Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #24  
Vechi 16.03.2011, 21:03:19
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
___________

Woow Traditie1...in sfarsit suntem de acord....E precum ziceam ziua trecuta : Cine are daruri capatate de la Domnul, nu le trambiteaza ! Amin.
Cum le înțelegi tu pe toate pe dos!

Când ți-am arătat că și hindușii au experiențe near-death tu ai zis că nu ești hindusă, deși scopul mesajului meu nu era să arăt asta ci că la hinduși experiențele near-death au alt conținut, conform religiei lor, ceea ce dovedește că experiențele near-death variază în funcție de religia fiecăruia, pentru că nu sunt niște realități ci niște halucinații create de diavoli.

Acum citezi un pasaj din mesajul meu care arată clar că cine crede că are harisme de fapt e în înșelare. Nu există astfel de harisme. Singurul dar divin adevărat este cunoașterea, celelalte sunt fermecătorii diavolești.

Și de lăudat deja te-ai lăudat destul, ai menționat de câteva ori că ai 'harisme', ba chiar te-ai lăudat și cu faptul că nu te lauzi.

Nu vreau să mă refer la tine ca să nu zici că te judec, dar îți recomand să citești cartea Sfântului Ignatie despre înșelare și să te documentezi asupra nenumăratelor contrafaceri dialovești, precum și asupra virtuții smereniei și pericolului mândriei și închipuirii de sine.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
AM FOST IN MOARTE CLINICA Ioan_Ciobota Generalitati 38 29.12.2014 13:56:52
Amintiri din moarte clinica... heaven Generalitati 15 18.12.2013 23:52:30
Femeie in moarte clinica alt_inceput Generalitati 18 04.01.2011 16:22:35
Moartea clinica alexdu Generalitati 5 03.09.2010 17:38:53
Moartea clinica rafella Generalitati 4 08.06.2010 19:37:16