Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.08.2008, 19:51:59
Lisa_Maria Lisa_Maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.08.2008
Mesaje: 1
Implicit

Ma numesc Lisa Maria am 25 de ani si de 4 ani locuiesc cu parintii in Italia . Am ales aceasta tara intamplator fara a ma gandi prea mult la care ar fi soarta mea reala aici am vrut doar sa scap de Romania ceea ce intr-un final mi-a si reusit pentru criza birocratica pentru pentru a scapa de trecut pentru libertate si de ce nu pentru a cunoaste faimosul occident . Dupa 4 ani de zile de strainatate va pot spune daca nu in totalitate macar partial care ar fi conditia romanilor plecati si de ce se opteaza pentru plecarea spre o viata mai buna in strainatate . In primul rand va spun ca " banii " sunt un adevar incomplet al realitatii , romanii opteaza sa plece pentru un trai mai bun si excluzand partea materiala acest trai mai bun inseamna respect , munca , ordine si civilizatie. Eu am invatat sa-mi iubesc tara locuind in Italia si tot aici am inteles ceea ce ne lipseste pentru a fi fericiti .
Incercand sa fac o introducere despre mine si locatia in care ma aflu voi continua cu problema mea , problema la care va rog nespus de mult sa-mi dati un sfat , ajutor moral de care am atata nevoie. Este vorba de viata mea sentimentala care se transforma parca intr-o graoaznica problema cicalitoare . Nu reusesc sa am o relatie stabila desi iubesc enorm de mult un barbat , anul trecul trebuia sa ma casatoresc cu un Italiam si la sf anului am intrerupt relatia desi e un om bun , nu l-am iubit defapt atunci cand iubesc iubirea ma transforma devin nervoasa obositoare parca imi pierd mintile si nu reusesc sa ma fac iubita parca cineva de undeva ma impiedica sau parca nu mi a fost scris acest sentiment . Nu vreau sa intru in subiectul vraji blesteme legaturi de cununii si fel de fel de ursituri care in parte sunt adevarate . Vreau doar sa stiu ce trebuie sa fac ca viata mea lipsita de iubire sa ce compuna , vreau sa iubesc si sa fiu iubita imi doresc o familie si copii . Va rog sa ma ajutati !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.08.2008, 11:35:17
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lisa_Maria
Ma numesc Lisa Maria am 25 de ani si de 4 ani locuiesc cu parintii in Italia . Am ales aceasta tara intamplator fara a ma gandi prea mult la care ar fi soarta mea reala aici am vrut doar sa scap de Romania ceea ce intr-un final mi-a si reusit pentru criza birocratica pentru pentru a scapa de trecut pentru libertate si de ce nu pentru a cunoaste faimosul occident . Dupa 4 ani de zile de strainatate va pot spune daca nu in totalitate macar partial care ar fi conditia romanilor plecati si de ce se opteaza pentru plecarea spre o viata mai buna in strainatate . In primul rand va spun ca " banii " sunt un adevar incomplet al realitatii , romanii opteaza sa plece pentru un trai mai bun si excluzand partea materiala acest trai mai bun inseamna respect , munca , ordine si civilizatie. Eu am invatat sa-mi iubesc tara locuind in Italia si tot aici am inteles ceea ce ne lipseste pentru a fi fericiti .
Incercand sa fac o introducere despre mine si locatia in care ma aflu voi continua cu problema mea , problema la care va rog nespus de mult sa-mi dati un sfat , ajutor moral de care am atata nevoie. Este vorba de viata mea sentimentala care se transforma parca intr-o graoaznica problema cicalitoare . Nu reusesc sa am o relatie stabila desi iubesc enorm de mult un barbat , anul trecul trebuia sa ma casatoresc cu un Italiam si la sf anului am intrerupt relatia desi e un om bun , nu l-am iubit defapt atunci cand iubesc iubirea ma transforma devin nervoasa obositoare parca imi pierd mintile si nu reusesc sa ma fac iubita parca cineva de undeva ma impiedica sau parca nu mi a fost scris acest sentiment . Nu vreau sa intru in subiectul vraji blesteme legaturi de cununii si fel de fel de ursituri care in parte sunt adevarate . Vreau doar sa stiu ce trebuie sa fac ca viata mea lipsita de iubire sa ce compuna , vreau sa iubesc si sa fiu iubita imi doresc o familie si copii . Va rog sa ma ajutati !
Draga mea am citit mesajul tau si iata parerea mea ca mama, ca femeie:Prin ce treci tu acum a trecut si fetita mea in urma cu ceva vreme iar eu trec prin asta de o viata!Daca iti doresti sa fi iubita - vei fi! Iubita esti! in primul rand esti iubita de D-zeu, apoi de parinti tai! aceste iubiri nu sunt conditionate!Restul este iubire trecatoare pe care o vei intalni precis!Daca atunci cand iubesti sau cand esti langa omul iubit devi nervoasa,obositoare etc. inseamna ca nu esti langa omul potrivit,nu e deajuns sa il iubesti, trebuie sa fi si compatibila cu el, langa el trebuie sa simpti liniste,iubire si totul sa fie aproape perfect.Si eu am trecut prin astea dar acum m-am resemnat,am totusi o varsta! Fetita mea a trecut si ea prin asa ceva si fara sa ne gandim prea mult la vraji farmece sau altele ea a mers la un preot cu mare har care i-a citit rugaciuni de dezlegare si in scurt timp a gasit barbatul pe care l-a dorit iar dupa ce s-au cunoscut totusi bine(trei ani) anul acesta s-au casatorit pana in prezent totul este bine, a fost o mireasa frumoasa(pt. mine cea mai frumoasa.Daca crezi ca te pot ajuta dupa ce ti-am spus toate astea mai putem vorbi!Ai incredere in Dumnezeu numai el stie ce e bine pt. tine, ai incredere in parintii tai si in tine si totul o se fie bine! Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
In sambata lui Lazar este dezlegare la icre de peste ? PsY2005 Postul 56 07.04.2012 09:18:56
Dezlegare in post daniil96 Postul 50 19.12.2010 22:33:16
,,Dezlegare la..." in limba Engleza Hector Postul 5 13.03.2010 01:22:57