Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.08.2008, 13:03:36
anamaria90 anamaria90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 21
Implicit

pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.08.2008, 13:27:02
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..

trebuie sa existe un motiv pt toate aceste stari, ni-l dezvalui si noua?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.08.2008, 13:58:05
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
Asta este boala secolului nostru,singuratatea si tristetea.Este vorba de lipsa unei perspective istorice.Majoritatea oamenilor au impresia ca istoria s-a terminat,ca suntem la capatul ei,ceea ce nu este departe de adevar.Acest sentiment de capat de lume si drum ne bantuie pe toti deopotriva,de aceea cei mai multi se indeapta spre tot felul de trairi extreme,de aceea exista atat de multa deznadejde in lume.Acum lupta este foarte subtila,pentru ca fiecare din noi trebuie sa ne orientam spre vesnicie,pentru ca scopurile istoriei pamantesti sunt pe sfarsite.De exemplu,ceea ce pute cultiva indiferent de momentul istoric este dragostea dintre noi,pentru ca singura dragostea trece in vesnicie.Numai ca,fiind sub timp,trebuie sa gasim si ceva ce tine de acesta petru a ne dezvolta in el,in timp.Suntem foarte aproape de vesnicie,numai cine nu are ochi de vazut nu simte asta.Pe de o parte asta este un lucru bun,pentru ca inseamna ca suntem aproape de Domnul,pe de alta parte stim din Revelatie,ca inaite de finalul istoriei se va da o lupta crancena inre slujitorii lui Dumnezeu,foarte putini ramasi si cei ai diavolului,numerosi si bine inarmati.Din aceasta lupta,chiar in Apocalispa se spune ca noi ,crestinii vom pierde pe acest pamant,insa o pierdere temporara,pnetru ca apoi sa castigam vesnicia.Ei vor castiga acest pamant,insa pnetru putin timp,pentru ca apoi sa piarda totul in vesnicie.
Nu te teme,insa nici sa u fi naiva si sa crezi ca va fii totul usor si bine.Va fii o lupta foarte dra,foarte vicleana,insa trebuie sa ai curaj.Domnul nu are pe nimeni de pierdut
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.08.2008, 14:26:08
anamaria90 anamaria90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 21
Implicit

,,trebuie sa existe un motiv pt toate aceste stari, ni-l dezvalui si noua? ,,


simt lipsa unor prieteni cu care sa stau de vorba
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.08.2008, 14:31:35
anamaria90 anamaria90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 21
Implicit

am parinti,am si un iubit dar nici ei nu-mi sunt alaturi...mama spune ca sunt o nebuna,tata se gandeste numai la bani,iubitul de cate ori are ocazia fuge si se distreaza cu prietenii lui..
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.08.2008, 14:37:34
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Vrei sa fim prieteni!Ce pot sa-ti promit este ca voi incerca sa-mi fac timp sa te ascult si sa te inteleg.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.08.2008, 14:59:56
anamaria90 anamaria90 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 21
Implicit

iti multumesc Negroponte.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.08.2008, 15:10:06
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Draga anamaria, atait cat ai descoperit acest forum fi sigura ca nu mai esti singura! oricare dintre noi va avea timp sa discute cu tine despre orice vrei tu! Ai incredere! Eu cred ca am varsta mamei tale sau poate mai mult si sunt dispusa sa vorbim despre ce vrei tu, am si eu copii si te inteleg toti trecem prin clipe deastea.Ai incredere, nu esti nebuna iar eu sunt aici cand ai nevoie!(mess nede_mar)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.08.2008, 15:18:59
eudany01's Avatar
eudany01 eudany01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2007
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
pe zi ce trece sunt tot mai trista.ma simt singura..
cred k suntem in aceeasi oala, adik si eu ma simt la fel, e greu sa mai gasesti in ziua de azi "prieteni" care sa te inteleaga si cu care sa ai ce discuta, in general acum lumea doar la bani se gandeste si nimic altceva sau la pers. de langa.
e trist dar adevarat.
dak vrei mai putem vb.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 30.08.2008, 17:08:37
Iustin32 Iustin32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2008
Mesaje: 815
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria90
am parinti,am si un iubit dar nici ei nu-mi sunt alaturi...mama spune ca sunt o nebuna,tata se gandeste numai la bani,iubitul de cate ori are ocazia fuge si se distreaza cu prietenii lui..
Daca acum prietenul te neglijeaza, cu atat mai mult cand iti va fi sot. Atunci cand dragostea trece pe un loc 2 sau 3 si au prioritate ,,prietenii' de pahar sau de distracie, aia nu mai e dragoste. Atunci cand unul dintre cei doi nu intelege ca cel mai bun prieten trebuie sa-i fie celalalt, continuand si in casnicie la fel, ceva nu mai merge si trebuie pus punct. De ce se ajunge aici? Din lipsa credintei si a marturisirii lui Dumnezeu de catre tineri. Le e rusine sa discute despre Dumnezeu si ce fac ei pentru Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O singura turma si un singur pastor! Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 4 16.02.2011 12:10:51
Diavolul se multumeste si cu o singura patima Irina-Luana Intrebari utilizatori 12 23.04.2010 11:03:11
singura in doi. lilia Generalitati 182 22.06.2007 13:10:04
Are 2 anisori si o singura sansa! mihaela_p Umanitare 7 28.05.2007 18:32:13
sunt departe ..si singura.. mioara Rugaciuni 18 20.12.2006 14:53:48