Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.10.2010, 22:09:43
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
nu a mai vrut sa vb si-a folosit harul doar in scop propriu dc a devenit violent iti spun eu avuse o iubita pe care o lasase sau poate cineva care il ura si lucra cu duhuri rele ia facut tot felu de farmece sal omoare a fost la manastire la purificat si de atunci toate clarviziunile si-lea folosit in scop propriu asta e explicatia de 10 pe linie mi sa spus sa nu mai vb despre mine luni ma voi duce la o manastire sa voi vorbi cu un preot. Sa va mai spun ca exista f multa lume care detin calitati dar no spun nimanui doar la cei f apropiati explicatia daca ii zici la un om trecutu sau cei place ii ghicesti cum zice lumea e considerat ori posedat ori ca lucreaza cu duhuri rele,ciudat etc. uni oameni detin al 3 lea ochi ochiul mintii daca se gindesc la o persoana pur si simplu isi da seama ce fel de persoana e sunt f multe lucruri pe care oamenii nu le cunosc... e ultimu mesaj lasat de mine pe acest forum va multumesc pt indrumari Doamne ajuta
mai baiatule nu cumva ti-ai facut de lucru cu ioghini sau din astia cu inforenergetica caci ,aceia vorbesc,asa cam in genul tau pai de e asa e de rele baiete de vrei sa mai fi normal te asteapta o perioada lunga de post dezlegari de farmece si duhuri rele,sf.spovedanie,inpartasania dupa vrednicie si vei fi alt om.haina care o porti nu este lumina,imbraca-te in lumina si vei vedea diferenta iti lipseste cu desavirsire smerenia.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.10.2010, 23:07:53
ionut12 ionut12 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2010
Locație: IASI
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Exclamation Pt clarvazator

Daca se intamla asta nu inseamna ca ai darul inaintea vederii
apoi vb la o alta persoaa dute neaparat la un duhovnic si spunei tot chiar daca poti s ate spovedesti cu siguranta te va ajuta
daca n minti eu sincer mas speria sa mi se intample asta
de ci gasesteti un duhovnic spovedestete si mergi mai des la biserica ai s avezi ca o sa fie bine o sa treca

doamne ajuta
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.10.2010, 01:55:44
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit

vreau sa va arat oameni care au abilitati urmariti cu atentie ultimul concurent pare a lucra cu duhuri necurate urmariti si ramineti uimiti sau eventual bagatil la un loc cu vrajitoarele care pacalesc lumea http://www.youtube.com/watch?v=U3hLCHssaXE
Reply With Quote
  #14  
Vechi 23.10.2010, 02:18:48
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
vreau sa va arat oameni care au abilitati urmariti cu atentie ultimul concurent pare a lucra cu duhuri necurate urmariti si ramineti uimiti sau eventual bagatil la un loc cu vrajitoarele care pacalesc lumea http://www.youtube.com/watch?v=U3hLCHssaXE
Nu a zis nimeni ca nu ai acele abilitati sau ca nu exista.
Intrebarea este de ce?
De la cine sunt?
Iti ajuta in mantuire? Te smeresc? Iti vezi pacatele? Vezi iadul inaintea ta? Sau dimpotriva, te crezi deosebit?

Citeste vietile sfintilor parinti pentru a vedea ce viata e nevointa si curatenie aveau ei pentru a primi harisme. Poti sa te compari cu ei?

Citeste si cartile despre inselare, cum ar fi cea scrisa de Sf. Ignatie Brianceaninov.

Nu esti criticat din neincredere sau invidie sau bigotism sau mai stiu eu ce.
Cei care ti-au scris te cred in pericol. Si eu cred la fel.
Dumnezeu sa te lumineze.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.10.2010, 09:00:04
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de clarvazator Vezi mesajul
buna ma numesc dragos am 24 de ani si am o mare nedumerire de 7 luni mi se intimpla unele lucruri care imi da foarte mult de gindit ( ex de multe ori cind cineva povesteste o intimplare in capul meu deruleaza un flesh cu ceva din poveste pur si simplu vad din cea ce povesteste mi se intimpla de f multe ori sa simt emootiile persoanei de linga mine frica ura bucuriie mi se mai intimpla sa citesc gindurile celor de linga mine daca ma gindesc la cineva vad ce face pun mina pe tel il sun si il intrb asta faci imi confirma am mai vb cu anumite persoane si mi sa spus ca sunt clarvazator vreau ajutor ma perd in ginduri mie frica sa nu inebunesc si cel mai mult vad daca sunt ametit atunci pur si simplu ating o persoana sii ii ghicesc trecutul mai ales secretul pe care il poarta daca sunt in pericol simt va rog luati in serios acest mesaj si rog o mina de ajutor daca exista cineva cu aceste calitati va rog contactatima pe id de mess dragos_fgm misa mai spus ca am har de la D-zeu e greu de crezut ceea ce va spun dar mi se intimpla rog luati in serios acest mesaj multumesc
Ai niste capacitati extrasenzoriale putin mai dezvoltate decat restul oamenilor.Nu exista om sa nu aiba asa ceva,insa cei mai multi le ignora.Nu este vorba de clarvedere sau clarauditie,ci esti putin mai sensibil si intri in rezonanta telepatica cu cel de langa tine,cam asta se intampla.
Nu e nimic de speriat,insa in acelasi timp ai si o mare responsabilitate.
Alcoolul in nici un caz nu te va ajuta,ci te va trage inapoi,asa ca e mai bine sa stai departe de el.
Ce te-ar ajuta cu adevarat,ar fi indreptarea catre spiritualitate si adoptarea unui stil de viata in care sa devii foarte responsabil cu absolut tot ce faci,spui,gandesti.
Deasemenea,trebuie sa stii ca nu ai voie sa intervii in viata altor oameni fara acceptul lor sau sa iti folosesti aceasta capacitate fara discernamant,in exces sau in joaca,pentru ca altfel toate lucrurile astea se vor intoarce impotriva ta,te vei vedea stors ca o lamaie de energie cu riscul de a pierde haturile in propria ta viata.
Mai precis,energia pe care o folosesti nu vine de la sursa divina in mod direct,ci de la tine insuti,asa ca daca iti vei risipi propria energie aiurea in tramvai cu astfel de jocuri cu prietenii etc,risti sa nu mai ai pentru tine si chiar sa te imbolnavesti la un moment dat.
Iti repet ca o viata spirituala are o importanta majora pentru echilibrarea ta pe toate planurile,pentru o intelegere mai profunda a lumii acesteia si pentru inaltarea spiritului catre alte nivele,mai elevate.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 23.10.2010 at 09:13:56.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.10.2010, 10:13:26
t_iubesc t_iubesc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2010
Mesaje: 9
Implicit

Sa stii, Dragos, ca si eu cred ca sunt un pic special. Iti spun sincer ca am o intuitie iesita din comun si am avut si eu flashuri de genul asta. Si eu simt emotiile celor din jur si le ghicesc gandurile dupa mimica fetei si stiu exact aproape ce gandesc in anumite momente. Presimt ca voi intra in comunicare directa chiar si cu spiritele trecute din lumea asta, mereu ma gandesc la alte lumi paralele si intuiesc evolutia lucrurilor fara sa vreau. Pe langa asta, am avut si momente de clarviziune si chiar mi-ar placea sa devin clarvazator, simt ca am ceva cu domeniul asta. Toata lumea crede ca sunt ciudat si chiar sunt foarte ciudat.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.10.2010, 14:20:56
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

Exista 3 tipuri de ganduri pe care le avem.
Gandurle care ne vin de la noi: mi-e sete, mi-e foame.
Gandurile care ne vin de la draci: sa pacatuim, mai sunt si vise sau alte senzatii senzoiale.
Gandurile care ne vin de la ingeri, in special de la ingerul pazitor. Mai sunt si vise sau alte capacitati senzoriale care pot veni de la Dumnezeu.

Problema e ca nu putem face diferenta intre toate din cauza pacatelor si patimilor noastre. Si ne putem insela.

Sfintii care au primit anumite daruri, le-au primit dupa despatimire, dupa ce s-au luptat mult timp cu pacatele si le-au invins. Eu, personal, ma indoiesc de cei care spun ca au puteri paranormale si mai spun ca le au de la Dumnezeu, insa fara se se fi despatimit.

Iti mai sugerez sa spui cat mai des rugaciunea "Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul" inclusiv cand iti mai vin informatii dobandite pe cai extrasenzoriale.

Ai afirmat ca suntem obsedati de draci. Nu suntem, dar de ce sa nu luam in calcul si ipoteza asta, sau ne ferim de ceea ce nu ne convine si este posibil sa fie adevarat?(nu stiu care ipoteza e adevarata sau nu, Dumnezeu stie asta.)
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #18  
Vechi 05.04.2011, 11:28:00
clarvazator clarvazator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Mesaje: 10
Implicit buna tuturor

au trecut ceva luni de cind am postat.acum am inceput sa ma inteleg mai bine tinind post am fost la citeva slujbe SF maslu am inceput cu rugaciuni si usor usor incep sa inteleg rostul meu pe pamint .
Reply With Quote
  #19  
Vechi 05.04.2011, 13:32:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Totusi nu ne-ai spus daca ai practicat sau practici yoga sau aderi la alte forme de misticism non-crestin.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 05.04.2011, 15:11:20
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de t_iubesc Vezi mesajul
Sa stii, Dragos, ca si eu cred ca sunt un pic special. Iti spun sincer ca am o intuitie iesita din comun si am avut si eu flashuri de genul asta. Si eu simt emotiile celor din jur si le ghicesc gandurile dupa mimica fetei si stiu exact aproape ce gandesc in anumite momente. Presimt ca voi intra in comunicare directa chiar si cu spiritele trecute din lumea asta, mereu ma gandesc la alte lumi paralele si intuiesc evolutia lucrurilor fara sa vreau. Pe langa asta, am avut si momente de clarviziune si chiar mi-ar placea sa devin clarvazator, simt ca am ceva cu domeniul asta. Toata lumea crede ca sunt ciudat si chiar sunt foarte ciudat.

Doamne ajuta!
Ai grija ce-ti doresti...Esti o fire intuitiva si empatica, insa pana la clarvedere e drum lung....Nu ti-o dori...s-ar putea sa regreti, crede-ma...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nedumerire, mare nedumerire! ToaderValentin Intrebari utilizatori 16 29.02.2012 00:33:36
Nedumerire.Manastirea Radu Voda.Ajutor va rog tigerAvalo9 Intamplari adevarate 1 16.08.2011 21:30:46
Cer un mic mare ajutor unu_oarecare Pocainta 12 13.01.2011 19:28:10
O mare nedumerire Bucur Generalitati 15 04.12.2006 08:33:39
O mare nedumerire Bucur Generalitati 1 20.11.2006 12:40:36