Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 23.12.2009, 11:21:52
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

e bine,nu?vad ca multi sunt totusi de acord cu aceasta confirmare in functia de ministru al cultelor....poate ,andreicozia?oare nu avem oameni ROMANI competenti pt functia asta?este incredibil.si totusi 5milioane au votat cu acest individ fara scrupule numit basescu.iata ograda acestui presedinte:bog si nebunia lui.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 23.12.2009, 16:35:41
iuly21 iuly21 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Locație: campulung moldovenesc
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Sa stam drepti si sa luam aminte

NU e normal ca pe mine roman ortodox sa ma conduca alt grup de interese,dar nu ma mira nimic:eu cred in ce le-a zis Dumnezeu sfintilor despre vremurile de sfarsit si se stie de romano-catolicii ce doresc.Decat sa zic eu mai bine apucati-va de citit cartile proorocilor,vizitati si siteul ''razboiintrucuvant'' si va lamureste pe deplin.Si pr IUSTIN PARVU mi-a zis recent sa o tin strasnic in rugaciune caci vin vremuri cumplite
Reply With Quote
  #43  
Vechi 23.12.2009, 16:53:04
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
E un om cu constiinta si un credincios. La asta se adauga si faptul ca e cel mai cult si mai rafinat politician român. Dar principala sa calitate e ca, spre deosebire de ceilalti politicieni (si de tine, am impresia) nu înghite nemestecat tot ce vine din UE. UE include si multa mizerie si prostie, trebuie sa fim obiectivi si maturi si sa scapam de ideea ca occidentalii stiu întotdeauna pe ce lume traiesc.

Si revenind la unguri, ei sunt periculosi. Cu tiganii si ungurii trebuie sa avem grija, fiindca desi uneori au accese de loialitate fata de români, adevarata lor natura e îndreptata spre distrugerea statului national român.
E revoltator ce spui, scandalos si indignant, din atatea si atatea puncte de vedere.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 23.12.2009, 19:13:35
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

DESI E TRIST... E ADEVARAT! Dar sa nu uitam ca toti conducatorii sunt numiti cu voia lui Dumnezeu dupa credinta poporului...
Reply With Quote
  #45  
Vechi 23.12.2009, 19:32:46
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de hmiron Vezi mesajul
E revoltator ce spui, scandalos si indignant, din atatea si atatea puncte de vedere.
Nu te supara, o intrebare am sa-ti pun: tu pe ce lume traiesti? Sarbatori fericite inca o data!
__________________
† "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine, păcătosul". †
Reply With Quote
  #46  
Vechi 23.12.2009, 20:09:31
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit ...

Colinde frumoase:
http://www.youtube.com/watch?v=8MK3K0DvnY4&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=UGpCP0KiZTs

http://www.youtube.com/watch?v=y4opP4Jl5ls
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #47  
Vechi 23.12.2009, 20:45:54
Antoni0's Avatar
Antoni0 Antoni0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
la cine LA TINE in tara?
Cumva la TINE in tara sunt numai romani, ortodocsi, si dupa tine restul ar trebui sa fie eliminati din anumite pozitii care apartin NUMAI romanilor?, tu ai auzit de maghiari, germani, turci , tatari, sirbi, arabi, moldoveni si alte nationalitati?

Banuiesc ca stii a ce suna acest demers la nationalism si sovinism. Nu cred ca este bine sa privim asa lucrurile. Ministerul cultelor nu trebuie sa apartina numai ortodocsilor.
Cum adica moldoveni? Existea neamul "moldovenesc" si nu stiu eu?
Reply With Quote
  #48  
Vechi 23.12.2009, 23:32:23
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vlad90 Vezi mesajul
Nu te supara, o intrebare am sa-ti pun: tu pe ce lume traiesti? Sarbatori fericite inca o data!
O lume in care oameni ca Vadim Tudor nu sunt considerati rafinati, patrioti si cu coloana vertebrala, ci opusul acestor caracterizari, o lume in care oamenii nu sunt "periculosi" doar pentru ca apartin unei natii sau alteia.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 30.12.2009, 12:45:41
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit Nu va suparati

Dupa mine romani suntem toti care am nascut in Romania.Problema noastra este ca nu suntem capabili sa punem acel "leu" in cutiuta noastra,si sa intelegem ca nu prin discriminare vom merge inainte ci prin competenta si concurenta.Nu locul de nastere ,culoarea pielii,nationalitatea il face pe om superior.Am avut si avem cu siguranta multi oameni inteligenti de alte nationalitati care au facut si fac mai mult ,pentru tara,decat multi dintre noi.Suntem in Europa,peste o generatie sau doua probabil nici nu va mai exista pe buletine alta nationalitate decat cea europeana.Ar trebui sa privim un pic mai departe,altminteri vom ramane "satra" EU,nu credeti?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ungurii au fost ortodocsi Ungur950 Despre Biserica Ortodoxa in general 10 01.09.2011 14:21:29
copil luat de suflet clementia Preotul 21 07.02.2009 14:48:20
De luat aminte Laurentiu Generalitati 10 12.06.2007 23:13:15
Lega cultelor phradmon Secte si culte 0 03.02.2007 11:25:37
Noua Lege a cultelor ancah Generalitati 2 13.12.2006 19:07:10