Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.04.2012, 17:42:59
mihaelatoporas mihaelatoporas is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.04.2012
Mesaje: 3
Implicit Rugaciune grabnic ajutatoare - Rugaciunea Sfintei Marta

Dragi cititori vreau sa va fac cunoscuta prin intermediul acestui site o rugaciune foarte puternica, rugaciune care pe mine personal m-a ajutat foarte mult. Este vorba despre rugaiunea "Sfintei Marta".


Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!


Mie mi s-a indeplinit dorinta intotdeauna in a 6-a saptamana de rugaciune.

Sper sa va fie cu folos.

Doamne Ajuta!
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciuni grabnic ajutatoare lavinia40 Generalitati 57 29.12.2013 20:19:42
Sfantul Fanurie-celor in nevoie grabnic ajutator Marius22 Diverse Sarbatori 26 27.08.2012 17:04:32
Rugaciunea de acasa si rugaciunea din Biserica georgeval Rugaciuni 3 31.07.2012 00:01:10
ce rugaciune grabnic ajutatoare sa fac carmenrachita Rugaciuni 24 29.06.2012 09:31:16
Rugaciunea Sfintei Cruci cristi_1971 Intrebari utilizatori 0 26.09.2011 09:09:01