Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 29.09.2009, 21:25:00
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Eu zic sa nu ne ambalam prea mult.Nici acum nu te inteleg, ce te deranjeaza asa profund la Domnul Becali?
Omul acesta a ridicat niste case. si ma intreb ca nu toata lumea e recunoscatoare;dar in patul lor cand se culca si sunt feriti de ploaie , ninsoare, etc ...eu tot tind sa cred ca unii multumesc Domnului, si binefacatorului lor .


BONUS:fOR YOU-Oamenii buni niciodata nu sunt prosti, in cel mai grav mod pot fi lucizi...daca poti sa intelegi.
Publicitatea pe spatele Bisericii, pe spatele Preotilor si pe spatele lui Dumnezeu. Asta ma deranjeaza. Nu stiu ce dovada de propovaduire a Crestinismului dai cand arunci in stanga si'n dreapta cu euro la Preoti, Biserici, s.a.m.d. IN FATA CAMERELOR CA SA TE VADA TOATA TARA, O LUME INTREAGA!

De ce nu face totul ca "sa nu stie stanga ce face dreapta"? De donatii anonime ai auzit?


Mai vizioneaza acel filmulet inca odata. Mai ales de la minutul 0:40 la 1:11.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 29.09.2009, 21:33:07
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pai ce a impartit si George Becali acolo din ce are.Parintii au luat banii si i-au dat la saraci si s-au rugat la Dumnezeu pentru dl. Becali.
Dumnezeu l-a ajutat pe Becali.
Pai nu a ajuns senator in parlamentul UE?
Da Dumnezeu i-a dat ce a stiut El ca e mai bine pentru dl. Becali ca Dumnezeu ne iubeste mai mult decat intelegem noi.
Mai apoi cum au ajuns cei de la televiziune in posesia acelui film?
Reply With Quote
  #103  
Vechi 29.09.2009, 21:38:28
Iulia11's Avatar
Iulia11 Iulia11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Locație: Strasbourg
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit

Totusi parca Becali nu isi platise niste angajati la cateva firme falimentare: una de armament, un combinat avicol...nu mai tin minte detalii, dar parca auzisem ceva prin presa mai demult.

Totusi este unul din pacatele capitale oprirea platii lucratorilor.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 29.09.2009, 21:45:09
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Pai ce a impartit si George Becali acolo din ce are.Parintii au luat banii si i-au dat la saraci si s-au rugat la Dumnezeu pentru dl. Becali.
Dumnezeu l-a ajutat pe Becali.
Pai nu a ajuns senator in parlamentul UE?
Da Dumnezeu i-a dat ce a stiut El ca e mai bine pentru dl. Becali ca Dumnezeu ne iubeste mai mult decat intelegem noi.
Mai apoi cum au ajuns cei de la televiziune in posesia acelui film?

Mai, am inteles ca a impartit DAR CUM A IMPARTIT? Cu camerele de la TV in spate ca sa vada toata tara nu? Ti se pare normal?

Pai aia de la televizor crezi ca au venit asa. Crezi ca Becali are microcip RFID si aia il urmaresc peste tot?

Putea foarte bine Becali sa se duca in Grecia fara a chema trupa de camere dupa el.

Cat despre senator, s.a.m.d. si EBA a ajuns in PE. Si cu asta ce? Stim bine cum e cu politica in Romania, din pacate.

Despre acel calugar batjocori ce zici?
Reply With Quote
  #105  
Vechi 29.09.2009, 22:10:19
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pe care calugar l-a batjocorit?
Glumea si Becali cu acei calugari si acei calugari cu Becali,nu a batjocorit nimeni pe nimeni.
Calugarul depune juramant sa fie sarac adica sa nu aibe nimic mai mult decat are nevoie dar asta nu inseamna ca nu are voie sa ia banii de la cei care vor sa doneze si sa dea celor care sunt in nevoie.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 29.09.2009, 22:13:57
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Pe care calugar l-a batjocorit?
Glumea si Becali cu acei calugari si acei calugari cu Becali,nu a batjocorit nimeni pe nimeni.
Calugarul depune juramant sa fie sarac adica sa nu aibe nimic mai mult decat are nevoie dar asta nu inseamna ca nu are voie sa ia banii de la cei care vor sa doneze si sa dea celor care sunt in nevoie.
Ori is eu prost si vad BATJOCURA acolo ori esti tu orb si vezi doar un gest "crestinesc"?

Hai mah! Suntem chiar asa de orbi? Asa faci tu la Biserica cand dai bani? Asa faci cand te duci la manastire si dai bani?
Reply With Quote
  #107  
Vechi 29.09.2009, 22:14:31
lavinia40 lavinia40 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.09.2009
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit !!!!!!!!

Citat:
În prealabil postat de Iulia11 Vezi mesajul
Totusi parca Becali nu isi platise niste angajati la cateva firme falimentare: una de armament, un combinat avicol...nu mai tin minte detalii, dar parca auzisem ceva prin presa mai demult.

Totusi este unul din pacatele capitale oprirea platii lucratorilor.
Ai dreptate Iulia, e un pacat fff. mare.Dar, totusi cum se spune eu nu am vazut ,,negru pe alb "ca dansul nu si-a platit oamenii.Nu stiu, ar fi regretabil, si e f.trist daca-ar fi asa....
Sa dea Domnul ca totul sa fie o confuzie, si acei oameni sa-si primeasca plata muncii lor.......
Reply With Quote
  #108  
Vechi 29.09.2009, 22:26:25
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Parca pe acest forum nu era permis atacul la persoana.Acest topic e special facut pentru a ataca pe dl Becali pe care chiar si parintele Justin Parvu l-a primit la Sfanta Manastire Petru Voda acum de curand ca pe un oaspete de seama.PF Daniel l-a pus la loc de cinste la Sfintele Slujbe cand Becali a venit.

Becali nu numai ca a sprijinit Sfantul Munte cu foarte multi bani a sprijinit si BOR cu foarte multi bani.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 29.09.2009, 22:31:20
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Parca pe acest forum nu era permis atacul la persoana.Acest topic e special facut pentru a ataca pe dl Becali pe care chiar si parintele Justin Parvu l-a primit la Sfanta Manastire Petru Voda acum de curand ca pe un oaspete de seama.PF Daniel l-a pus la loc de cinste la Sfintele Slujbe cand Becali a venit.

Becali nu numai ca a sprijinit Sfantul Munte cu foarte multi bani a sprijinit si BOR cu foarte multi bani.
Vad ca nu ai raspuns la intrebarea mea.

Ti se pare normal acest comportament? Ti se pare normal sa dai cu bani in stanga si'n dreapta cu telecamerele ca sa te vada toata tara?

Tu asa faci cand mergi la manastire sau la Biserica? Te duci la Staret sau la Parinte si ii zice: "Vrei bani, vrei bani"? Si dupa'i intinzi ca si cum ai arunca un os la caine?!?
Reply With Quote
  #110  
Vechi 29.09.2009, 22:48:15
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Eu acolo vad niste draci reprezentati explicit in acea emisiune.
Aceea la inceputul emisiunii.
Apoi aud ca Dumnezeu bate ceea ce nu e chiar asa ca Dumnezeu nu bate ci mustra.
Apoi aud ca se zice tot in acea emisiune :
"In plus dupa ce a aruncat 2 milioane de euro in Athos in loc sa ii bage in Steaua sau in alte activitati benefice".
Iar in inregistrare vad pe Dl Becali zicand acolo "aveti aci 30.000 de euro sa platiti muncitorii si astea" aratand spre constructii.
Pai cine sunt muncitori la Sfantul Munte?
Niste amarati care nu au ce sa isi tina familiile albanezi (da parintii din Sfantul Munte primesc orice fel de amarati in Sfantul Munte daca sunt nescandalagii si fac treaba cat de cat),turci,romani,romani din Republica Moldova etc.
Si ce sunt acele constructii?
Pai o Sfanta Manastire care se construieste cu binecuvantarea ierarhului locului.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parastas la 55 de ani de la moartea lui George Enescu cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 0 06.05.2010 18:30:35
Despre creationism, evolutie si design inteligent cu George Coyne si Richard Dawkins scrabble Teologie si Stiinta 179 30.10.2009 10:13:07