Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.07.2010, 14:33:58
Nicoleta IGNAT's Avatar
Nicoleta IGNAT Nicoleta IGNAT is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.07.2010
Mesaje: 1
Implicit Jurnalul unei mame invingatoare

Ce face o mamă când copilul ei este bolnav? Speră că familia îi va fi alături, că medicii vor găsi un leac pentru boala copilului și că tratamentul va da rezultate în cel mai scurt timp.

Dar, ce faci când îți dai seama că esti singura care vrei cu adevărat să-l salvezi, că medicii nu știu ce are, și cu atât mai puțin ce să-i facă? Când se ivește o speranță vagă, dar n-ai nici măcar primele 3 cifre din suma care ți se cere? Abandonezi totul și zici că "N-a fost să fie?" sau mergi mai departe, contra tuturor piedicilor?

Citește povestea adevarată a unei mame care n-a renunțat și care a învins! Bucură-te că nu ți s-a întâmplat ție, află ce să faci dacă ți se va întâmpla și pune-ți speranța în Dumnezeu!

Este povestea mamei care a mers până la El, cu sufletul în genunchi, cerându-I o viață în plus pentru fiul ei.

Citește povestea mea pe http://NicoletaIGNAT.com/blog!

Last edited by Nicoleta IGNAT; 25.07.2010 at 14:47:55.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.07.2010, 14:58:17
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicoleta IGNAT Vezi mesajul
Citește povestea adevarată a unei mame care n-a renunțat și care a învins! Bucură-te că nu ți s-a întâmplat ție, află ce să faci dacă ți se va întâmpla și pune-ți speranța în Dumnezeu!

Este povestea mamei care a mers până la El, cu sufletul în genunchi, cerându-I o viață în plus pentru fiul ei.

Citește povestea mea pe http://NicoletaIGNAT.com/blog!
Cutremuratoare situatie...minunate cuvinte....si totusi, Dumnezeu exista.
BRAVO!!!

In asemenea situatii eu nu mai am ce spune, cuvintele sunt de prisos...felicit curajul si credinta mamei si multumesc din suflet lui Dumnezeu ca exista iar ceea ce El decide este sfant si cu siguranta bun pentru absolut oricine....trebuie numai sa ne autoeducam sa intelegem si sa acceptam asta.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.07.2010, 20:54:54
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

"Cine este Dumnezeu mare ca Dumnezeul nostru, Tu esti Dumnezeu Care faci minuni."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
mame denaturate Ioana-Andreea Generalitati 97 27.01.2012 20:32:57
Durerea unei mame, lilisor Generalitati 83 28.08.2011 18:21:48
rugaciuni pentru viitoare mame Mirela0110 Generalitati 0 03.03.2011 14:12:16
Valoarea unei femei zoridezi Generalitati 3 31.05.2010 13:28:16
O Rugaciune invingatoare povestitorul_dragutz Rugaciuni 3 22.12.2008 20:20:32