Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.08.2009, 11:25:20
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adriano Vezi mesajul
bine, am inteles . va multumesc !
dar de ce oare am iubito asa de mult ?
oare nu e ea aleasa vietii mele ? credeti in asa ceva ? va rog sami raspundeti, ca mie tare greu sa inteleg "DE CE ?" !!
Draga Adriano se mai intampla uneori sa credem ca am dat peste dragostea cea mare si sa ne insalam.
Poate e prima ta dragoste si de aceea suferi atat de mult, insa sa nu crezi ca esti primul sau ultimul care sufera din dragoste, cu totii trecem uneori prin asemea experiente mai mult sau mai putin.
Sincer si mie mi s-a intamplat cu ani in urnma, si inteleg ca suferi si ca ai impresia ca lumea s-a sfrasit odata cu pierderea iubitei tale.
Cred ca esti tanar, ai sa o uiti, iesi cu prietenii, ocupa-ti timpul si mintea... Iti trebuie timp si rabdare.
Ai sa vezi ca peste ani ai sa te amuzi de situatia asta.

Doamne ajuta!
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.08.2009, 21:03:37
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adriano Vezi mesajul
Salut ! Sunt nou pe aici... si as vrea sa va cer un sfat.
Acum vreo 4 ani m-am indragostit de o fata(era prima mea prietena) dar eu eram foarte prost... in cele din urma m-a lasat si acum are si copil cu cel pt care m-a lasat. Vreau sa va zic ca era cuminte si fecioara in acel timp... dupa ce neam despartit mia spus ca m-a iubit cu adevarat dar eu eram prea egoist, gelos si de asta ma lasat.
Ce vreau eu este ca nu am putut sa o uit si chiar o visez si regret ce sa intamplat ... cu toate astea chiar daca are copil parca as vreo inapoi(deci am iubito enorm) sau macar, nu stiu sa ma impac cu ea, sai zic ca am fost prost si sai arat cine sunt cu adevarat si daca ma mai vrea si ea inapoi, bun, daca nu sa stiu macar ca am fost sincer fata de ea(aratandui cine sunt de fapt) si daca asta e alegerea ei atunci cred as putea uita-o si as fi impacat cu mine ...
Nu stiu cum sa fac toate acestea pt ca ea este departe(in alta tara) ...culmea ca in orasul unde este ea am o ruda mai indepartata( dar la care nu pot apela) si am fost si eu acum 2 ani.
Imi pare sincer rau pentru tine, dar nici prin gand sa nu-ti treaca sa desparti o familie (sau sa o incurajezi pe ea sa faca asta). Ar fi un pacat groaznic si nu ar aduce decat necazuri si urgia lui Dumnezeu. E o ispita, roaga-te sa plece gandul asta de la tine.

Bogdan.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.08.2009, 21:06:45
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

In afara de asta, mai gandeste-te si cata suferinta i-ar provoca asta actualului ei sot. Cum ai putea sa-ti faci tu o familie pe suferinta altcuiva?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va cer un sfat Dreamm Generalitati 20 12.07.2011 09:46:19
Un sfat? silent assasin Generalitati 24 30.03.2011 22:24:41
un sfat va rog monacu Impartasania (Taina Euharistiei) 14 25.03.2011 15:01:31
Un sfat va rog potoceanc Generalitati 33 07.09.2010 00:44:39
un sfat de la voi pacifistul Generalitati 19 14.10.2008 19:30:25