Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.01.2010, 20:23:48
diviner diviner is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit Unde va petreceti Sfanta Sarbatoare a Pastelui?

Unde va petreceti Sfantul Paste? In familie, cu parintii, plecati undeva ? Excursii in locurile Sfinte?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.01.2010, 20:49:20
redandrei90's Avatar
redandrei90 redandrei90 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.08.2009
Locație: Craiova
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Citat:
În prealabil postat de diviner Vezi mesajul
Unde va petreceti Sfantul Paste? In familie, cu parintii, plecati undeva ? Excursii in locurile Sfinte?
in familie... in niciun caz in discoteci sau cluburi cum sea poarta in ziua de azi:)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.01.2010, 21:51:03
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de redandrei90 Vezi mesajul
in familie... in niciun caz in discoteci sau cluburi cum sea poarta in ziua de azi:)
Poi cei care-s prin locurile alea in noaptea invierii sarbatoresc iepurasi, oua rosii, shoppingurile traditionale prin malluri , in niciun caz invierea lui Hristos, in niciun cas Pastele care inseamna eliberare
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.01.2010, 22:02:59
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Eu ma duc la Biserica cu prietena mea sa luam lumina si apoi ne culcam si astept a doua zi. Iar a doua zi stau cu familia acasa ori ma duc la prietena si stau cu ea afara la strada si vorbim glumim una alta. Mie imi place simplitatea asa cum ii place si prietenei mele.. Si asta cu cluburi discoteci este un lucru urat sa zic asa... nu vad distractia in a bea peste masura , a fuma droguri si sa dansez cu fel si fel de fete.
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.01.2010, 22:06:41
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

E bine sa mergi la Biserica sa iei LUMINA, dar nu cred ca este suficient! Adevarata intalnire cu Hristos este in timpul Sfintel Liturghii din Noaptea Invierii , sa nu o trecem cu vederea!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.01.2010, 22:27:25
diviner diviner is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit

Ai dreptate Gabriela.
__________________
www.zepelintour.ro Calatorie de poveste!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.01.2010, 05:50:59
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Eu ma duc la Biserica cu prietena mea sa luam lumina si apoi ne culcam si astept a doua zi. Iar a doua zi stau cu familia acasa ori ma duc la prietena si stau cu ea afara la strada si vorbim glumim una alta. Mie imi place simplitatea asa cum ii place si prietenei mele.. Si asta cu cluburi discoteci este un lucru urat sa zic asa... nu vad distractia in a bea peste masura , a fuma droguri si sa dansez cu fel si fel de fete.
Foarte frumos ce bine ar fi daca si alti tineri ar face asa ca tine si prietena ta nu ar mai fi atitea necazuri pe lumea asta, asa sa stai........
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserici unde se slujeste Sfanta Liturghie in noaptea de Craciun Mihailc Generalitati 22 24.12.2015 18:37:23
Cum va petreceti timpul liber? alexdu Generalitati 7 12.01.2013 18:21:42
Postul pastelui ungreier Generalitati 13 06.02.2011 21:32:12
Ce inseamna pentru fiecare dintre voi Sfanta Sarbatoare a Craciunului? ioanaz Diverse Sarbatori 41 30.12.2009 16:33:53
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 23:35:45