Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 07.09.2012, 18:14:27
Decebal Decebal is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.651
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Asa cum se striga odinioara..."Azi in Timisoara, maine-n toata tara!"
Unii strigau pentru că într-adevăr credeau în revoluție, însă adevărul este că din Timișoara a început lovitura de stat împotriva României care a continuat apoi cu lovirea întregului stat. (Nu știu exact dacă la Timișoara începuseră evenimentele loviturii de stat împotriva României, dar nu asta contează acum.)
Reply With Quote
  #42  
Vechi 07.09.2012, 18:48:28
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Otilia12 Vezi mesajul
Iata un articol din presa de astazi,referitor la inaugurarea primei scoli private ortodoxe din Timisoara !

http://www.gandul.info/news/prima-sc...e-lei-10029915
Frumos. Mi se pare totusi putin cam scump, 500 ron/luna, dar poate gresesc.
Ati citit comentariile?o.O
Reply With Quote
  #43  
Vechi 07.09.2012, 18:54:36
Otilia12's Avatar
Otilia12 Otilia12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Frumos. Mi se pare totusi putin cam scump, 500 ron/luna, dar poate gresesc.
Ati citit comentariile?o.O
Comentariile nu doresc sa le citesc,multi sunt niste nerusinati,si anti-Biserica
Reply With Quote
  #44  
Vechi 07.09.2012, 19:16:00
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Frumos. Mi se pare totusi putin cam scump, 500 ron/luna, dar poate gresesc.
Ati citit comentariile?o.O
hmm... si eu am citit o parte din comentarii : si deja ma doare capul...

Last edited by bluester; 07.09.2012 at 19:22:18.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 08.09.2012, 02:01:06
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Frumos. Mi se pare totusi putin cam scump, 500 ron/luna, dar poate gresesc.
Ati citit comentariile?o.O
e scump raportat la o scoala de stat, nu e scump raportat la una particluara care include si after school. In oras, numai after school e 400 lei.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 08.09.2012, 02:07:16
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
hmm... si eu am citit o parte din comentarii : si deja ma doare capul...
si totusi...astia sunt parintii colegilor copiilor nostri. Mergand in directia asta, oare cum vor fi copiii?Ce modele ofera societatea actuala, daca se milteaza cu atata inversunare ptr scoaterea icoanelor, a religiei din scoli si implicit a lui Dumnezeu din viata copilului?
Cred ca tocmai acele comentarii sunt cele care releva cel mai bine necesitatea unor astfel de scoli in viata cotidiana. Ptr ca linia pe care au apucat-o cei mai multi duce....drept in iad. E nevoie de o invigorarea duhovniceasca a societatii, si care cel mai eficient se face cu copiii. E sunt cei care vor continua sa duca mai departe ceea ce altii au inceput, sa poarte aprinsa faclia credintei in Hristos ptr ca atunci cand Domnul va veni sa mai gaseasca credinta.

Si de multe ori, educarea parintelui se face...prin copil.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #47  
Vechi 08.09.2012, 02:08:01
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Unii strigau pentru că într-adevăr credeau în revoluție, însă adevărul este că din Timișoara a început lovitura de stat împotriva României care a continuat apoi cu lovirea întregului stat. (Nu știu exact dacă la Timișoara începuseră evenimentele loviturii de stat împotriva României, dar nu asta contează acum.)
alta era ideea, nu instigarea la violenta.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 08.09.2012, 05:55:35
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sincer eu nu ma asteptam sa fie o reactie asa urata. Hai unu-doi sa zica ceva contra, dar majoritatea numai si-au batut joc. Parca i-ar obliga pe toti sa isi dea copii la acea scoala. Daca sunt scoli ateiste, catolice, greco-catolice etc. de ce sa nu aibe dreptul si BO sa aiba propriile scoli? E foarte interesant cum ateii si sectarii cer respect ptr. religia lor, dar nu ofera respect altora.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 08.09.2012, 13:24:41
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Sincer eu nu ma asteptam sa fie o reactie asa urata. Hai unu-doi sa zica ceva contra, dar majoritatea numai si-au batut joc. Parca i-ar obliga pe toti sa isi dea copii la acea scoala. Daca sunt scoli ateiste, catolice, greco-catolice etc. de ce sa nu aibe dreptul si BO sa aiba propriile scoli? E foarte interesant cum ateii si sectarii cer respect ptr. religia lor, dar nu ofera respect altora.
Singurul lucru care ma mai linisteste este faptul ca , multe din acele comentarii sunt scrise de acelasi autor - numai ca isi schimba numele de fiecare data cand adauga comentariul....
Asa se face mai nou pentru a da impresia ca exista foarte multi indivizi anti-Biserica si poate-poate sa schimbe opiniile celor care citesc comentariile.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 08.09.2012, 13:50:13
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Singurul lucru care ma mai linisteste este faptul ca , multe din acele comentarii sunt scrise de acelasi autor - numai ca isi schimba numele de fiecare data cand adauga comentariul....
Asa se face mai nou pentru a da impresia ca exista foarte multi indivizi anti-Biserica si poate-poate sa schimbe opiniile celor care citesc comentariile.
Serios? Uite ca la asta nu m-am gandit. Ceva de genul cum s-a intamplat si aici? ACelasi om sa aibe mai multe usere? Ii plateste cineva sau cum?

Oricum, nu am sa inteleg niciodata treaba asta. Nu te intereseaza de ortodoxie atunci de mai citesti articolele despre BO, doar asa sa arunci cu noroi? Pai asta nu denota deloc superioritate si istetime.

In sfarsit. Vorba aceea, noi sa fim sanatosi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Scoli ortodoxe iana Despre Biserica Ortodoxa in general 5 27.10.2013 23:04:36
Poezii Ortodoxe pentru Android Carmen FUNIERU Resurse ortodoxe on-line 9 01.06.2012 11:52:30
-3 scoli | + 1 biserica suntneutru Generalitati 57 21.01.2010 16:35:43
concur clasele I-IV adichi79 Stiri, actualitati, anunturi 0 18.02.2007 14:36:35