Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.07.2012, 17:17:22
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit BRAUL Maicii Domnului de la muntele athos

bun gasit...am postat supararea mea pe un sait unde poti intreba preotul si unde este vizibila postarea pt toti cei care intra acolo,referitor la cancerul de ficat...cineva sa oferit sa imi trimita un brau""extra""nu stiu ce inseamna .... care a fost atins de braul MAICII DOMNULUI DE LA MUNTELE ATHOS..voi ati auzit de acest brau?ce parere aveti?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.07.2012, 23:35:20
anisoara anisoara  is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2010
Mesaje: 79
Implicit

Da.Eu am primit unul de la un amic.Din pacate l-am pierdut,imi pare rau si acum.Cred ca eu nu am meritat un dar asa sfant .
Pe iconita din punguta in care era pus scrie ca multe minuni s-au petrecut si se petrec:bolnavi de cancer si alte suferinte si-au aflat sanatatea iar foarte multe familii neroditoare au putut dobandi prunci.Cu brauletul trebuie sa se incinga bolnavul pentru o perioada de timp,traind in pocainta,spovedindu-se ,rugandu-se si impartasindu-se cu Sfintele Taine.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.07.2012, 23:46:35
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Domnul sa ma ierte... nu vreau sa credeti ca sunt impotriva braului, dar nu un astfel de brau mai deosebit face toata treaba, ci credinta omului si ajutorul Maicii Domnului. Ca si icoanele facatoare de minuni. De fapt nu icoana face minunea ci rugaciunea omului catre Dumnezeu si Sfanta Sa Maica si staruinta lui intr-o viata de pocainta. Ca Dumnezeu a randuit ca unele Sf. icoane sa fie mai deosebite si oamenii sa fie mai evlaviosi la acea icoana este una, dar sa ne punem nadejdea in icoana sau intr-un brau mai deosebit este alta. Deci cu luare aminte: daca vei purta un astfel de brau nu acela te va ajuta sa te vindeci, nici faptul ca il porti, ci Maica Domnului va fi aceea care iti va oferi ajutorul cu puterea uneia ce L-a nascut pe Hristos.
Maica Domnului cu noi
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.07.2012, 00:01:43
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Atentie la "nuante". Nici "mama Omida" nu lucreaza altfel.
Steliana, daca cineva ia aminte la toate thread-urile pe care le-ai deschis, descopera un mare amalgam. Daca "tzopai" de colo-colo, nu numai ca nu mai ai timp sa gandesti cu adevarat la pacatele tale si la Dumnezeu, dar te epuizezi inainte de a incepe ceva. Foarte multi de pe acest forum am vazut ca ti-au dat sfaturi folositoare, dar care in marea lor majoritate au trecut de-a valma, odata cu celelalte, fiindca tu nu te opresti la ceva anume, ci cauti ceea ce n-o sa afli niciodata: "firul rosu" catre Dumnezeu. Iarta-ma, dar daca privesti tot peste gard si nu in interiorul tau, mai rau te vei adanci in deznadejde. Nu vreau sa te supar, ci sa te opresc din cadere. Te asteapta un drum lung si anevoios, iar tu in loc sa te incarci sufleteste, te risipesti.
Nu mai deschide tot felul de subiecte si nu-ti mai bate capul. Linisteste-te pentru un timp, focalizeaza-te doar in interiorul tau si vezi cum reusesti sa-ti faci curat in adancul sufletului. Deocamdata eu vad multa deznadejde, iar vrajmasul inca sta comod si se lafaie. Fara multa rugaciune si lacrimi sincere, nu se da plecat. Ai grija.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.07.2012, 19:30:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Atentie la "nuante". Nici "mama Omida" nu lucreaza altfel.
Steliana, daca cineva ia aminte la toate thread-urile pe care le-ai deschis, descopera un mare amalgam. Daca "tzopai" de colo-colo, nu numai ca nu mai ai timp sa gandesti cu adevarat la pacatele tale si la Dumnezeu, dar te epuizezi inainte de a incepe ceva. Foarte multi de pe acest forum am vazut ca ti-au dat sfaturi folositoare, dar care in marea lor majoritate au trecut de-a valma, odata cu celelalte, fiindca tu nu te opresti la ceva anume, ci cauti ceea ce n-o sa afli niciodata: "firul rosu" catre Dumnezeu. Iarta-ma, dar daca privesti tot peste gard si nu in interiorul tau, mai rau te vei adanci in deznadejde. Nu vreau sa te supar, ci sa te opresc din cadere. Te asteapta un drum lung si anevoios, iar tu in loc sa te incarci sufleteste, te risipesti.
Nu mai deschide tot felul de subiecte si nu-ti mai bate capul. Linisteste-te pentru un timp, focalizeaza-te doar in interiorul tau si vezi cum reusesti sa-ti faci curat in adancul sufletului. Deocamdata eu vad multa deznadejde, iar vrajmasul inca sta comod si se lafaie. Fara multa rugaciune si lacrimi sincere, nu se da plecat. Ai grija.
Frumos raspuns ! Calm si multa intelepciune in raspunsul dat .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.07.2012, 21:59:29
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Rugaminte mare

Te rog si eu Steliana sa citesti atent raspunsu lui
Mosh-Neagu ,raspuns la care alatur si eu rugamintea mea mare si din tot sufletul meu de ati folosi energia pentru a te vindeca sufleteste si fizic ca sa te bucuri de familia ta,de fetita ta ce stiu ca is cele mai importante lucruri din viata ta.
Multa,multa sanatate si multe zile linistite si binecuvantate sa ai parte.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.07.2012, 16:49:27
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Draga Steliana, in biserica ta ortodoxa din coltul strazii gasesti tot ce iti trebuie pentru vindecare si mantuire:

1. Sfintele Taine (si un preot, cum o fi el, care sa le oficieze)
a. spovedania
b. impartasania
c. maslul
d. cununia.
2. Sfanta Liturghie
3. Lucrurile sfintitoare si ziditoare sufleteste - agheasma, anafora, icoane, ulei sfintit, Biblie, carti duhovnicesti.

Nu iti trebuie nu stiu ce icoana adusa de nu stiu unde, nu stiu ce preot vazator cu duhul, ci multa credinta. Sa te ajute Domnul sa treci cu bine peste aceasta incercare si sa ne ierti si pe noi, caci imi imaginez ca e tare greu sa fii in aceasta situatie. Totusi, eu una stiu oameni de pe acest forum care au avut cancer si s-au vindecat - una este Antoniap, care ti-a si raspuns altadata. Daca mai sunt si altii care s-au vindecat astfel, in chip minunat, sa dea martuire, spre slava Domnului, si pentru intarirea Stelianei!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.07.2012, 17:54:39
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Draga Steliana, in biserica ta ortodoxa din coltul strazii gasesti tot ce iti trebuie pentru vindecare si mantuire:

1. Sfintele Taine (si un preot, cum o fi el, care sa le oficieze)
a. spovedania
b. impartasania
c. maslul
d. cununia.
2. Sfanta Liturghie
3. Lucrurile sfintitoare si ziditoare sufleteste - agheasma, anafora, icoane, ulei sfintit, Biblie, carti duhovnicesti.

Nu iti trebuie nu stiu ce icoana adusa de nu stiu unde, nu stiu ce preot vazator cu duhul, ci multa credinta. Sa te ajute Domnul sa treci cu bine peste aceasta incercare si sa ne ierti si pe noi, caci imi imaginez ca e tare greu sa fii in aceasta situatie. Totusi, eu una stiu oameni de pe acest forum care au avut cancer si s-au vindecat - una este Antoniap, care ti-a si raspuns altadata. Daca mai sunt si altii care s-au vindecat astfel, in chip minunat, sa dea martuire, spre slava Domnului, si pentru intarirea Stelianei!
deci....nu stiu cum sa iti multumesc.........esti atat de buna..........sarut-mana
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Icoane ale Maicii Domnului din Muntele Athos Marius22 Pictura si Sculptura Bisericeasca 12 14.08.2013 21:34:41
Braul Maicii Domnului Marinela Rugaciuni 7 22.08.2011 09:39:14
Muntele Athos sunsray Generalitati 15 21.03.2010 23:40:54
IPS Teodosie este acuzat ca a facut afaceri cu Braul Maicii Domnului maria_bratu Generalitati 3 23.05.2009 20:55:04
Braul Maicii Domnului in Romania Christiana Stiri, actualitati, anunturi 3 08.05.2008 10:32:52