...

Ce parere aveti, cat de ortodox este un blog pe care se publica subiecte de genul: E BINE SA STIM! – Lista cu personalitati de origine evreiasca / jidaneasca ale vietii publice din Romania ! sau Adevarul despre asasinarea lui Mihai Eminescu de catre judeo masoni ?

Last edited by Erethorn; 05.02.2011 at 18:48:25.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.02.2011, 18:47:34
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Multumesc, incerc acum...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.02.2011, 18:48:18
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Merge linkul, dar scoateti de la sfarsit ceea ce autorul a adugat in plus si scrieti wordpress in loc de wordexpress.

Asta, daca sunteti curios sa cititi un blog sectar, super-fundamentalist, asa zis ortodox, care emana ura si autosuficienta atat de straine spiritului crestin, care are, printre altele, o sectiune intitulata "Jidanii"...

Ce parere aveti, cat de ortodox este un blog pe care se publica subiecte de genul: E BINE SA STIM! – Lista cu personalitati de origine evreiasca / jidaneasca ale vietii publice din Romania !
Acum a mers

E foarte ciudat, site-ul se numește Biserica Secretă, dar când am căutat să văd dacă-i Biserica Ortodoxă Secretă, am găsit un articol împotriva BOS
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.02.2011, 18:50:06
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Merge linkul, dar scoateti de la sfarsit ceea ce autorul a adugat in plus si scrieti wordpress in loc de wordexpress.

Asta, daca sunteti curios sa cititi un blog sectar, super-fundamentalist, asa zis ortodox, care emana ura si autosuficienta atat de straine spiritului crestin, care are, printre altele, o sectiune intitulata "Jidanii"...

Ce parere aveti, cat de ortodox este un blog pe care se publica subiecte de genul: E BINE SA STIM! – Lista cu personalitati de origine evreiasca / jidaneasca ale vietii publice din Romania !
ASTA le depaseste pe toate...si spune enorm de multe despre fanatismul crestin zis ortodox.......Sa le lumineze Domnul mintea....ca tare sec trebuie sa le fie jebul mintilor ingustate de ura, incultura si mai ales iubire....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Papa - Biserica Catolica - Singura Biserica legionar Biserica Romano-Catolica 133 16.07.2013 11:22:01
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 08.06.2013 23:58:51
Biserica Sfantului Mormant - Biserica Invierii GabrielaV Intrebari utilizatori 0 06.04.2010 15:04:27
Biserica Ortodoxa Secreta dor Secte si culte 17 09.11.2009 22:59:20
Biserica Ortodoxa Secreta mathly24 Alte Religii 27 28.11.2008 18:29:08