Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.06.2011, 19:55:59
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit intrebare

M-ar interesa si pe mine,daca a incercat cineva tinctura de usturoi macerat in alcool?Are vreun efect negativ, contraindicatii....!Intentionez sa o prepar si eu, dar nu mi-ar strica o parere de la cei care au folosit-o.Multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.06.2011, 20:03:44
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.b Vezi mesajul
M-ar interesa si pe mine,daca a incercat cineva tinctura de usturoi macerat in alcool?Are vreun efect negativ, contraindicatii....!Intentionez sa o prepar si eu, dar nu mi-ar strica o parere de la cei care au folosit-o.Multumesc!
o colega de serviciu ia aceasta reteta si a spus ca deocamdata nu are nici un fel de problema
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.06.2011, 20:05:18
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Pentru ce se foloseste?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.06.2011, 20:06:53
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.b Vezi mesajul
M-ar interesa si pe mine,daca a incercat cineva tinctura de usturoi macerat in alcool?Are vreun efect negativ, contraindicatii....!Intentionez sa o prepar si eu, dar nu mi-ar strica o parere de la cei care au folosit-o.Multumesc!
Dar de ce trebuie macerat in alcool? Ce se intampla daca bei pur si simplu in fiecare zi cateva picaturi din aceasta tinctura? Eu intr-o vreme beam in fiecare zi 2 catei de usturoi. Sunt foarte buni pentru detoxifierea organismului, insa, ar fi bine sa-l cumperi din piata de la tarani pentru ca cel din supermarket nu e prea bun.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.06.2011, 22:14:50
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Pentru ce se foloseste?
Eu am cancer limfatic si mi l-a recomandat cineva pt stimularea imunitatii, insa am auzit ca de la el scazi in greutate, ceea ce eu nu-mi doresc pt ca sunt deja f. slabuta.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.06.2011, 23:09:33
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Si care e legatura intre cancer si imunitate?

Nu cred ca de stimularea imunitatii ai nevoie avand in vedere ca tocmai o parte a sistemul imunitar, mai exact limfocitele sunt cele care au luat-o razna la forma asta de cancer..

Incearca sa afli despre ce e vorba cu problema asta a ta, mai intai din surse medicale de specialitate, pe urma sa apelezi la terapii "naturiste".
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.06.2011, 23:11:34
Dobra Daniela Dobra Daniela is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.11.2010
Mesaje: 70
Implicit Buna seara!

Mama mea a facut aceasta cura...ai voie sa o faci doar o data la 5 ani...a ajutat-o cu metabolismul, imunitatea si a pierdut kg in plus. pe ea a ajutat-o! sa te ajute si pe tine!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.06.2011, 23:28:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dobra Daniela Vezi mesajul
Mama mea a facut aceasta cura...ai voie sa o faci doar o data la 5 ani...a ajutat-o cu metabolismul, imunitatea si a pierdut kg in plus. pe ea a ajutat-o! sa te ajute si pe tine!
Avea cancer limfatic?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 26.06.2011, 12:55:05
LittleSparrow LittleSparrow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 118
Implicit

Pentru imunitate scăzută, încercați și uleiul de cătină.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.06.2011, 14:54:13
mirela.b
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Si care e legatura intre cancer si imunitate?

Nu cred ca de stimularea imunitatii ai nevoie avand in vedere ca tocmai o parte a sistemul imunitar, mai exact limfocitele sunt cele care au luat-o razna la forma asta de cancer..

Incearca sa afli despre ce e vorba cu problema asta a ta, mai intai din surse medicale de specialitate, pe urma sa apelezi la terapii "naturiste".
Domnule, eu am facut trei ani de citostatice si raze....cam stiu ce e cu boala mea....cancerul nu se vindeca prin citostatice ci printr-un regim de viata echilibrat din toate punctele de vedere.
Incerc pe cat posibil sa urmez o dieta cat mai corecta, si apelez la darurile lasate de Dumnezeu.Multumesc pt raspunsuri!Daca cineva a mai urmat aceasta cura sa-mi scrie pe privat.
Reply With Quote
Răspunde