Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.11.2009, 22:30:08
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit Gripa porcina sau gripa porceasca?

peste un milion de contaminari si 300 de morti in ucraina.Si alte multe stiri peste tot in lume.Mai nou,cica se vor imperechea alte 2 tulpine de virusi gripali cu AH1N1.Ce va urma?Dumnezeu stie.Dupa um se stie si nu mai este nici un fel de taina..........acest virus a luat fiinta in laboratoarele americane......de ce scriu ecestea?pt ca un prieten de-al meu sa infestat cu acest-virus?o fi real?toate analizele se trimit la bucuresti............atunci cand a fost descoperit a inceput o intreaga nebunie....toata familia a fost nevoita sa i se faca vaccin....altfel putand ramane fara servici.....pt ca ar putea contamina si acele locuri pe unde merg.in fine!intrebarea este:cat de real este acest virus si daca este real,ce se urmareste?nu cred ca acel vaccin a scapat accidental din laboratoare,asa cum se spuna.sa fimseriosi.nu cred ca suntem atat de tampiti sa credem aceste aberatii....
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.11.2009, 22:49:27
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Sa nu cumva sa va vaccinati! Abia acesta este pericolul cel mare.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.11.2009, 22:53:34
adriano's Avatar
adriano adriano is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Locație: Moldova, Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

uitate si tu pe-aici http://www.220.ro/Rdtj1bfU9B/V-Ati-I...l-Virus-Gripal
da daca nu esti desavarsit scapi de una dai de alta

Last edited by adriano; 15.11.2009 at 22:58:41.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.11.2009, 22:55:21
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.11.2009, 23:05:08
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Doamne apara si pazeste! Mi-e foarte frica de acest virus, daca ar fi sa mor acum m-as duce in fundul iadului. Nici vaccinul nu l-as lua... numai Dumnezeu de s-ar milosti de noi si ne-ar scapa, dar meritam noi mila Sa?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.11.2009, 23:05:27
adriano's Avatar
adriano adriano is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2009
Locație: Moldova, Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atata nebunie cu gripa asta! Deja am vazut oameni cu masca pe strada! Daca e sa murim, murim! ne cade o caramida in cap, da o masina peste noi, sunt o gramada de moduri (rapide si eficiente) prin care putem da coltul...
frate asta e crima nu-i o gluma....gripele astea, cancerul, sida is niste arme biologice, astia chiar vor sa disparem de pe fata pamantului
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.11.2009, 23:29:53
cmihai cmihai is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.08.2008
Locație: Romania, Banat, Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 37
Implicit

Nu va luati dupa ce vedeti la TV si cititi in ziare e o mare dezinformare.
Din sursa sigura va spun (sotia mea e medic) ca aceasta gripa nu are nimic deosebit fata de gripa sezoniera sau care apare in fiecare an in lume in anotimpul rece, ba chiar rata de mortalitate e mai mica decat la gripa sezoniera.
Comaniile farmaceutice au investit miliarde de dolari in vaccine si trebuie vandute, si unde mai pui ca o "pandemie" acum pe vreme de criza e mana cereasca pentru toata industria medicala ... si nu numai.
Explicatia de ce asa multe cazuri e f.f.f. simpla orice caz de gripa apare (si acum apar destule ca e sezonul gripei si virozelor) se raporteaza ca si gripa AH1N1 sau gripa porcina/noua din motive de "siguranta" zic ei si din simplul fapt ca testele pentru gripa noua sunt scumpe si dureaza pana la 7 zile timp in care gripa se vindeca de la sine :) cu sau fara medicatie.
Acum marea problema e vaccinul ... multe voci spun ca e o problema cu el ... eu nu stiu ce sa va zic dar sfatul meu e sa nu va vaccinati ... orice om e expus virozelor si sistemul imunitar trebuie antrenat si tinut in priza, si parerea mea e ca nu are rost sa bagi in tine un virus (chiar si atenuat) plus o gramada de adjuvanti (adjuvantii combinati cu virusurile moarte sau atenuate se folosesc pentru "boost-ingul" sistemului imunitar) daca nu e nevoie?
E ca povestea cu drobul de sare ...
Ca o alta dovata ca e un mare "fas" aduceti-va aminte de gripa aviara de acum cativa ani ... parca acea gripa trebuia sa omoare 1/4 din populatia globului, SARS aparut in China la fel.
Totul e paranoia alimentata de cineva pentru un motiv ascuns (va las pe voi sa vi-l imaginati).
Sotia mea si nimeni din familia mea (avem si un copil de 5 ani) nu vom face acel vaccin ... asta e decizia noastra ... in rest fiecare decide pentru corpul si sanatatea lui.

Scuze de post-ul prea lung ... sper ca nu v-am plictisit.

Doamne ajuta!
__________________
Putem pierde orice, afara de suflet, caci daca sufletul ne ramane inca n-am pierdut nimic !!!
Toate se pot reface, se pot dobandi la loc, afara de suflet !!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.11.2009, 23:47:20
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

E posibil ca prietenul meu sa fi luat asa-zisa gripa porcina :|
__________________
Faca-se voia Ta!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 16.11.2009, 00:04:31
dorinel78 dorinel78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 260
Implicit

si mie mi e frica mai ales ca stau in bucuresti si circul cu autobuzul. sanatate multa prietenului tau marilena,
Reply With Quote
  #10  
Vechi 16.11.2009, 00:07:45
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

dorinel, eu nu stiu ce sa fac, daca face vaccinul e de rau, daca nu-l face, iar nu e bine :-s si se simte foarte rau..
__________________
Faca-se voia Ta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit gripa porcina? Lavrentiu Generalitati 11 24.04.2011 16:52:10
Gripa porcina,faceti vaccinul? tigerAvalo9 Generalitati 302 27.05.2010 18:30:49
Un actor răpus de gripa porcină ! cristiboss56 Generalitati 13 06.01.2010 21:45:48
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Stiri, actualitati, anunturi 1 11.05.2009 01:24:45
Informatii despre cum se manifesta gripa porcina? lifeman Generalitati 0 08.05.2009 13:09:17