Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 25.11.2009, 23:41:20
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Tu de unde vorbesti de prin vre-un pangar minastiresc?ca am observat ca si acolo au computere cu internet :)

Daca nu ai observat este CRIZA!!! deci munca unde poti sa tai toata ziua frunze la ciini au doar directorii, restul muncesc pe rupte doar pentru a supravietui.

Ai si tu dreptate, multi parinti tind sa se spele de vinovatia de a nu petrece destul cu copiii platind cu bani, dar asta este, doar ATIT pot face!
Nu privesc nepasatori, privesc ingrijorati, dar NEPUTINCIOSI!
Scoala in schimb in Romania, incredibil dar INCA este buna!
Vai ce m-ai amuzat la faza cu pangarul manastiresc! Parca ai fi bunica-mea, numai ea zice ca persoanele care vor sa tina tot postul traiesc numai la manastire! :)))
Lasa criza, e criza sufleteasca si nu e de un an-doi! Pai si atunci, daca nu au oamenii serviciu, de ce nu au grija de copii si batrani acasa? Ca si aia tot munca se cheama. Eu stiu pe cineva, fara loc de munca, care prefera sa hoinareasca pe strazi in loc sa aiba grija de maica-sa, o batrana paralizata, care are vreo 85 de ani! Ce are de-a face criza? Nu te face ea mai bun sau mai rau, poate mai bogat sau mai sarac, dar asta e altceva. Pretexte, pretexte... Trebuie mai multa rugaciune si mai putina ingrijorare! E in mare parte vina parintilor si a mediului inconjurator. daca parintii sunt buni crestini, va fi si copilul, daca parintele injura si fura, injura si fura si copilul! Daca parintele e neputincios, copilul va fi de doua ori mai neputincios!
Ai dreptate ca scoala in Romania inca mai este buna (buna si accentuarea acelui inca). Bine ca avem dascali buni care mai suplinesc, pe cat pot si ei, educatia din familie, cei 7(0) de ani de acasa...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca - Despre dragostea lui Dumnezeu fata de oameni cristian67 Intrebari utilizatori 0 08.09.2010 13:09:06
Parintele Arsenie Boca marlene Stiri, actualitati, anunturi 23 31.12.2009 13:44:31
Parintele Ilie Cleopa catre Parintele Arsenie Boca Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 0 04.02.2007 16:57:47