Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.05.2011, 15:23:28
Liviu33
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Manastiri necomerciale!

Imi place sa merg la manastiri. Dar am fost la cele renumite si nu am simtit nici un fior. Cel mult am simtit ca vizitez un obiectiv turistic si atat. In unele am simtit ca negotul e ridicat la rang de arta. In loc sa simt ca mi se face o favoare ca sunt primit acolo, m-am simtit ,,vanat''. Nu am nimic impotriva faptului ca unele ofera facilitati de cazare, ca se intretin din turism dar eu personal nu simt nimic. Lumea, forfota, ma fac sa nu-mi mai doresc sa revin si sa caut altceva!
Haideti sa enumeram acele manastiri care incalca tot ce am scris mai sus, care sunt adevarate insule de spiritualitate, de liniste, propice meditatiei si care chiar daca nu ofera nimic spectaculos de vazut te incarca cu energie pozitiva. Departe de sate si orase, unde nu ti se spune tariful ci tu esti cel care isi doreste sa dea o mana de ajutor, unde simti ca ti s-a facut un favor permitandu-ti-se accesul, unde nu vrei sa tulburi pe nimeni si nimic.
As incepe eu dar spre rusinea mea inca nu am descoperit un asemenea loc si dorinta mi-e destul de recenta!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Manastiri anaxor Generalitati 5 12.01.2008 14:39:07
Duhovniciii din manastiri Aalin Calugarul 28 15.06.2007 19:09:32