Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.08.2008, 19:33:47
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

buna ,din pacate si eu ma simt ca si tine si te inteleg,de multe ori sant acasa toti si ma simt singura si pustie,fiecaruia ii pasa doar de el insusi,aici pe acest forum imi alin sufletul,sant oameni extraordinari fiecare indiferent de varsta,important e ca stiu sa asculte ,sa fie alaturi de un suflet,ce imi doresc este ca si tine sa am cu cine vorbi cat mai mult in clipele grele sau fericite.din pacate fiecare avem timp limitat,si mai imi doresc sa fim anuntati pe adresa de mail de fiecare data cand primim un nou mesaj,el este hrana pentru suflet,gr de putere de a merge mai departe,de a zambi iar,de a ne bucura dupa o <ploaie>
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.08.2008, 20:14:30
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
am parinti,am si un iubit dar nici ei nu-mi sunt alaturi...mama spune ca sunt o nebuna,tata se gandeste numai la bani,iubitul de cate ori are ocazia fuge si se distreaza cu prietenii lui..
Bine ai venit pe forum!

Pai sa descoperim care-i baiul impreuna!

Tu cam cum gandesti despre parintii tai? Ce sentimente ai pentru ei?
Dar iubitul? este sotzul cu care te-ai cununat in Biserica? ori ce fel de iubit e?
E cunoscut proverbul, ca asa cum ne asternem, asa dormim! De aceea trebuie sa ne cunoastem hibele si sa le indreptam, ca altel n-avem parte in viata de liniste si pace, de bunatatea lui Dumnezeu!


Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.08.2008, 22:29:33
BogdanF BogdanF is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.07.2007
Mesaje: 89
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
Cu totii ne simtim singuri uneori. Pe site-ul asta mai poti discuta cu cate cineva, insa nu stiu daca asta este o solutie pe termen lung.

Roaga-te sa iti dea Dumnezeu prieteni credinciosi in orasul in care locuiesti. Neaparat sa fie credinciosi, a te imprieteni cu necredinciosii poate fi daunator sufletului tau.

Bogdan.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 30.08.2008, 22:32:54
ada03 ada03 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2008
Mesaje: 11
Implicit

...cred ca majoritatea trecem prin momente de astea si cu siguranta se datoreaza unor neimpliniri/lipsuri pe care poate nu le constientizam...daca stam si analizam mai bine situaia noastra poate vom reusi sa ne dam seama ce ne framanta si ce ne fura zambetul si bucuria...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 30.08.2008, 23:54:45
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
Hai sa fim singure impreuna! :) hai sa ne gandim ca Domnul acolo Sus se gandeste la noi, hai sa ii vorbim, hai sa vedem cum ne inconjoara cu aripile lor ingerii atunci cand se roaga pentru noi. Hai sa aprindem o candela fiecare impreuna. Hai sa vedem cat de frumos poate fi cerul instelat la sfarsit de august, cum se imbraca orizontul in fiecare dimineata in haine purpurii ca de sarbatoare, hai sa ne bucuram ca suntem, ca esti, ca sunt, ca poti zambi unuia care nu stie sau a uitat sa o faca. :)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 31.08.2008, 23:18:24
cotorceanucarmen cotorceanucarmen is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2008
Mesaje: 5
Implicit

Ana si eu sunt alaturi de tine si sper sa putem fi prietene bune si atunci cand esti singura poti sa scrii aici si eu voi citi tot si iti voi raspunde.Sincera sa fiu nici eu nu am prieteni decat 3 care imi sunt alaturi si ma inteleg asa cum sunt si eu fac acelas lucru pentru ei.Eu zic in felul urmator 3 dar buni pentru ca ne ajutam mult la nevoie.Asa ca bine ai venit in grupul nostru de prieteni sper sa pot sa te ajut atunci cand vei avea nevoie.Si eu am nevoie de prieteni.Singuri mei prieteni sunt viitorul meu sot si nasi nostri care ne vor cununa.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.09.2008, 00:31:35
camivero19 camivero19 is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

si eu ma simt singura. uneori si cand ma ia iubitul meu in brate si imi spune ca ma iubeste tot singura ma simt. Dar ma bucur pentru ca de cele mai multe ori singuratatea naste rugaciuni. si rugaciunea umple golul cu o caldura si o pace care mie mi-au ajuns drept dovada ca Dumnezeu exista. Vorbeste cu El si ai sa vezi ca nu esti singura niciodata.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.09.2008, 01:15:10
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mai fratilor, mai ales surorilor, vedeti sa nu cadeti in depresie! ce atatea ganduri negre? ce vreti voi de fapt ca sa nu va mai simtiti singure, vreti senzatii tari sau ce?

Dumnezeu nu ne lasa singuri niciodata si, cu siguranta, ne da si oameni care sa ne fie aproape si sa ne iubeasca, numai sa fim noi pregatiti sa-i recunoastem, adica sa gasim ochii aia buni cu care sa-i privim. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.09.2008, 02:38:37
Makavelli Makavelli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2007
Mesaje: 104
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Makavelli
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
am parinti,am si un iubit dar nici ei nu-mi sunt alaturi...mama spune ca sunt o nebuna,tata se gandeste numai la bani,iubitul de cate ori are ocazia fuge si se distreaza cu prietenii lui..
Te-ai gandit ca unii poate nu au nici prieteni nici iubit(a) eu zic ca sunt mofturi de moment... parerea mea :hmmm:
Reply With Quote
  #20  
Vechi 01.09.2008, 22:26:15
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
Chiar si daca ai vrea, nu esti singura. Atat ti-a trebuit sa intri pe acest forum. Te vom bate la cap pana cand vei zice: "lasati-ma in pace, vreau sa fiu singura". Ai incurcat-o.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O singura turma si un singur pastor! Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 4 16.02.2011 12:10:51
Diavolul se multumeste si cu o singura patima Irina-Luana Intrebari utilizatori 12 23.04.2010 11:03:11
singura in doi. lilia Generalitati 182 22.06.2007 13:10:04
Are 2 anisori si o singura sansa! mihaela_p Umanitare 7 28.05.2007 18:32:13
sunt departe ..si singura.. mioara Rugaciuni 18 20.12.2006 14:53:48