Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 23.08.2010, 23:45:08
anika12 anika12 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Mesaje: 36
Implicit

Cum o mai duce poetul nostru???
Reply With Quote
  #72  
Vechi 21.09.2010, 18:14:49
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Saptamana trecuta am reusit sa ma intalnesc cu Nicolae si a primit cele cateva hainutze si incaltari pe care am reusit sa le strangem pentru el.
Sunt cateva persoane care incearca sa gaseasca o portita pentru el,in sensul de a-i face rost un acoperis deasupra capului si un loc de munca,insa pana acum am reusit sa obtinem niste promisiuni care nu s-au concretizat,din pacate...
Inca mai cautam,mai ales ca se anunta o iarna cumplita pe care nu ne-am dori sa o petreaca tot intr-o vila parasita,tremurand de frig si singur.
Multumesc totodata celor care mi-ati scris pe privat incercand fiecare dupa priceperea sa sa dati un sfat,o sugestie,toate sunt binevenite si mai ales ca stim ca niste oameni cu suflet se gandesc la acest nefericit al sortii!
Maine am inteles ca va veni in Sinaia reporterul de la Formula As care a scris primul articol despre el si va face un reportaj ce va urma a fi difuzat pe unul din posturile nationale (tvr),inclusiv pe TVR International.Va voi anunta cand anume va fi difuzat reportajul pentru ca sa puteti sa il urmariti.
In rest,ne ramane sa ne luptam in continuare sa gasim o solutie,insa e clar ca avem nevoie de ajutor,e nevoie sa se bata la cat mai multe usi pentru el,pentru ca doar unindu-ne putem sa il ajutam pe acest frate al nostru batut de soarta.
Revin cu vesti,Doamne ajuta!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #73  
Vechi 23.09.2010, 13:13:24
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Acum putina vreme am discutat cu Nicolae si m-a rugat daca mai pot sa ii fac rost de niste hainutze mai groase si incaltari care sa ii fie de folos pentru iarna.
Eu sper la mai mult de atat,adica la un acoperis,insa aici depinde si de ce va vrea Dumnezeu,insa macar,pana una alta cu cele de mai sus sa incercam sa il ajutam.
O zi minunata va doresc si multumiri inca o data celor care cu gandul si fapta incercati sa il ajutati pe Nicolae!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #74  
Vechi 24.09.2010, 15:01:43
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerinul Vezi mesajul
Poetul din gara Sinaia

Il cheama ...............
Dureroasa si dramatica viata... Impresionante curajul si taria lui de caracter.
Iar tie, celui care i-ai facut cunoscuta povestea, iti aduc laude si pentru modul in care ai relatat-o. Realmente ai talent la scris.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 25.09.2010, 10:30:44
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Ma tot gandesc sa incerc sa discut cu parintele Tanase de la Valea Plopului,inca nu am reusit sa gasesc un contact de-al dansului,poate ma puteti ajuta in acest sens.Ma refer la telefon,pentru ca mailuri a trimis o cunostinta de-a mea si nu a primit vreun raspuns.
La fel,poate aveti idee de vreun loc similar unde am putea cere ajutor pentru Nicolae.
Va multumesc frumos!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #76  
Vechi 25.09.2010, 16:53:23
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Astazi este ziua lui Nicolae: implineste frumoasa varsta de 33 ani.
LA MULTI ANI, Nicolae! Multa sanatate, bucurii si rezolvarea problemelor tale, iti doresc din tot sufletul.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 25.09.2010, 20:39:26
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit La multi ani!

Draga Nicusor! Ma bucur din suflet sa aflu ca azi e ziua ta nastere. Cu aceasta ocazie iti doresc din suflet multa sanatate, pace-n suflet, impliniriea tuturor dorintelor tale, sa ajungi sa-ti publici toate poeziile, sa-ti gasesti un camin, sa capeti o slujba, sa te poti integra in aceasta societate.
Fii tare , nadajduieste ca bunul Dumnezeu va avea grija de tine si va face sa rasara soarele si pe strada ta. Iti doresc traditionala urare de : LA MULTI ANI! alaturi de un mesaj pe care l-am primit si eu ceva timp in urma:

" Un zambet nu costa nimic, dar poate face mult bine, te odihneste cand esti obosit, te mangaie cand esti intristat, te imbarbateaza cand esti descurajat.
Zambetul nu este dat cu forta si nu se fura, el are valoare cand este daruit din inima.
Zambeste in orice incercare si sufletul tau va ramane mereu tanar!
Sa ai o zi binecuvantata! Cu mult drag, icamilin
Attached Images
File Type: jpg Sf. Nicolae.jpg (43,9 KB, 1 views)
File Type: jpg 25-Ecaterina.jpg (33,1 KB, 0 views)
File Type: jpg Maica_20Domnului_204.jpg (28,4 KB, 1 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #78  
Vechi 26.09.2010, 08:20:07
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

"La Multi Ani!" draga Nicolae...chiar nu am stiut ca ieri era ziua lui.
O sa ii trimit oricum si un mesaj pe telefon.Sa ii ajute Dumnezeu sa isi gaseasca si el drumul si stabilitatea in viata!

__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #79  
Vechi 26.09.2010, 13:58:16
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu te cunosc Nicolae personal, dar am citit despre tine. Să știi că sunt mulți oameni care te iubesc și care se gândesc la tine.Dumezeu și Maicuța Domnului să te apere și să te ajute să-ți faci un rost în viață.
Și pentru-că nu am altceva a-ți dărui iată în dar o tufă de trandafiri tomnaticii din grădina mea.
LA MULȚI ANI !
Dorina
Attached Images
File Type: jpg DSCF4641.jpg (52,0 KB, 5 views)

Last edited by dorinastoica14; 26.09.2010 at 14:01:11.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 15.10.2010, 16:18:28
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ieri am dat peste mai multe anunturi cu recrutari pentru munca in strainatate. Cine stie, poate se va gasi ceva si pentru poetul nostru.
Din cate stiu se apropie recolta de citrice in Spania. Ah, si cand ma gandesc ce cald este acum acolo, in vreme ce aici se lasa frigul tot mai mult... Cu ajutorul lui Dumnezeu inainte!

http://netjobs.ro/cv-premium

http://netjobs.ro/locuridemunca-jobu...are-30520.html
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poetul si omul ADRIAN PAUNESCU dorinastoica14 Generalitati 560 15.11.2010 15:44:51
Muzica la manastirea Sinaia Micky Muzica Bisericeasca 0 28.05.2007 14:09:31
Imagini din biserica cea noua a Manastirii Sinaia cod_gabriel Intamplari adevarate 8 27.04.2007 15:03:35