Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.06.2012, 14:44:28
patricia2006 patricia2006 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 178
Implicit manastirea GHIGHIU

buna ziua!va rog frumos sa va rugati si pt mine Steliana,,,,vineri se face pelerinaj la manastirea GHIGHIU si persoana care se ocupa cu asa ceva mi-a spus ca nu mai are locuri,va rog sa va rugati sa mijloceasca DUMNEZEU sa mi se gaseasca si mie un loc.va rog frumos!imi doresc din suflet sa ajung!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.06.2012, 18:19:35
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
buna ziua!va rog frumos sa va rugati si pt mine Steliana,,,,vineri se face pelerinaj la manastirea GHIGHIU si persoana care se ocupa cu asa ceva mi-a spus ca nu mai are locuri,va rog sa va rugati sa mijloceasca DUMNEZEU sa mi se gaseasca si mie un loc.va rog frumos!imi doresc din suflet sa ajung!
Te pomenim sora la rinduiala noastra si indrasnim sa iti spunem ca la Ghighiu este icoana Maicii Domnului Siriaca , facatoarea de minuni.
Unii pelerini , ori prahoveni, care stiu o rinduiala mai veche , obisnuiesc ca de la intrarea in biserica si pina la icoana sa mearga in genunchi rugindu-se in acelasi timp . Altii insa nu o fac sau nu au cunostinta de asa ceva , insa indiferent ce vei face fizic , sa-ti lasi sufletul liber inaintea cinstitei icoane si din adincul lui sa te rogi Ei si sa-i vorbesti !
Iar cind vei sfirsi ale tale, pomeneste-ne si pe noi toti acesti vietuitori din acest spatiu ortodox, dupa numele pe care Dumnezeu insusi ni le stie in taina si ni le-a dat !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.06.2012, 18:21:47
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
buna ziua!va rog frumos sa va rugati si pt mine Steliana,,,,vineri se face pelerinaj la manastirea GHIGHIU si persoana care se ocupa cu asa ceva mi-a spus ca nu mai are locuri,va rog sa va rugati sa mijloceasca DUMNEZEU sa mi se gaseasca si mie un loc.va rog frumos!imi doresc din suflet sa ajung!
Maicuta sa te pazeasca si sa-ti randuiasca sa ajungi!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.06.2012, 02:23:58
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patricia2006 Vezi mesajul
buna ziua!va rog frumos sa va rugati si pt mine Steliana,,,,vineri se face pelerinaj la manastirea GHIGHIU si persoana care se ocupa cu asa ceva mi-a spus ca nu mai are locuri,va rog sa va rugati sa mijloceasca DUMNEZEU sa mi se gaseasca si mie un loc.va rog frumos!imi doresc din suflet sa ajung!
Va doresc sa ajungeti la aceasta frumoasa Manastire si sa va inchinati icoanei Maicii Domnului, facatoare de minuni. Eu am fost de mai multe ori si toate cererile mele au fost ascultate si implinite de Maicuta. Undeva in spatele Manastirii, este un izvor despre care se stie ca este tamaduitor al bolilor.

Daca nu reusiti sa ajungeti cu acest grup, sa nu va mahniti, se ajunge destul de usor si puteti sa mergeti si singura sau cu o prietena apropiata, poate chiar cu fetita dumneavoastra. Veti avea in felul asta mai mult timp sa va rugati si sa stati in tihna de vorba cu Maica Domnului cea Grabnic Ascultatoare.


Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Program Manastirea Ghighiu AGabriela Generalitati 0 19.07.2012 15:20:12
Manastirea agapia mirela1990 Generalitati 16 19.10.2010 16:34:04
Manastirea Ghighiu anaxor Generalitati 2 17.10.2010 00:45:52
Cine a fost la manastirea ghighiu? ingerul_pazitor Generalitati 6 08.08.2010 20:28:43
Stareta Epraxia de la Manastirea Ghighiu fratelemarin Stiri, actualitati, anunturi 5 09.09.2008 09:06:51