Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 16.12.2009, 04:38:26
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Experienta ta, ca baza pentru ceea ce afirmi arata intr-adevar ca ai idolatrizat medicina si ai avut asteptari peste ceea ce este de fapt.
LOL
Am avut asteptari extraordinare de la medici: sa-mi vindece copilul.
La fel am avut pretentii exagerate sa fie facute analize care sa indice ceva.. orice.. Dar copilul ajunsese la 10 kg la varsta de 3 ani, nu manca (hranit prin perfuzii).. iar analizele (inclusiv cele de la institutul cantacuzino) nu spuneau nimic.. sanatos, cum ar veni.

Pe de alta parte nu este nerealist sa asteptam ca vaccinele sa nu aiba efecte secundare.. Dar nu sunt aceiasi oameni? De data asta eroarea umana nu intervine?
Cine idolatrizeaza medicina?

Una este sa decizi asupra ta daca te vaccinezi.
Dar cand vine vorba de copii.. situatia se schimba..
Duc copilul perfec sanatos la vaccinele obligatorii.. il aduc acasa ca o leguma! Are fata rosie si geme usor. Si febra. Cand il misc incepe sa planga (ca si cum l-ar durea ingrozitor capul cu fiecare miscare). Si daca ating patul pe care sta.. miscarea patului ii este dureroasa, plange. Experienta personala cu cel mic.
Bun, dar eu inchid ochii si ignor avertismentele de pe siturile antivaccinare unde se afirma ca vaccinele produc intotdeauna la copii o inflamare a creierului care declanseaza ulterior boli degenerative (ca alzheimer) sau ADHD.. Pai asta ce a fost? (Nu era trecuta in lista de posibile efecte secundare primita la medic.)
Cine urmareste de fapt tot ce se intampla cu copiii dupa vaccinare?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Spuneti NU vaccinurilor-VACCINAREA: EROAREA MEDICALA A SECOLULUI antiecumenism Generalitati 1045 29.03.2024 21:46:14
Pericolul relativizarii in Ortodoxia contemporana LgMihail Teologie si Stiinta 24 01.12.2012 14:34:57
Pericolul insularizării Europei în islamofobie ioanna Religia Islamica 1 04.10.2011 12:05:38
pericolul de a fi nevoita sa nasti in craiova totalsistem Generalitati 11 05.03.2010 22:07:03