Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 30.05.2011, 01:46:00
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Din pacate am ramas fara loc de munca.
Trebuie sa-mi intretin copilul in facultate , parintii sunt batrani si acum cand ar trebui sa fiu un sprijin sunt o povara.Nu conteaza nefericirea mea, conteaza nefericirea celor dragi.
Stiu rugaciunea Sf.Marta, si am aflat si de Rugaciunea lumanarilor aprinse, o cunosc.
V-as ruga daca ar putea cineva sa-mi spuna despre rezultatele ei.
Multumesc.
Buna seara,te sfatuiesc sa citesti acatistul SFANTULUI IOAN RUSUL.40 de zile,mie mi-a intors copilul acasa chiar in a 40 zi.sa-i citesti si viata si minunile,http://www.crestinortodox.ro/acatist...usu-67119.html, http://www.crestinortodox.ro/stiri/a...sul-73516.html, DOAMNE AJUTA!
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 25.01.2012, 18:25:27
copilpierdut copilpierdut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2011
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lavinia40 Vezi mesajul
Din pacate am ramas fara loc de munca.
Trebuie sa-mi intretin copilul in facultate , parintii sunt batrani si acum cand ar trebui sa fiu un sprijin sunt o povara.Nu conteaza nefericirea mea, conteaza nefericirea celor dragi.
Stiu rugaciunea Sf.Marta, si am aflat si de Rugaciunea lumanarilor aprinse, o cunosc.
V-as ruga daca ar putea cineva sa-mi spuna despre rezultatele ei.
Multumesc.
Rugaciunea Sfintei Marta este foarte folositoare. Cred ca atunci cand exista dorinta de a-L asculta pe Dumnezeu, orice rugaciune este binevenita.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 06.03.2012, 18:22:01
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Roaga-te si Sfantului Ierarh Nectarie marele facator de minuni!Sigur te va ajuta!
Fa acatistul Sfantului.Sfantul ajuta si face minuni mari celor ce se roaga cu credinta si cu lacrimi


Il poti gasi aici:http://www.crestinortodox.ro/acatist...rie-67076.html


Numai bine.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 06.03.2012, 18:59:23
florin.oltean75's Avatar
florin.oltean75 florin.oltean75 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.933
Implicit

Sufletul creste odata cu rostirea rugaciunilor scurte, bine talcuite si pline de simtire.

Rugaciunile grabnic ajutatoare nu folosesc la fel tuturora,
depinde de treapta pe care se afla fiecare, inclinatii si dispozitii particulare.

Una din cele mai adanci rugaciuni grabnic ajutatoare budiste suna asa:

"Doamne iau asupra mea toate pedepsele randuite fapturilor in urma pacatelor savarsite de ele, iar lor da-le de indata atat fericirea temporara cat si fericirea ultima, dragoste din preaplinul harului Tau si bucuria neschimbatoare de a Te cunoaste pe Tine, Adevarul"

O astfel de persoana se poate ruga sincer in acest fel, doar cand ajunge sa iubeasca profund toate fapturile.
__________________


Last edited by florin.oltean75; 06.03.2012 at 20:03:35.
Reply With Quote
  #55  
Vechi 15.03.2012, 17:30:18
laura17 laura17 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2012
Mesaje: 1
Implicit Acatistul sf Nectarie

Daca doriti sa va ajute, sa va rugati la SF Nectarie. Pe mine m.a ajutat si mi-am gasit loc de munca.Noroc si sa nu va pierdeti speranta.
Reply With Quote
  #56  
Vechi 29.05.2012, 15:00:08
iulians iulians is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.05.2012
Mesaje: 3
Implicit vreau ujn loc de munca

Citat:
În prealabil postat de gabriela_iagar Vezi mesajul
Ti`am atasat acatistul Maicii Domnului Grabnic ajutatoare.

Sa`ti fie de folos.
sunt barbat. eu caut un lodc de munca.

pentru barbati tot aceasta rugaciune este folositoare (pentru loc de munca) sau numai pt femei ?

va rog sa imi raspuindezti si mie la intrebare

va multumesc
Reply With Quote
  #57  
Vechi 29.05.2012, 15:18:35
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulians Vezi mesajul
sunt barbat. eu caut un lodc de munca.

pentru barbati tot aceasta rugaciune este folositoare (pentru loc de munca) sau numai pt femei ?

va rog sa imi raspuindezti si mie la intrebare

va multumesc
cum sa fie folositoare numai pentru femei???? rugaciunile sunt universale..... nu conteaza daca esti barbat sau femeie, batran sau copil, nu conteaza nici daca esti de alta religie, daca Il iubesti pe Dumnezeu orice rugaciune de bine poate fi indeplinita..... sper ca nu esti un troll.... nu am mai vazut o astfel de intrebare pana acum..... Dumnezeu sa te ajute>>> Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #58  
Vechi 29.12.2013, 20:19:42
kristynnakriss kristynnakriss is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.12.2013
Mesaje: 1
Implicit Biserica cu 33 de lumanari

Buna ziua,numele meu este Cristina si sunt in clasa a 12.
Vreau sa va povestesc o intamplare de anul acesta.
Eu pana in clasa a 11 am fost la profilul stiinte ale naturii insa eu din clasa a 9 vroiam sa intru la filologie deoarece nu intelegeam mai deloc matematica.
Din cauza sistemului de repartizare am ajuns la stiinte ale naturii.
In fine,am rezistat anii acestia pana am ajuns in clasa a 11 dar in acest timp tot am vorbit la secretariat,la director pentru a ma transfera insa fara niciun rezultat pozitiv,acelasi raspuns in toti anii"Nu avem locuri".
Asa am ajuns in clasa a 11,eu impreuna cu mama mea ne-am rugat amandoua pentru a reusi cumva sa ma transfer la filologie.
Am inceput sa ma duc la biserica Gheorghe cel Nou din Bucuresti pentru a aprinde cele 33 de lumanari si pentru a spune rugaciunea pentru a ma ajuta intr-un fel sa ma transfer.
Cand lumea spune ca Dumnezeu este mare si te ajuta cand te rogi cu sufletul si cu credinta trebuie sa-i ascultam deoarece Dumnezeu chiar este mare iar pe mine ma ajutat sa ma transfer la filologie printr-o fosta profesoara din generala care nici nu-mi trecea prin minte sa-i spun despre "durerea" mea,cand am intalnit-o pe holul liceului parca Dumnezeu mi-a trimis un gand "du-te si spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea despre problema ta".
Iar asa Dumnezeu chiar m-a ajutat iar pentru mine acest lucru a fost de o insemnatate foarte mare deoarece tot viitorul meu depindea de bac(daca dadeam bacul la matematica sigur il picam cu brio).


Slavit fie Domnul Nostru! Doamne ajuta!
Nu uitati sa va rugati la Dumnezeu,la Fecioara Maria,la toti parintii(Parintele Arsenie Boca etc) si sfintii nostri deoarece chiar te ajuta daca crezi in ei.

Urmeaza sa dau si bacalaureatul si deja mi-am pus nadejdea in Dumnezeu si in toti sfintii pentru a ma ajuta sa iau bacul cu nota foarte mare.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune grabnic ajutatoare - Rugaciunea Sfintei Marta mihaelatoporas Intrebari utilizatori 25 18.04.2017 16:56:18
Sfantul Fanurie-celor in nevoie grabnic ajutator Marius22 Diverse Sarbatori 26 27.08.2012 17:04:32
ce rugaciune grabnic ajutatoare sa fac carmenrachita Rugaciuni 24 29.06.2012 09:31:16
Rugaciuni... silvia55 Rugaciuni 23 10.04.2012 10:42:20
Rugaciuni? Noesisaa Intrebari utilizatori 1 27.05.2011 17:36:50