Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 12.06.2013, 22:48:17
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Mai mult pentru carte postez:

http://www.scribd.com/doc/57250701/R...os-Fara-Toxine

Ca fapt divers:

"Glanda pineală (epifiza) este o glandă mică, turtită, de formă conică, fiind localizată înspatele și chiar deasupra sprâncenelor (și conectată la planșeul celui de al treilea ventricul cerebral). Până în prezent, cercetările științifice nu au făcut dezvăluiri consistente în legătură cu această glandă. Știm însă că ea sintetizează melatonina, hormon care contribuie la relaxarea organismului șiajută în procesul somnului. Melatonina poate afecta pigmentația pielii și a părului. Melatonina esteinhibată de efectul violent al luminii asupra retinei. Glanda pineală este reglată și guvernată delumină (atât internă, cât și externă).În cercurile spirituale, glanda pineală este supranumită „al treilea ochi”, „ochiul pineal”,„tisra til” sau „a 10-a ușă”. Este considerată a fi fereastra către rai, sau ochiul raiului – și este un punct asupra căruia se face concentrarea în timpul meditației."
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 12.06.2013, 23:52:41
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Mai mult pentru carte postez:

http://www.scribd.com/doc/57250701/R...os-Fara-Toxine

Ca fapt divers:

"Glanda pineală (epifiza) este o glandă mică, turtită, de formă conică, fiind localizată înspatele și chiar deasupra sprâncenelor (și conectată la planșeul celui de al treilea ventricul cerebral). Până în prezent, cercetările științifice nu au făcut dezvăluiri consistente în legătură cu această glandă. Știm însă că ea sintetizează melatonina, hormon care contribuie la relaxarea organismului șiajută în procesul somnului. Melatonina poate afecta pigmentația pielii și a părului. Melatonina esteinhibată de efectul violent al luminii asupra retinei. Glanda pineală este reglată și guvernată delumină (atât internă, cât și externă).În cercurile spirituale, glanda pineală este supranumită „al treilea ochi”, „ochiul pineal”,„tisra til” sau „a 10-a ușă”. Este considerată a fi fereastra către rai, sau ochiul raiului – și este un punct asupra căruia se face concentrarea în timpul meditației."
Tu de ce crezi? Ma refer la ce ai subliniat. Stii si de faza cu pasta de dinti, nu?
Reply With Quote
  #43  
Vechi 13.06.2013, 00:47:40
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodore_of_Mopsuestia Vezi mesajul
Tu de ce crezi? Ma refer la ce ai subliniat. Stii si de faza cu pasta de dinti, nu?
Cu pasta de dinți, cu apa de gură, cu apa de la chiuvetă șamd.

Conspirații. :)
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 13.06.2013, 01:29:50
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Cu pasta de dinți, cu apa de gură, cu apa de la chiuvetă șamd.

Conspirații. :)
Nu am zis-o la misto. Cred, intr-o anume masura, in teoria conspiratiei. Anume, intr-o varianta mai logica, purgata de orice delir antisemit (nu suport antisemitismul). Dar da, e logic ca blestematii de bogati sa conspire.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 13.06.2013, 06:14:03
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
De ce va trebuie fratilor atata new age ca sa calatoriti prin univers? Niste DMT, ciuperci sau salvie si oameni sunteti.
...Salvie? eu o folosesc in bucatarie...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 13.06.2013, 10:35:52
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
...Salvie? eu o folosesc in bucatarie...
Nu Salvia Divinorum :)
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 16.05.2014, 10:04:29
corinaavin corinaavin is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.05.2014
Mesaje: 1
Implicit buna ziua

Citat:
În prealabil postat de Armyw0w Vezi mesajul
Comenariul unui om oarecum:

"Am citit articolul, am citit comentariile…..Articolul, fara suparare este extrem de slab. Eu mi-am deschis al treilea ochi cu multi ani in urma….si am fost inundat de viziuni, pana la punctul in care am calatorit la persoana pe care vroiam sa o vad, dar pentru ca am vazut multe lucruri am hotarat ca e mai bine sa il inchid. Pentru cei ce vor sa si-l deschida va spun atat fiti pregatiti sa vedeti lucruri care nu o sa va placa si mai ales faceti protectie pentru ca odata deschis al treilea ochi sunteti expusi la cele mai intunecate energii."
cum ai reusit sa inchizi??? am si eu nevoie de sfaturi urgent
Reply With Quote
  #48  
Vechi 16.05.2014, 10:38:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
"În cercurile spirituale, glanda pineală este supranumită „al treilea ochi”, „ochiul pineal”,„tisra til” sau „a 10-a ușă”. Este considerată a fi fereastra către rai, sau ochiul raiului – și este un punct asupra căruia se face concentrarea în timpul meditației."
Stii ca de aici incepe NewAge -ul si "spirituale" trebuia scris asa, cu ghilimele, nu?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 16.05.2014, 10:42:16
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de corinaavin Vezi mesajul
cum ai reusit sa inchizi??? am si eu nevoie de sfaturi urgent
Spovedanie, exorcizare..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 16.05.2014, 11:36:05
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Spovedanie, exorcizare..
ai fost tare aici
Reply With Quote
Răspunde