Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Maslul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.11.2008, 23:29:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laraG Vezi mesajul
Asa este.Credinta noastra ne izbaveste de boala.Nu se intampla minuni in urma unor slujbe (sfinte masluri, sfinte liturghii, diferite ierurgii), daca participam ca simpli spectatori si nu ne implicam totalmente cu inima si sufletul, cu post si rugaciune, cu o pregatire prealabila (marturisire a pacatelor, impartasirea cu Sfintele Taine).Eu multumesc Domnului, Dumnezeului nostru pentru toate minunile daruite familiei noastre in cei 45 ani de convietuire, cu toate ca multe au fost nemeritate.Binecuvantat fie Dumnezeu in veci!Amin .

Cu noi este Dumnezeu !
Slava Tie Dumnezeul nostru, Slava Tie ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.05.2009, 23:55:58
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Sa ne rugam pentru Philippe

Ohhh, mare si tainica e puterea Domnului nostru! Cu credinta ma rog Domnului pentru vindecare si crestinilor pentru ajutor in sarguinta rugaciunii... Am un coleg, in Franta la doctorat, care se chinuie grozav cu o boala ciudata, scleroza in placi. Nu se cunosc cauzele acestei boli si nici leacul potrivit. Philippe este 80 la suta paralizat (isi duce viata in fotoliu rulant, degetele abia le misca, are stari obsesionale, accese de panica - offfff!!!). Treceti-l in pomelnicele voastre, va rog, la slujbele Tainei Sfantului Maslu! Sunt convinsa ca Domnul se va milostivi de trupul lui! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 05.05.2009, 08:44:25
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Smile

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ohhh, mare si tainica e puterea Domnului nostru! Cu credinta ma rog Domnului pentru vindecare si crestinilor pentru ajutor in sarguinta rugaciunii... Am un coleg, in Franta la doctorat, care se chinuie grozav cu o boala ciudata, scleroza in placi. Nu se cunosc cauzele acestei boli si nici leacul potrivit. Philippe este 80 la suta paralizat (isi duce viata in fotoliu rulant, degetele abia le misca, are stari obsesionale, accese de panica - offfff!!!). Treceti-l in pomelnicele voastre, va rog, la slujbele Tainei Sfantului Maslu! Sunt convinsa ca Domnul se va milostivi de trupul lui! Doamne ajuta!

Draga LapetiteMoc topicuri pentru Umanitare este cel mai potrivit pentru acest tip de rugaciuni si cereri. Acolo vor fii multi care iti vor raspunde.

Bine ai venit pe forum!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #14  
Vechi 05.05.2009, 13:28:59
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Hristos a Inviat!

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Draga LapetiteMoc topicuri pentru Umanitare este cel mai potrivit pentru acest tip de rugaciuni si cereri. Acolo vor fii multi care iti vor raspunde.

Bine ai venit pe forum!
__________________________________________________ _________________________

Multumesc pentru sfat! Dar sunt convinsa ca nici aici nu am gresit adresa... Taina Sfantului Maslu este vie si sunt convinsa ca Domnul nu s-a suparat postand aici...

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 05.05.2009, 14:15:39
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Ohhh, mare si tainica e puterea Domnului nostru! Cu credinta ma rog Domnului pentru vindecare si crestinilor pentru ajutor in sarguinta rugaciunii... Am un coleg, in Franta la doctorat, care se chinuie grozav cu o boala ciudata, scleroza in placi. Nu se cunosc cauzele acestei boli si nici leacul potrivit. Philippe este 80 la suta paralizat (isi duce viata in fotoliu rulant, degetele abia le misca, are stari obsesionale, accese de panica - offfff!!!). Treceti-l in pomelnicele voastre, va rog, la slujbele Tainei Sfantului Maslu! Sunt convinsa ca Domnul se va milostivi de trupul lui! Doamne ajuta!
Scleroza in placi este o boala foarte grea. Am si eu o cunostinta care sufera din pacate de ac. oribila boala si se afla tot in Franta. Problema este ca degeaba ma rog eu pt. el, daca nu se ajuta si singur. Toata familia lui este catolica, dar nu merg deloc la biserica. Am incercat sa-i apropii de Dumnezeu, dar daca ei nu vor.....dragoste cu sila nu se poate. Dumnezeu, in marea Lui iubire de oameni, ne da incercari numai pt. a ne ridica ochii catre El, pt. a ne apropia de El, dar daca noi nu vrem......Sper ca Philippe nu doar crede in Dumnezeu, ci Il si cunoaste.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.05.2009, 14:39:18
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de eu-cristina83 Vezi mesajul
Scleroza in placi este o boala foarte grea. Am si eu o cunostinta care sufera din pacate de ac. oribila boala si se afla tot in Franta. Problema este ca degeaba ma rog eu pt. el, daca nu se ajuta si singur. Toata familia lui este catolica, dar nu merg deloc la biserica. Am incercat sa-i apropii de Dumnezeu, dar daca ei nu vor.....dragoste cu sila nu se poate. Dumnezeu, in marea Lui iubire de oameni, ne da incercari numai pt. a ne ridica ochii catre El, pt. a ne apropia de El, dar daca noi nu vrem......Sper ca Philippe nu doar crede in Dumnezeu, ci Il si cunoaste.
__________________________________________________ __________________________
Draga mea,

Multumesc pentru raspuns...
Sunt convinsa ca Domnul, in marea lui milostivire, aude glasul rugatorilor credinciosi! Avem in Noul Testament destule momente pilduitoare. Slujbasul ostasului roman s-a vindecat "in ceasul acela" in urma intalnirii cu Mantuitorul..., de exemplu... Credinta, dragostea, nadejdea nu au limite.

Domnului sa ne rugam!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 05.06.2011, 11:46:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Despre demonizati - interviuri , filmari ...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 06.06.2011, 19:18:48
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Au disparut de pe internet multe inregistrari cu Sfantul Maslu. Exista vreo explicatie?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 26.06.2011, 20:01:36
Ana-Maria N's Avatar
Ana-Maria N Ana-Maria N is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 353
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=l83npyoic7c&NR=1
__________________
'Fara Duhul Sfant, omul nu e decat lut si pacat.'(Sf Siluan Athonitul)
'Domnul stie ca suferi, dar iubirea Lui straluceste peste tine asa cum soarele straluceste peste lume. Nu te teme! E spre binele tau.'(Sf Siluan Athonitul)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 28.02.2013, 02:46:40
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Citat:
În prealabil postat de StoicaFlorina Vezi mesajul
m-am cutremurat toata la citirea postarii tale...te rog sa ne pui si continuarea pana la urma...(
Continuarea poate fi citita, incepand cu pagina 29 din cartea: Puterea Sfântului Maslu

Last edited by tot-Laurentiu; 28.02.2013 at 02:55:17.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Taina sfantului maslu DAMIAN Maslul 13 28.01.2018 11:01:28
Taina Sfantului Maslu acasa LuizaT Maslul 6 16.06.2013 01:15:05
Taina Sfantului Maslu dragos_c Maslul 46 20.11.2011 16:27:32
Despre Taina Sfantului Maslu strajeru Secte si culte 3 10.05.2009 20:01:38