Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.09.2009, 13:05:06
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit Caietele scolarilor

Citind un articol despre inceputul noului an scolar, am aflat ca multe din caietele scolarilor s-au schimbat la infatisare. Voi posta doua coperti de caiete din prezent. Am sa postez si o fila dintr-un caiet al unui elev din trecut.
Attached Images
File Type: jpg caiete1.jpg (26,5 KB, 87 views)
File Type: jpg caiet3.jpg (25,2 KB, 91 views)
File Type: jpg caiet-mosu-1.jpg (46,9 KB, 83 views)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.09.2009, 13:17:23
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Ce inseamna concurenta prost inteleasa. Imi aduc aminte ca unele fete aveau la ore caiete studentesti cu miros de ciocolata sau de alte arome... Amestecul acestor mirosuri facea irespirabil aerul din clasa.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.09.2009, 15:36:43
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Citind un articol despre inceputul noului an scolar, am aflat ca multe din caietele scolarilor s-au schimbat la infatisare. Voi posta doua coperti de caiete din prezent. Am sa postez si o fila dintr-un caiet al unui elev din trecut.
Care o fi rostul acestei postari?
Oare esti pregatit sa te intorci la perioada Ceausescu, perioada care intradevar a produs invatamint de calitate in masa?
Oare iti mai aduci aminte la cite sacrificii trebuie sa faci si la cite lucruri trebuie sa renunti?

Printre altele, pe acele coperti si pe pozele acelea de oligofreni se tine tot guvernul si societatea romaneasca..asta asa ca o paranteza
Presedintele lucreaza pentru Sailor Moon si Frankenstein!...in caz ca nu stiai
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.09.2009, 15:59:41
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

NU am postat pentru ca imi lipseste perioada lui Ceausescu, ci pentru ca suntem pe calea cea mare - telenovelele sunt deja pe coperti. In curand poate o sa apara si Sorinel Pustiu, Adrian Copilul Minune,... este un inceput promitator.
Attached Images
File Type: jpg telenovela.jpg (35,2 KB, 51 views)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 14.09.2009, 16:06:06
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Atunci care estemesajul transmis de tine pentru ca in afara de lamentare in gol eu nu vad nici o posibilitate de a schimba ceva stiint ca aceste imagini vin PACHET cu toate cele din societatea de acum.

DACA DISPAR, dam in DICTATURA. Intr-o tara ca Romania deservita la modul TOTAL lui "Frankenstein" si fara coloana vertebrala proprie NU SE POATE ALTFEL
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.09.2009, 16:10:57
goldfinger17 goldfinger17 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.06.2008
Locație: Craiova,Dolj,Romania
Mesaje: 72
Implicit

omu vrea sa sublinieze ca pe vremea lui Ceausescu nu era desfraul de azi...Femei instigatoare la obscenitati pe copertile elevilor minori?Am avut odata un caiet,nu am gasit poza sa postez,pe care aparea o tipa ca aceea in lenjerie intima iar in zona nurilor avea 2 frunze (:)) pare haios insa nu e de gluma)....obisnuiesc copii inca de mici facandu-i familiari cu asa ceva...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.09.2009, 16:13:49
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Andrei, oare am ajuns ca la tot ce este nou sa luam pozitia de a ne pune mainile pe piept? In "afara" asa stau lucrurile?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.09.2009, 16:22:07
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Andrei, oare am ajuns ca la tot ce este nou sa luam pozitia de a ne pune mainile pe piept? In "afara" asa stau lucrurile?
"Afara" probail ca cineva deranjat de astfel de coperti ar face reclamatie la OPC sau ANPDC, fara sa mai considere asta o fatalitate
Reply With Quote
  #9  
Vechi 14.09.2009, 16:22:46
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Nu mai sunt nici caietele si nici elevii de altadata. Acest fapt este constatat de parinti si de profesori. In majoritatea cazurilor elevii stiu mai multe despre Pokemon sau Harry Potter, decat despre lectiile pe care le au de pregatit. Nu neaparat din cauza caietelor, ci pentru ca, prin diferite mijloace (TV, calculator), parintii i-au lasat in compania unor astfel de "prieteni".
Reply With Quote
  #10  
Vechi 14.09.2009, 16:28:55
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marius22 Vezi mesajul
Nu mai sunt nici caietele si nici elevii de altadata. Acest fapt este constatat de parinti si de profesori. In majoritatea cazurilor elevii stiu mai multe despre Pokemon sau Harry Potter, decat despre lectiile pe care le au de pregatit. Nu neaparat din cauza caietelor, ci pentru ca, prin diferite mijloace (TV, calculator), parintii i-au lasat in compania unor astfel de "prieteni".
De vina sint parintii, neputinciosi
Reply With Quote
Răspunde

Tags
caiete, scolari

Thread Tools
Moduri de afișare